Tipy a Triky - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůTipy a Triky

Druhé Objective C: atributy a accesory

9. dubna 2008, 09.00 | V posledním dílu našeho seriálu, věnovaném rozšíření jazyka Objective C 2.0 – následující díly, zabývající se čtyřiašedesátibitovým prostředím a službami Foundation Kitu, budou samozřejmě s jazykem úzce souviset, ale přece jen jde již o něco jiného – ukážeme si pohodlnou tečkovou notaci pro přístup k atributům objektu prostřednictvím accesorů.

 

 

 

Adobe kuler: stále lepší řešení pro harmonické barvy

17. března 2008, 09.00 | Webová služba Adobe kuler nabízí již více jak rok zajímavé nástroje pro tvorbu skupin harmonických barev a jejich využití v publikačních aplikacích. Nedávno Adobe uvedla novou podobu podpůrné AIR aplikace, dovolující s kuler funkcemi pracovat i offline. Co konkrétně tato novinka přináší? A jak vlastně funguje kuler samotný? To jsou otázky, na které se pokoušíme odpovědět v tomto článku.

 

 

 

Druhé Objective C: atributy a accesory

3. března 2008, 09.00 | V tomto dílu našeho seriálu, věnovaném rozšíření jazyka Objective C 2.0, si ukážeme nové služby pro deklaraci atributů objektů a generování accesorů.

 

 

 

Instalujeme aplikace pro iPhone / iPod Touch

26. února 2008, 09.00 | Druhý díl seriálu o software pro iPhone / iPod Touch, ve kterém se podrobně podíváme na to, jak pohodlně instalovat aplikace do vašeho miláčka.

 

 

 

Photoshop tutoriál: Mac widgets

12. února 2008, 12.00 | Nejnovější verze operačních systémů přinesly tzv. Widgets, resp. Gadgets, což jsou malé jednoduché programy. A přestože se ve většině případů jedná o programy naprosto zbytečné, vypadají alespoň pěkně. Proto si v tomto článku ukážeme, jak ve Photoshopu vytvořit screenshot widgets v akci.

 

 

 

Nemocný Leopard? Pár rad, tipů a zásad, jak jej udržet v dobré kondici

14. ledna 2008, 09.30 | Leopard, tedy Mac OS X 10.5, byl představen teprve nedávno, což je zpravidla u všech operačních systémů známka, že se jedná produkt sice představený široké veřejnosti, ale bohužel teprve na začátku celého kolotoče záplat a oprav chyb. Nebylo tomu jinak u předchozích verzích Mac OS X, není tomu jinak ani u Windows či Linuxu. Pojďme se podívat, jak řešit základní problémy a jak provést zraněnému Leopardovi první pomoc.

 

 

 

Deset nejdůležitějších informací, které potřebujete vědět, pokud jste našli pod stromečkem notebook Apple

31. prosince 2007, 09.00 | Máte nový počítač s nakousnutým jablíčkem v logu a nevíte si rady? Pak vám nezbývá než přečíst tento článek až do konce, abyste získali základní desatero znalostí o vašem počítači.

 

 

 

Mojebanka na Apple? Má to své ale...

23. listopadu 2007, 10.00 | Po několika dlouhých letech se konečně ledy pohnuly a 24. 11. 07 bude spuštěno internetové bankovnictví také pro jiné operační systémy a internetové prohlížeče. Těm z nás, kteří v této bance mají svůj účet, se vše jistě zjednoduší, protože odpadne nutnost spouštět Windows ať už přes Virtual PC na počítačích s procesory PowerPC, nebo přes Parallels Desktop či VMware Fusion na těch, co používají Intel.

 

 

 

Tak nám zabili NetInfo, paní Müllerová

16. listopadu 2007, 10.00 | Jednou z novinek Leoparda, jež nepotěší, je to, že neustále omezovaná podpora geniálně navržené síťové databáze NetInfo dospěla do bodu nula: 10.5 NetInfo nepoužívá, a také samozřejmě nenabízí prostředky pro práci s ním. Pojďme si ukázat, co je k dispozici místo toho.

 

 

 

VMware Fusion 1.1 - další dílek do skládačky s názvem virtualizace

15. listopadu 2007, 12.00 | Začínat článek tím, že na Intel Macích můžete provozovat Windows je asi zbytečné a bezpředmětné. Všichni to víme a to, co potřebujeme vědět, je jaké řešení z nabízených možností je nejlepší. Vedle často zmiňovaných Parallels existují i další možnosti, jak dostal Windows prostředí do OS X. Konkurenční řešení nese název VMware Fusion 1.1.

 

 

 

Strana výpisu

... 16 ...

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články
Apple kurzy

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: