Tipy a Triky - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůTipy a Triky

Čtvrteční tip pro vás - Weby pro hráče

5. srpna 2004, 00.00 | Pokud si rádi jednou za čas zahrajete na svém počítači nějakou tu gamesku - není důležité zda preferujete poklidné šachy a piškvorky, nebo vás z každodenního shonu dokáže odpoutat jen krvavá akční řež - určitě není od věci stáhnout si demo verzi dříve, než zaplatíte těžké peníze za plnou verzi.

 

 

 

Lokalizace

 

 

 

Lokalizace I: Začínáme

4. srpna 2004, 00.00 | Máte rádi, když s vámi počítač mluví vaším jazykem? Na Mac OS X to není problém. Operační systém a prostředky, které dává Apple vývojářům k dispozici totiž nejen mimořádně usnaďnují vývoj lehce lokalizovatelných aplikací, ale dokonce autory k vytváření takových aplikací podporují.

 

 

 

Čtvrteční tip pro vás - přehrávání DivX & titulky

29. července 2004, 00.00 | Téměř každý z nás používá Maca nejenom na práci, ale i na zábavu. A jedna z možností, jak si u počítače odpočinout, je sledování filmů. Dost často od nováčků zaznívá otázka, jak přehrát DivX v Mac OS X? A jak nastavit titulky? Proto si dnes připomeneme, jak přehrát DivX filmy.

 

 

 

Jak vytvářet screenshoty obrazovky v Mac OS X a pár dalších triků

27. července 2004, 00.00 | Většina uživatelů zná možnosti svého operačního systému a udělat otisk obrazovky pro ně není žádný problém. Stačí stisknout trojkombinaci Jablko - Shift - 3 a pdf je na světě. Mac OS X ale nabízí více možností, jak screenshoty vytvářet. A o tom bude mimo jiné i dnešní článek.

 

 

 

Písma a Mac OS X II - Font Book

23. července 2004, 00.00 | V minulém díle jsme blíže popsali, jaké druhy písem můžeme v Mac OS X používat a kam se instalují. Dnes se podrobněji podíváme na řešení správy písem přímo od Applu - na utilitu jménem Font Book. Tato aplikace je standardně dodávána s Mac OS X 10.3 - Panther a je řešením pro správu menší sady písem.

 

 

 

Čtvrteční tip pro vás - VersionTracker

22. července 2004, 00.00 | Rozhodli jsme se pro vás jednou týdně připravit krátký tip, který vám zjednoduší práci s vaším Macem. Tyto rady budeme publikovat ve stejný den, jako seriál o Cocoa, abychom uspokojili i uživatele, kteří zatím o programování nepřemýšlí. Dnes se podíváme, co vše vám může nabídnout server versiontracker.com.

 

 

 

Jak zatočit se spamem a pár dalších tipů, rad a triků

19. července 2004, 00.00 | Dnešní článek je určen všem, kterým Junk mail filtr v Mailu stále propouští pár spamů, všem, kterým vadí startovací zvuk jejich macíka a všem, kteří by chtěli bezplatnou kontrolu pravopisu a to zdaleka ne jen českého a slovenského.

 

 

 

Mac OS X a písma

 

 

 

Písma a Mac OS X

30. června 2004, 00.00 | Aby se váš Panther či Jaguár choval korektně, je potřeba dodržovat pár základních pravidel, jak se k operačnímu systému chovat. Jedním z nich je bezpochyby i nutnost mít pořádek v písmech, které máme v počítači. Správa fontů není zcela triviální, a proto vznikl i tento seriál, ve kterém se podíváme na tuto oblast detailněji.

 

 

 

Strana výpisu

... 28

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články
Apple kurzy

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: