Zábava - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůZábava

Hry pro Mac OS X

 

 

 

Rise of Nations

24. června 2005, 00.00 | Dnešním dnem začínáme nový seriál o počítačových hrách pro Mac OS X. V tomto prvním díle se podíváme na skvělou, i když trochu starší hru Rise of Nations Gold od společností MacSoft a Big Huge Games.

 

 

 

EyeTV 200 - TV Tuner ElGato pro Maca

10. června 2005, 00.00 | V našich podmínkách bude ovšem pro většinu uživatelů patrně nejzajímavější model EyeTV 200, který obsahuje standardní analogový televizní tuner. Právě tento model jsem měl možnost díky firmě Cables&Simms vyzkoušet, a o něm si toho dnes řekneme malinko více.

 

 

 

Quartz Composer: základy

24. května 2005, 00.00 | V podstatě a s trochou zjednodušení můžeme říci, že Quartz Composer je jakýsi "automator pro grafiku a animace": podobně, jako v Automatoru sestavujeme pracovní postupy z jednotlivých akcí, můžeme v aplikaci Quartz Composer sestavovat komplexní grafické animace z jednoduchých operací.

 

 

 

Softwarové perličky na konec dubna - CZTranslator, iSnip a Manic Miner

29. dubna 2005, 00.00 | I když do uvedení nového operačního systému Mac OS X 10.4 Tiger zbývá v podstatě už jen pár hodin, pojďme se dnes vrátit k Pantherovi a podívat se zblízka na pár aplikací. V dnešní nabídce najdete šikovný překladový slovník CZTranslator, utilitku iSnip na správu textových ústřižků, FECDrop, který umí nahradit QuickTime Pro a hlavně si zavzpomínáme na herní osmdesátá létá - s Manic Minerem.

 

 

 

Pojďme si hrát... s GarageBandem! (17)

13. dubna 2005, 00.00 | Máte rádi muziku, ale vždycky jste se báli něco si s ní začít? Právě vypukla smyčkománie! A Kakaxa s Dubeckým už v tom jedou. Pojeďte s nimi. Prožijte dobrodružství hledání neznámého, stvoření neslyšeného, a přeměny ošklivého káčátka v elegantní labuť!

 

 

 

Co nového v GarageBandu 2.0

15. února 2005, 00.00 | iLife 05 přinesl výrazná vylepšení směrem k větší profesionalitě a možnostem, které šlapou na paty
drahým profesionálním aplikacím. Nová verze GarageBandu přináší především možnost nahrávat na více stop najednou, velmi pohodlně vytvářet své vlastní smyčky a pracovat s MIDI v klasické notové osnově.

 

 

 

ScummVM – retro na našich monitorech

14. února 2005, 00.00 | V současné době má už asi většina lidí OS 9 na svém počítači jen jako druhotný systém, případně jeho místo již plně zabrala OS desítka. Mnozí si asi kladou otázku, jak na tomto relativně novém systému rozchodit některou z adventur, jež vznikala v dobách, kdy se o nějakém OS X panu Stevovi tak nanejvýš zdálo za neklidných nocí. Jde to vůbec? Odpovědí je bouřlivě provolávané ano. Jde to, vždyť máme ScummVM.

 

 

 

iPod-Linux - iPod říznutý tučňákem

11. února 2005, 00.00 | Úspěšný přehrávač iPod a jeho ovládání asi nemá na těchto stránkách smysl představovat. Na toto téma bylo napsáno již mnoho kilobytů textů a bylo by těžké se neopakovat. Ačkoliv je ovládání iPodu a systém obecně často vychvalován, často lze slyšet i výtku na nemožnost rozšíření. To asi vadilo i autorům projektu iPod-Linux, kteří se rozhodli do iPodu dostat operační systém Linux. A jak se jim to povedlo?

 

 

 

Pojďme si hrát...s GarageBandem! (16)

2. února 2005, 00.00 | Máte rádi muziku, ale vždycky jste se báli něco si s ní začít? Následujte Dubiho s Kakaxou! Jestli vás dnes nepřesvědčíme, že dělat muziku v GarageBandu je snadné a že je to navíc úžasná zábava, tak to pak můžem rovnou zabalit...! Takže - co že je pro začátečníka nejsilnější nástroj při aranžování? Smyčky! A Dubi vám předvede, jak mu jedna taková změnila život - a možná ho změní i vám.

 

 

 

Strana výpisu

... 23 ...

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články
Apple kurzy

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: