Tipy a Triky - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůTipy a Triky

Streaming videa - 1. Vizme vebové video

30. srpna 2010, 00.00 | Trojdílný seriál nabídne bližší pohled na možnosti streamingu videa. Podíváme se na formáty, kodeky, kontejnery a způsob streamování.

 

 

 

Programování pro iOS - 4. Varovná hlášení

26. srpna 2010, 00.00 | Začneme aplikaci trochu vylepšovat. Přitom si ukážeme řadu standardních technik, jež se používají při programování aplikací v iOS. Dnes to bude práce s varovnými hlášeními - alerty.

 

 

 

Programování pro iOS - 3. základní ovladače a propojení GUI s kódem

18. srpna 2010, 01.00 | Projekt pro sestavení jednoduché aplikace na iPhone máme hotový a od minule víme, k čemu slouží jednotlivé části projektu a jaké jsou jejich vzájemné vztahy. Na řadě je Interface Builder a úprava aplikace k našemu obrazu.

 

 

 

Programování pro iOS - 2. Začínáme programovat

12. srpna 2010, 00.00 | Rozdíly mezi Mac OS X a jeho omezenou, uzavřenou verzí iOS máme za sebou. Dnes se pustíme do samotného programování pro iOS.

 

 

 

Je ve vězení bezpečno

11. srpna 2010, 01.00 | Co vlastně znamená uzavřený systém? A jak (ne)souvisí s povinnou a výhradní distribucí aplikací prostřednictvím AppStore? Jaké to má důsledky pro bezpečnost a komu a jak to pomáhá?.

 

 

 

Programování pro iOS 1. díl - Rozdíly mezi "i" a "Mac"

4. srpna 2010, 00.00 | Začneme od základů. Seznámíme se s nejpodstatnějšími rozdíly mezi vývojovým prostředím Mac OS X a iOS. Příště se pustíme do sestavování jednoduché aplikace ilustrující jednotlivé postupy.

 

 

 

Systémové prvky GUI

15. července 2010, 00.00 | Dnes se již ponoříme do "opravdických" novinek samotné objektové knihovny AppKit, a začneme novou možností specifikovat požadované nastavení systémových prvků GUI.

 

 

 

A máme tady i...OS!

8. července 2010, 00.00 | Se správou MujMacu jsme se domluvili, že v našem seriálu "Nastal čas" už nejen na Kakao, ale také na iPhone OS. Nebudeme se zabývat nejzákladnějšími základy sestavování aplikací; budeme se ale věnovat zajímavým oblastem API.

 

 

 

Zabíjení!

6. května 2010, 00.00 | Ne, nezměnili jsme žánr – nová služba Irbise (pro ty, kdo nemají rádi přeložená jména, systému Snow Leopard), na kterou se dnes podíváme, se v běžném jazyce označuje „fast killing“ (v politicky korektním newspeaku oficiálního API ovšem „sudden termination“).

 

 

 

Další podpora NSURL

1. dubna 2010, 00.00 | Dnes si ukážeme několik z nejpodstatnějších doplňků a rozšíření ostatních tříd, jež nyní práci s odkazy na soubory prostřednictvím instancí třídy NSURL nabízejí.

 

 

 

Strana výpisu

... 12 ...

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články
Apple kurzy

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: