Tipy a Triky - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůTipy a Triky

ProLife – část první: rozhled-rozlet

22. ledna 2007, 00.00 | Pokud sledujete dění kolem jablečného softwaru a hardwaru, určitě vás nepřekvapí existence programů jako FinalCut, Motion, DVD Studio Pro nebo Shake.

 

 

 

Speciální případy tahání či házení

16. ledna 2007, 14.00 | Dnes se seznámíme s některými speciálními případy, v nichž by bylo z různých důvodů buď nemožné, nebo přinejmenším nepraktické používat nízkoúrovňovou podporu, s níž jsme pracovali dosud.

 

 

 

Nakupujeme software a hry pro Maca

27. prosince 2006, 00.00 | Všichni to znáte. Pro řadu firem jsme stále ta mini zemička uprostřed Evropy, která má malý obchodní potenciál, takže vlastně ani nemá smysl tu zřizovat zastoupení a prodávat svoje produkty. Netřeba chodit daleko, Apple je toho důkazem. Ne snad, že by na tom nebyl kus pravdy, ale jakožto potenciální zákazníci se s tím težko smiřujeme.

 

 

 

Externí router

18. prosince 2006, 00.00 | Pokud máme nějaký 3rd party router, musíme si poradit sami: ačkoli samozřejmě řízení každého konkrétního routeru bude vypadat trochu jinak, vyplatí se možná ukázat si alespoň jeden konkrétní příklad pro lepší orientaci.

 

 

 

Zvolme si, jak vhodit

14. prosince 2006, 00.00 | Předminule jsme se naučili základy toho, jak implementovat view jež může sloužit jako zdroj tažení; minule jsme si ukázali elementární implementaci view, jež dokáže fungovat při tažení jako cíl pro vhazování. Dnes se podíváme na nejběžnější z možných vylepšení: ukážeme si, jak modifikovat akci, již tažení provede, pomocí klávesových přepínačů.

 

 

 

WEP and weep...

13. prosince 2006, 00.00 | V našem seriálu, v němž se podrobně zabýváme bezpečností operačního systému Mac OS X, se v současnosti zabýváme zabezpečením počítačové sítě. V předminulém dílu jsme si ukázali základy nastavení, jež platí pro libovolnou síť; minule jsme se seznámili s vhodným nastavením sítě bezdrátové, AirPortu.


Ovšem... pojem vhodné nastavení je zde přinejlepším diskutabilní. Dnes si řekneme proč – a jak to zlepšit.

 

 

 

CDMA na Intelu - jak zprovoznit AnyData modem na Intel Macích?

12. prosince 2006, 00.00 | Pokud používáte připojení na internet od společnosti O2 v podobě modrého modemu AnyData, možná vás do nedávna trápila nulová podpora, resp. neexistující řešení, jak modem AnyData rozeběhnout na Intel strojích společnosti Apple. To je ovšem minulost.

 

 

 

Byli jsme na tahu; nyní padneme.

8. prosince 2006, 00.00 | Minule jsme si ukázali základní implementaci view, jež dokáže fungovat jako zdroj tažení. Dnes se naopak podíváme na to, kterak zpracovat tažení objektů, jež inicioval někdo jiný: umožníme našemu view, aby bylo cílem vhození.

 

 

 

Táhni a padni

6. prosince 2006, 00.00 | Na žádost v diskusi pod minulým článkem v našem seriálu o programování ve vývojovém prostředí Cocoa se dnes a v několika následujících dílech podíváme na to, jak vypadá standardní podpora technologie drag & drop.

 

 

 

AirPort a nastavení bezdrátové sítě

29. listopadu 2006, 00.00 | V minulém dílu jsme se seznámili se základy vhodného nastavení pro práci v celkem libovolném síťovém prostředí. V dnešním dílu budeme v tomto tématu samozřejmě pokračovat, a podíváme se právě na nastavení bezdrátových sítí AirPort.

 

 

 

Strana výpisu

... 19 ...

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články
Apple kurzy

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: