Tipy a Triky - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůTipy a Triky

Stone Hill Time Card: když nevíte, kam celý den utekl

15. srpna 2013, 17.00 | V posledních letech se z time managementu stala, řečeno s trochou nadsázky, samostatná věda. Nástrojů na správu času, úkolů, podřízených a mnohého dalšího jsou k dispozici tisíce. Některé z nich jsou lepší, další průměrné a jiné pak vysloveně nepoužitelné nebo přinejmenším zbytečně komplikované. Dnes se podíváme na jednoduchý nástroj Stone Hill Time Card, který umí jediné – dát vám odpověď na jednoduchou otázku „Kam se, sakra, ten den tak rychle poděl?“

 

 

 

Máme v kanceláři Mac: Není se moc čeho bát

14. srpna 2013, 10.40 | Mac byl vždycky jiný, než PC. V některých věcech je lepší, v některých horší, v některých ale úplně stejný. V první řadě se ale jedná o zcela jiný ekosystém s jinými pravidly hry, možnostmi nastavení, mírou zranitelnosti a schopností dálkové správy. Především proto se Mac ve firmách nikdy moc neprosadil, obzvlášť pak ne v těch se silnou kulturou Windows a dostatečně zarytým IT oddělením. Jaká je ale situace dnes? Je možné Mac bez větších obav a komplikací integrovat do firemní struktury a úspěšně jej používat? Pro zodpovězení této otázky jsme připravili krátký seriál, kde se klady a zápory Macu na pracovišti pokusíme objektivně zhodnotit.

 

 

 

App Tamer: šetřete výkon a baterii svého MacBooku

13. srpna 2013, 10.00 | S novou generací MacBooků Air, přinášející až 12hodinovou výdrž baterie, zdá se odzvonilo nutnosti starat se o co nejúspornější činnost při provozu. Pro majitele starších notebooků s nakousnutým jablkem ve znaku ale problém přetrvává a není horší pocit, než když v baterii zbývá posledních pár procent napětí a v okolí není k dispozici žádná zásuvka. Co tedy můžeme udělat proto, abychom výdrž baterie maximálně prodloužili?

 

 

 

Rychlý přístup ke konceptům v iOS e-mailové aplikaci

11. března 2013, 15.55 | Pokud na svém iOS zařízení píšete e-mail a nemáte čas jej dokončit, uložíte jej jako koncept. Není ovšem zcela jednoduché se k tomuto konceptu rychle opět dostat. Máme pro vás tip jak na to.

 

 

 

AppleTV: streaming nepodporovaných videoformátů

5. prosince 2012, 13.05 | Také se vám stalo, že máte ve svém počítači videosoubor ve formátu AVI, WMV či jiném, který není podporován AppleTV a chtěli byste jej z počítače streamovat přes AppleTV do vaší televize a nechce se vám jej konvertovat? Poradíme jak na to: AppleTV – jak na streaming nepodporovaných videoformátů z vašeho Maca.

 

 

 

Digit #77: Vše o novém iPadu

9. března 2012, 00.00 | iPad se dočkal již třetí generace a přináší mnohem víc, než jen Retina displej s ohromujícím rozlišením. Vše o novém iPadu v aktuálním videocastu.

 

 

 

Aperture 3: Odstraňujeme prach z fotografií

8. února 2012, 00.00 | Každý fotograf se zrcadlovkou se někdy dostane do situace, kdy na desítkách či stovkách snímků najde na stejném místě tmavou šmouhu. Ukážeme si, jak odstranit prach z digitálních fotografií rychle a snadno v Aperture 3.

 

 

 

Adobe Lightroom 3: rychlé vyčištění pleti

16. ledna 2012, 00.00 | Lightroom kromě organizace fotografií a vyvolávání RAW formátu nabízí i nástroje pro základní úpravy a opravy fotografií. Dnes si ukážeme, jak rychle a jednoduše vyčistit pleť u portrétu ve čtyřech krocích.

 

 

 

Xcode 4: akční schémata

9. listopadu 2011, 00.00 | Minule jsme si vysvětlili, čemu se v Xcode říká "schéma", co je jeho obsahem a jak se to používá. Dnes povídání o schématech dokončíme.

 

 

 

Xcode 4: základy schémat

2. listopadu 2011, 00.00 | Další z věcí, o nichž jsme se dříve zmínili jen zběžně, a na které je potřeba se – než dokončíme blok, věnovaný vývojovému prostředí Xcode – podívat trochu podrobněji, jsou tzv. schémata.

 

 

 

Strana výpisu

1 ...

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články
Apple kurzy

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: