Tipy a Triky - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůTipy a Triky

Aperture a Front Row na nepodporovaných strojích

23. června 2006, 00.00 | Mrzí vás, že váš Mac oficiálně nepodporuje Front Row nebo Aperture? Nezoufejte, máme pro vás řešení a způsob, jak tyto programy donutit, aby fungovaly i na počítačích, které oficiálně nepodporují.

 

 

 

Tipy pro Mac OS X - kalendáře z Google a aplikace puštěné ve Full Screen režimu

20. června 2006, 00.00 | Dnes vám přinášíme další várku tipů - ukážeme si, jak Google Calendar šikovně spolupracuje s iCalem a poradíme, jak si pustit programy ve Full Screen režimu.

 

 

 

Šifrování

19. června 2006, 00.00 | Dnes si o šifrování řekneme trochu víc; začneme praktickou ukázkou, jak v Mac OS X šifrovat, a teprve později si řekneme pro ty, koho to zajímá, něco málo víc o šifrách symetrických, nesymetrických, "s veřejným klíčem" a tak všelijak podobně.

 

 

 

Léčba pískajícího PowerMac G5

15. června 2006, 00.00 | Máte také tu smůlu, že zdroj ve vašem Powermac G5 vydává podivné zvuky, které vás pomalu ale jistě „přivádějí k šílenství“ ? A nevíte si s tím rady ani vy, ani váš autorizovaný servis Apple ? Dnes vám poradím, co se s tím dá dělat a jak přitom počítači pokud možno neuškodit.

 

 

 

Časované úlohy, díl druhý

25. května 2006, 00.00 | Minule jsme si nastínili možnosti, jak v některých případech šetřit náš čas svěřením často opakovaných úkonů počítači. Ukázkové aplikace máte již jistě hotové a vyzkoušené. Nyní si tedy ukážeme, jak plně automatické úlohy vytvářet a spravovat.

 

 

 

Časované úlohy

 

 

 

Časované úlohy, díl první

23. května 2006, 00.00 | Je-li počítač zapnutý, provádí mnoho operací, aniž by o nich uživatel nutně věděl. Systém neustále spravuje řadu úloh, které vyžaduje ke své činnosti. Doba, kdy byl v počítači spuštěn jediný program, je dávnou minulostí. Podívejme se, jak tyto možnosti využít pro své potřeby.

 

 

 

Základy zabezpečení Mac OS X

9. května 2006, 00.00 | Mac OS X nabízí řadu bezpečnostních služeb a úrovní – patří sem jak šifrování e-mailových zpráv, tak i firewall; patří sem technologie File Vault a další. Na mnoho těchto služeb se v našem seriálu postupně podíváme podrobněji; dnes se soustředíme na tu nejzákladnější ochranu, již Mac OS X nabízí svým uživatelům: autentifikaci pomocí hesla, identifikaci uživatelů, a jejich autorizaci pro přístup k datům a spouštění programů.

 

 

 

Je to bezpečné?

 

 

 

Je to bezpečné?

28. dubna 2006, 00.00 | Podíváme se v něm blíže na zabezpečení objektů, jež nabízí Mac OS X; ochranu dat jak na úrovni BSD, tak i prostřednictvím ACL; základní principy symetrických a asymetrických šifer; práci s klíčenkami a jejich obsahem; šifrování a podepisování zpráv pomocí certifikátů S/MIME; šifrování citlivých dat pomocí kódování AES; šifrování a podepisování zpráv prostřednictvím otevřeného standardu PGP... a – podle možností a zájmu – i na řadu dalších věcí.

 

 

 

Strana výpisu

... 23 ...

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články
Apple kurzy

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: