Tipy a Triky - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůTipy a Triky

Kolik keychainů máš, tolikrát jsi paranoikem

13. října 2006, 00.00 | Nyní nastal čas se podívat trochu blíže na různé sestavy a konfigurace keychainů, a ukázat si, jaké nám přinesou potenciální výhody a nevýhody. Jak uvidíme, systém keychainů je skutečně velmi flexibilní a pohodlný, a umožní nám volit vzájemné vyvážení bezpečnosti a pohodlí – tyto dva faktory se samozřejmě do jisté míry vylučují i v tom nejlépe navrženém systému – podle našich vlastních individuálních potřeb a nároků.

 

 

 

Torrent a anonymizer na OSX

10. října 2006, 00.00 | Dnes vám představím aplikace Bit on Wheel pro stahování/sdílení torrent souborů a NetShade, který vám umožní být anonymní na internetu. Určitě nejde o novinky, jen se o tomto software na OSX nemluví.

 

 

 

Keychain Access

2. října 2006, 00.00 | Na dnešek jsme si slíbili, že si řekneme trochu více o aplikaci Keychain Access ("Svazek klíčů"): pojďme se tedy na ni blíže podívat. Při té příležitosti si samozřejmě také ukážeme malinko více podrobností a zajímavých věcí o samotných keychainech.

 

 

 

Páteční tipy a triky pro váš Mac

22. září 2006, 00.00 | V dnešním článku si odhalíme pár tipů, jak lépe ovládnout svůj počítač. Vyřešíme problémy s náhledy flashových animací ve Finderu, ukážeme si skrytou funkci v iPhoto, změníme chování Stickies a vysvětlíme iTunes, jak nakládat v s video soubory.

 

 

 

Keychain

21. září 2006, 00.00 | V našem seriálku, věnovaném bezpečnosti operačního systému Mac OS X, nastal čas na to, co si už delší dobu slibujeme – podíváme se trochu blíž na "klíčenky" (keychains), na jejich využití, a na aplikace "Správa klíčů" (Keychain Access) pro jejich správu.

 

 

 

Metadata Hootenanny

11. září 2006, 00.00 | V předcházejících dílech jsme se několikrát zmínili o aplikaci Metadata Hootenanny; jedná se o velice zajímavý program, který nabízí přebohatou paletu služeb, jež se právě při archivaci DVDisků na pevný disk velice hodí.

 

 

 

Symbian 9/UIQ3:iSync – 1:0

6. září 2006, 00.00 | Dostal se mi náhodou do ruky nový telefon Sony-Ericsson s nejnovější variantou operačního systému Symbian 9 a odpovídající vrstvou uživatelského rozhraní UIQ3 – a co nevidím: programátoři firmy Apple zase jednou poněkud zaspali, neboť iSync tento telefon nezná – a to ani po nejnovějším upgrade 10.4.7.

 

 

 

Hrátky s dálkovým ovladačem

5. září 2006, 00.00 | Majitelé nových Maců dostanou v krabici nejenom počítač a pár drobností jako jsou instalační DVD, napájecí kabel a manuál, ale i drobný, snadno přehlédnutelný dálkový ovladač. Ten ale umí více, než je ovládat Front Row a v dnešním článku vám ukážeme, jak dálkový ovladač s pár tlačítky povýšit na našlapané dálkové ovládání vašeho Maca.

 

 

 

Certifikát Thawte

29. srpna 2006, 00.00 | Dnes si ukážeme, jak pokračovat dále pro získání certifikátu a jeho instalaci do systému, tak, aby byl k dispozici (nejen, ale především) pro služby v aplikaci Mail.

 

 

 

Kde vzít certifikát?

23. srpna 2006, 00.00 | Asi nejvíce uživatelů se pro své certifikáty obrací na firmu Thawte: ta základní certifikáty bez speciálních služeb nabízí zdarma, a sama patří mezi společnosti jimž Apple "věří" (jinými slovy, certifikát od nich má kořenovou certifikační autoritu, již každá standardní instalace Mac OS X uznává).

 

 

 

Strana výpisu

... 21 ...

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články
Apple kurzy

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: