Tipy a Triky - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůTipy a Triky

Tipy a triky nejenom pro začátečníky

5. září 2005, 00.00 | Dnes se vrátíme k sérii článků o různých tipech a skrytých funkcí v Mac OS X. A vzhledem k tomu, že aktuální verze nese označení 10.4.2, zaměříme se především na ni, tj. na Tygra. Ačkoliv se jedná o drobné vychytávky určené primárně pro nováčky, vsadím se s vámi, že řada zkušených uživatelů o nich nemá ani páru a tudíž je tento článek určen i jim.

 

 

 

S PowerBookem na cestách

16. srpna 2005, 00.00 | Snad každý, kdo si pořídí přenosný počítač, tak to dělá z důvodu, aby mohl pracovat kdekoliv a měl k dispozici svoje data kdykoliv. Ne jinak tomu bylo i v mém případě. Z důvodů všech svých činností, které dělám nebo se o to aspoň pokouším, a které by mě teoreticky měly živit, jsem nucen velmi často cestovat po České republice, převážně mezi okolím Prahy a Moravou.

 

 

 

SIPS - Terminál není jen pro nadšence UNIXu

8. července 2005, 00.00 | Článek o tom, že i webdesigner nebo člověk z DTP může používat příkazovou řádku.

 

 

 

Plug-in do Address Booku - vyhledávání adres na mapy.seznam.cz

10. května 2005, 00.00 | Na serveru macosxhints.com se kdysi objevil zajímavý příspěvek o modulu do Address Booku, který umí zobrazit adresu uvedenou u kontaktu na mapě serveru google.com. Bohužel, tato služba funguje jen pro rezidenty USA, a tak jsem se rozhodl zveřejněný applescript lehce upravit pro české uživate

 

 

 

Příprava na první duben aneb tento Apríl se vám opravdu povede

31. března 2005, 00.00 | První duben je v našich krajích oblíbeným dnem a vyvést kamarády a kolegy z rovnováhy menším či větším vtípkem k tomuto dni prostě patří. Proto se dnes podíváme na utilitky, které dokáží uživatele hodně zmást, zvlášť pokud je šikovně nastražíte. A vzhledem k tomu, že Apríl bude již zítra, máte nejvyšší čas si všechny prográmky stáhnout, dostat se k počítači kolegy (šéfa/manželky/manžela/přítelkyně/přítele) a vše narafičit, aby se vám 1. duben opravdu povedl.

 

 

 

Velikonoční várka tipů pro všechny uživatele Mac OS X

29. března 2005, 00.00 | Dnes pro vás máme nachystanou další várku tipů pro Mac OS X. Mimo jiné si ukážeme, jak upravovat klávesové zkratky v aplikacích, naučíme se čistit schránku od přidaných stylů písma a hlavně si poradíme s vysunutím zlobivého CD.

 

 

 

iCal a Address Book - tipy a triky pro dva kancelářské tahouny

16. března 2005, 00.00 | Ačkoliv o iCalu a Address Booku toho již bylo napsáno hodně, stále se objevují nové tipy a triky a nové možnosti využití těchto dvou kancelářských aplikací. Proto se jim budeme věnovat i dnes a zaměříme se především na alarmy v iCalu, vytváření podskupin v Seznamu Adres a sdílení kalendářů na internetu.

 

 

 

Z Linuxu na Mac OS X aneb cesta tam, ale nikoliv zpět

22. února 2005, 00.00 | Odmala jsem doma rostla s PC a s počítači od Applu jsem se poprvé setkala teprve nedávno. Okamžitě se mi zalíbily, a tak když jsem si musela koupit nový notebook, rozhodla jsem se, že to bude PowerBook. Měla jsem v úmyslu nainstalovat na něj Linux. Ale když už jsem za svého Panthera zaplatila, chtěla jsem si ho ještě před smazáním vyzkoušet - nakonec je to také Unix.

 

 

 

Finder, Náhled, iCal a další - úterní várka triků pro nejčastěji používané aplikace

8. února 2005, 00.00 | V dnešním článku se podíváme na možnosti využití klávesových zkratek a jejich kombinací v různých programech operačního systému Mac OS X. Panther (a samozřejmě i Jaguar a Tiger) je podporou různých zkratek doslova prošpikován a i zkušenější uživatelé se budou moci dozvědět řadu nových vychytávek.

 

 

 

Nákup staršího počítače Apple

3. února 2005, 00.00 | Rádi byste koupili nový Mac, ale vaše peněženka zeje prázdnotou? Pak se můžete poohlédnout po starším stroji v bazaru, který vám za méně peněz nabídne více muziky, než kdybyste si kupovali nový Apple. Nicméně nákup v bazaru je mince o dvou stranách. Přečtěte si, jak se vyhnout základním rizikům.

 

 

 

Strana výpisu

... 26

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články
Apple kurzy

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: