Tipy a Triky - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůTipy a Triky

Pár triků pro iCal, Exposé a způsob, jak zatočit s Crash reportem

7. prosince 2004, 00.00 | Dnes pro vás mám připravených pár tipů a triků, jež se vám budou hodit při práci s iCalem, předvedeme si zajímavé využití Exposé a řekneme si, jak se zbavit dotěrného "Crash reportu". Že nevíte, co to znamená? V tom případě byste měli číst dál.

 

 

 

Je tu pátek a s ním tipy a triky pro vašeho Maca

12. listopadu 2004, 00.00 | I dnes se podíváme na jednoduché triky a finty, které vám zjednoduší práci s Mac OS X. Hodně prostoru dáme aplikaci Mail, ale naší pozornosti neunikne ani postup, jak jednoduše kontrolovat nové zprávy v GMailu bez webového prohlížeče. A na závěr nám ještě zbude trochu KiloBytů místa pro pár zajímavostí.

 

 

 

Učíme šelmu běhat

10. listopadu 2004, 00.00 | V minulých dílech tohoto seriálu jsme si ukázali, jak šelmu léčit a jak o ni pečovat, aby nezlobila a byla zdravá. Dnes se podíváme, jak šelmu naučit běhat, aby její reakce na vaše podněty byly co nejrychlejší a vy jste na ni nemuseli čekat.

 

 

 

Mac OS X & Bezpečnost: Jak funguje Keychain Access?

2. listopadu 2004, 00.00 | Ačkoliv jste možná aplikaci Keychain Access nikdy nespustili, ostatní programy s ní pravidelně komunikují a "půjčují" si od ní nebo do ní ukládají hesla k různým službám. Jinak řečeno se neustále stará o vaše certifikáty, hesla a tajné informace a přitom nepatří k nejznámějším utilitám na vašem pevném disku. Pokud vás bezpečnost a správa hesel v Mac OS X zajímá, je přesně pro vás určen dnešní článek.

 

 

 

iPod & iTunes - Tipy a triky pro tuto nerozlučnou dvojici

22. října 2004, 00.00 | Ačkoliv je iPod bezpochyby báječný a úspěšný produkt, bez iTunes by se takové prodejnosti nedočkal. A stejně tak iTunes, sama o sobě uživatelsky jednoduchá aplikace, jejíž hlavní přednosti vyniknou při spojení s iPodem. Tato nerozlučná dvojice spolu funguje v naprosté symbióze a pokud si chcete přečíst pár rad a tipů zaměřených právě na tento pár, máte dnes šanci.

 

 

 

Klonujeme šelmu

27. září 2004, 00.00 | Téma klonování se v posledních letech stalo více než populární a spousta magazínů přicházela a přichází s články o novinkách a úspěších genetických inženýrů a jejich testovaných objektů. Ale na to, abyste si naklonovali šelmu, nepotřebujete ani sbírku červených diplomů ze zahraničních univerzit, ani laboratoř a třicet asistentů. Vystačíte si s tím, co má Panter v základní výbavě. A jestliže jste ještě nepřesedlali na nejaktuálnější verzi Mac OS X, dozvíte se, jak si naklonovat Jaguára či Pumu.

 

 

 

Čtvrteční tip pro všechny cestovatele

16. září 2004, 00.00 | Když jsem se koncem srpna přesouval do Paříže na Apple Expo, řešil jsem zásadní problém. Jak se připojím na internet? Na samotné výstavě byl k dispozici Press-room, ale já jsem potřeboval být online ještě před zahájením celé akce. GPRS není v zahraničí zrovna levná záležitost a stejně tak připojení přes telefonní linku je vcelku problematické. Ale co třeba Wi-Fi?

 

 

 

Očkování pro vaši šelmu

15. září 2004, 00.00 | Každá šelma, ať už Panter, Jaguár nebo Puma, potřebuje jednou za čas očkovat, aby nebyla nemocná. Jak šelmu léčit jsme si již řekli, ale jak se o ni starat, aby neonemocněla? To si povíme dnes.

 

 

 

Přihlašovací okno dle vaší fantazie

3. září 2004, 00.00 | Pravděpodobně každý uživatel Mac OS někdy přemýšlel, jak si vzhled svého systému trochu poupravit, aby byl zcela originální a jedinečný. Pokud jste i vy měli podobné myšlenky a rádi byste změnili vzhled toho prvního, co po zapnutí Maca uvidíte, totiž přihlašovacího okna (Login Window), máte dnes šanci se podívat Mac OS X pod kapotu a trochu si s jeho vzhledem pohrát.

 

 

 

iCal - skryté funkce, o kterých jste nevěděli

9. srpna 2004, 00.00 | Každý, kdo se snaží mít ve svých denních aktivitách přehled a potřebuje dopředu plánovat schůzky a úkoly, musí se dříve nebo později rozhodnout pro postup, jak bude svou agendu spravovat. Uživatelé Maců mají tuto situaci jednodušší - firma Apple jim přímo v Mac OS X nadělila elektronický diář - iCal. Dnes pro vás máme pár tipů, jak využít možnosti iCalu na maximum.

 

 

 

Strana výpisu

... 27

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články
Apple kurzy

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: