Kde hledat a kam s tím? - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůZačínáme s

Kde hledat a kam s tím?

Obsah seriálu:

ts_kamstim-nahled2.gif 06.01.2005

Kde hledat a kam s tím V: Unixová hierarchie

V minulém díle jsem slíbil dotáhnout do konce popis unixové adresářové hierarchie Mac OS X a jejích zvláštností. Nyní se tedy konečně dozvíte celou pravdu o adresářové struktuře Mac OS X. Vkročíte do doposud nepoznaných adresářů, které se vám skrývaly za blýskavou skořápkou Finderu, a potkáte v nich i nějaké ty divoce žijící unixové nástroje.

ts_kamstim-nahled2.gif 27.12.2004

Kde hledat a kam s tím IV: Pohled hlouběji

V tomto díle se podíváme trochu hlouběji do uspořádání adresářové struktury Mac OS X: doplníme minulé díly o zvláštnosti systémové domény a projdeme si skryté soubory v domovské složce, v závěru krátkým přehledem nakousneme unixovou hierarchii adresářů.

ts_kamstim-nahled2.gif 03.12.2004

Kde hledat a kam s tím III: Obsah domén

V dnešním díle dokončíme základní přehled složek obsažených ve většině domén. Čekají nás například předvolby, záznamy o činnosti systému a aplikací nebo záznamy o instalacích. V případě QuickTime komponentů, služeb a dalších typů souborů si také ukážeme několik zajímavých kousků softwaru.

ts_kamstim-nahled2.gif 04.11.2004

Kde hledat a kam s tím II: Obsah domén

Dnes se na našem putování labyrintem souborového systému Mac OS X pustíme o něco dál – do obsahu domén, které jsme prošli v minulém díle. Znát nejdůležitější typy souborů a jejich umístění se hodí při zálohování, ruční instalaci softwaru, hledání problémů, nebo odinstalaci nežádoucích komponentů.

ts_kamstim-nahled2.gif 27.10.2004

Kde hledat a kam s tím I: Domény

Mnoho uživatelů se po přechodu z jiných systémů potýká s organizací souborového systému Mac OS X. Často si stěžujeme „To v devítce bylo všechno v Doplňcích…“ a hledáme soubory na všech možných i nemožných místech. Přitom adresářová struktura Mac OS X má přesně daná pravidla, a když se v ní zorientujeme, je velmi snadné najít, co potřebujeme.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Začínáme s  

 

 

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články
Apple kurzy

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: