Tipy a Triky - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůTipy a Triky

Slušný člověk nešifruje!

9. března 2010, 00.00 | Ne, nebudeme se tady bavit o roztomilém britském zákonu RIPA III a jeho důsledcích; namísto toho si ukážeme a vysvětlíme jeden problém, jímž programátoři Apple poněkud zkomplikovali život těm, kdo se nedomnívají, že slušný člověk nemá co skrývat, pro změnu po stránce technické a nikoli legislativní.

 

 

 

Soubor, jméno, URL, jak se to rýmuje...

25. února 2010, 00.00 | V Mac OS X 10.6 se programátoři Apple rozhodli zavést nový, plně konsistentní systém odkazů na objekty na disku. Ačkoli by v zásadě bylo možné na to navrhnout novou třídu nebo služby připojit k třídě NSString, obě řešení by nesla poměrně podstatné nevýhody; proto byly nové služby "naroubovány" na třídu NSURL.

 

 

 

Když si chcete něco poznamenat...

23. února 2010, 00.00 | Možná patříte mezi ty, kteří si potřebují dělat často poznámky. Ať už ve škole, nebo při práci. A třeba vám "poznámkovač" v Mailu nevyhovuje. Rozhodl jsem se vyzkoušet pětici aplikací, které umožňují správu poznámek. Od těch nejjednodušších až po programy, které nabízejí celou škálu funkcí.

 

 

 

Digit #41 - Jak se stát iPhone vývojářem… tím úspěšným!

31. ledna 2010, 00.00 | Digit číslo 41 se nám podařilo natočit na konferenci iPhoneDevCamp, kde jsme měli možnost nahrávat před skutečným publikem a stálo to za to! Našimi hosty byli Robin Raszka a Petr Reichl z Tapmates. Vzhledem k tomu, že kluci stojí za úspěšnou aplikací Cookmate, vysvětlili nám, jaká byla jejich cesta k vyšším příčkám v App Store. Navíc můžete vyhrát 20 účtů na RapidShare.com, pokud se zapojíte do soutěže.

 

 

 

Kde jsou má data?

19. ledna 2010, 00.00 | Používání cache – dočasné paměti – je samozřejmě prastarý programátorský trik. Programujeme tak všichni už léta a léta; Irbis to ale usnadňuje pomocí nových tříd a služeb; na ty se podíváme právě dnes.

 

 

 

Path Finder aneb Zlomit nad Finderem hůl?

22. prosince 2009, 00.00 | Tímto článkem bych si spíše chtěl položit otázku, zda Finder coby základní kámen Mac systému, obstojí, zda mu zůstat věrný, nebo zda skutečně nesáhnout po produktu jiné firmy, která možná o něco více myslí na uživatele.

 

 

 

Kreativně si psát

17. prosince 2009, 00.00 | Troufám si tvrdit, že mezi vámi jsou minimálně dvě třetiny čtenářů, kteří ke svému Macovi usedají i proto, aby napsali něco více než pouhý email nebo komentář pod článek na MůjMACu. Dost možná, že ke psaní usedáte proto, abyste vytvořili slohovou práci, referát, napsali příteli dopis, nebo dokonce píšete články či povídky. Ať už výstup nazveme jakkoliv, v podstatě vždy jde o kreativní činnost, na kterou bychom se měli soustředit.

 

 

 

Jak na vlastní muziku v GarageBandu (pro hudební laiky)

15. prosince 2009, 00.00 | Kolikrát se nám stalo, že máme super video, ale nemáme k němu muziku. Nebo si nemůžeme dovolit kvůli autorským právům dát do klipu již složenou muziku. Ukažme si, jak vytvořit vlastní skladbu.

 

 

 

Irbis a Foundation Kit

8. prosince 2009, 00.00 | Nyní postoupíme o kousek dál a ukážeme si, co je nového v knihovně základních tříd, ve Foundation Kitu.

 

 

 

Jak v iMovie měnit rychlost projektu

26. listopadu 2009, 00.00 | Chcete, aby Vaše video vypadalo jako vystřižené od profesionála? Nebo naopak chcete zrychlit video jako ve staré grotesce? Apple iMovie umí právě takovéto jednoduché změny dvěma kliky.

 

 

 

Strana výpisu

... 13 ...

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články
Apple kurzy

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: