Mac OS X CZ - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůMac OS X CZ

OS X Maverics bude uveden asi až koncem října

9. září 2013, 10.30 | V pořadí už desátá verze operačního systému (Mac) OS X s označením Maverics, bude uvedena na trh pravděpodobně až ve druhé polovině října. Je také pravděpodobné, že OS X bude oficiálně představen s novou generací přenosných počítačů MacBook Pro s čipy Haswell.

 

 

 

Mac OS X: Bezpečí za dvojitou zdí

18. ledna 2012, 00.00 | V OSX si uživatel může jedním kliknutím vztyčit ochrannou zeď aplikačního firewallu. Někomu to stačí, ale méně lidí tuší, anebo dokonce využívá možnost druhé ochranné zdi, kvalitní a velmi mocné. Lze ji využít k rozličným věcem a její jméno je firewall pf. Naším cílem je se s ním seznámit a vytvořit postup hodící se těm, kteří by rádi dosáhli vyšší bezpečnosti svého stroje.

 

 

 

Digit #55: Když Mac dává smysl

23. října 2010, 00.00 | Tento díl je výhradně jablečný! Ohlížíme se za Back to Mac eventem, na kterém Apple představil iLife 11, Mac OS X Lion, nový Facetime pro Mac a přepracovaný Mac Book Air. Spousta novinek, spousta námětů k zamyšlení. Jak daleko až může “návrat k Macům” v případě Applu dojít?

 

 

 

Snow Leopard zblízka (3.): Textové substituce a další vylepšení pro práci s textem

12. ledna 2010, 00.00 | Dynamické náhrady textu během psaní, datové detektory použitelné například pro rychlé zadávání schůzek do iCal či též bezproblémové zprovoznění české kontroly pravopisu na úrovni celého systému. Tato i další vylepšení Snow Leoparda pro práci s textem vám blíže představíme v tomto článku.

 

 

 

Snow Leopard zblízka (2): Services

29. prosince 2009, 00.00 | Koncept tzv. Services (Služeb) operačního systému Mac OS X slibuje zajímavé možnosti, neboť dovoluje určenou aplikační funkci využít napříč různými aplikacemi. Dosud ale Services nebyly příliš oblíbené, a to jak kvůli ne právě ergonomickému rozhraní, tak nedostatku skutečně užitečných služeb. Ve Snow Leopardovi se ovšem situace výrazně mění, neboť kromě zásadně vylepšené ergonomie přichází i možnost snadné tvorby Services v Automatoru. Stanou se tedy Services nástrojem profesionálů?

 

 

 

Upgrade na Snow Leoparda v praxi

15. září 2009, 00.00 | Pokud uvažujete o zakoupení Snow Leoparda nebo jej již vlastníte a chystáte se na upgrade počítače, nemáte se čeho bát. Vyzkoušeli jsme v praxi základní instalaci upgradu Snow Leoparda.

 

 

 

Jak přidáme vlastní slovník do aplikace Dictionary

18. června 2009, 00.00 | Určitě jste si také říkali, že aplikace Dictionary je užitečná věc, ale bylo by fajn mít nainstalovaný například anglicko-český slovník, nebo slovník cizích slov. Připravil jsem pro vás jednoduchý návod rozdělený do několika bodů.

 

 

 

Tip: Spotlight jako velmi rychlá kalkulačka

11. června 2009, 00.00 | Spotlight je technologie umožňující vyhledávat ve vašem počítači bez ohledu na to, zda hledáte nějaký program, kus textu nebo třeba obrázek. Díky integraci služeb uvnitř Mac OS X může sloužit také jako velmi snadno a rychle dostupná kalkulačka!

 

 

 

Zahájení konference WWDC 2009 přineslo v podstatě všechny očekávané novinky

10. června 2009, 00.00 | Phil Schiller a další členové vedení Applu představili modernizované MacBooky Pro, upřesnili okolnosti uvedení Snow Leoparda a firmwaru 3.0 pro iPhone a předvedli nový iPhone 3GS.

 

 

 

Apple uvolnil AirPort Utility 5.4.2

5. června 2009, 00.00 | Aktualizace správní utility pro bezdrátové základnové stanice Applu přináší opravy chyb.

 

 

 

Strana výpisu

1

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články
Apple kurzy

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: