Tipy a Triky - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůTipy a Triky

Quark, Classic a klávesové zkratky... existuje řešení?

25. června 2004, 00.00 | Přestože Mac OS 9 je oficiálně pohřben, stále je množství uživatelů, kteří na tuto verzi systému nedají dopustit a stále jej upřednostňují. To se ukázalo i v diskuzích s návštěvníky seminářů pořádaných v minulých dnech naší redakcí, kde se spousta otázek uživatelů točila kolem konfliktů klávesových zkratek mezi Mac OS X a aplikací QuarkXPress v prostředí Classic. A vzhledem k tomu, že nám na našich čtenářích záleží, připravili jsme pár rad, jak tyto trable řešit.

 

 

 

Skryté funkce v iCalu a Mailu... a pár dalších triků

22. června 2004, 00.00 | iCal - většina z nás ho denně používá a určitě stejně jako já občas přemýšlíte, jak zobrazit dnešní a zítřejší den na jedné obrazovce a přitom nepřepínat do pohledu na celý týden. Nebo si chcete barevně označovat zprávy v Mailu a nevíte jak na to. Nebo byste rádi hned po ranním zapnutí Maca ve své kanceláři slyšeli svou oblíbenou písničku, ale rádiové stanice se vám nikdy netrefí do vkusu. Pokud byste chtěli znát řešení alespoň jedné z těchto situací, čtěte dál dnešní várku tipů a triků.

 

 

 

Péče o baterii - jak dosáhnout delší výdrže?

15. června 2004, 00.00 | Baterie je pro přenosný počítač doslova srdcem, proto je potřeba o ni náležitě pečovat. Dobrým zacházením s baterií můžete udělat pro prodloužení jejího života hodně. V následujícím textu shrnu všechny poznatky o bateriích, které jsem za poslední dva roky nasbíral.

 

 

 

Jak léčit nemocnou šelmu

2. června 2004, 00.00 | Každý operační systém se občas dostane do stavu, kdy si s ním uživatel neví rady. Některý častěji, jiný méně. Nebudu se dnes zaobírat kvalitou jednotlivých operačních systémů, ale poradím vám, jak eventuelní potíže řešit, aby vaše šelma (ať už Panther či Jaguar) byla co nejdříve opět v kondici.

 

 

 

Stáhněte si videoklipy z iTMS a vyzkoušejte pár nových triků

28. května 2004, 00.00 | Možnosti, jak si vylepšit svůj oblíbený operační systém a ulehčit práci s ním, jsou neomezené. I v dnešním článku jsme jich pro vás pár vybrali. Ukážeme si, jak z iTunes Music Store stáhnout videoklipy, i když nám to Apple standardně nechce dovolit. Zrychlíme vykreslování stránek v Safari, takže uživatelé připojeni kosmickou rychlostí k internetu (a nejen oni) budou mít stránky v prohlížeči během mrknutí oka. A ani to není vše.

 

 

 

Rozložení kláves, jejich tvorba a úpravy

20. května 2004, 00.00 | V tomto díle se podíváme na systém skriptů v Mac OS X podrobněji a zaměříme se samozřejmě hlavně na rozložení kláves. Nakonec se dostaneme i k tomu, jak takové rozložení upravit nebo vytvořit. Nelekněte se délky textu ani ilustrací, článek je rozdělený tak, abyste si z něj mohli vybrat, co vás zajímá.

 

 

 

SideTrack - švýcarský nůž pro světoběžníky s laptopy

13. května 2004, 00.00 | Dnešní článek se dá zařadit do rubriky pro uživatele laptopů, kterou jsme nakousli minule popisem aplikace VirtualDesktop. Dnes přinášíme detailní pohled na další užitečný nastroj rozšiřující funkce trackpadu. Což je vhodné pro světoběžníky, kteří nenechají Maca doma ani při odjezdu na zaslouženou dovolenou.

 

 

 

Tipy a triky: Usnadněte si život!

11. května 2004, 00.00 | V dnešní várce tipů a triků pro váš oblíbený operačním systém se zaměříme na zlepšováky, které vám práci s Pantherem či Jaguarem (nebo jinou kočkou) zjednoduší a zpříjemní. A jako vždy, ani dnes nebudeme dlouho otálet a půjdeme rovnou k věci.

 

 

 

Rozložení kláves a skripty

 

 

 

Řešení problémů s rozloženími kláves

10. května 2004, 00.00 | S problémy týkajícími se rozložení kláves a obecně systému skriptů (práce s národním prostředí) se u nás setkal snad každý. Zřejmě i vás trápí stále se přepínající rozložení kláves a možná jste se to pokusili vyřešit některým z rozložení dostupných na internetu nebo si vytvořit vlastní.

 

 

 

Strana výpisu

... 29

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: