Tipy a Triky - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůTipy a Triky

Kakao v Leopardu

8. listopadu 2007, 10.00 | Po pauze se opět vracíme s dalšími díly seriálu, který se věnuje programování v prostředí Cocoa operačního systému Mac OS X: Leopard je mezi námi, takže je na čase se podívat na to, co nového přinesl programátorům.

 

 

 

Programovaní na Macu - Email Notifier

 

 

 

Programování na Macu - Aplikace pro kontrolu nové pošty (1)

29. října 2007, 11.00 | V této sérii článků o tvorbě aplikací pro OS X si ukážeme, jak vytvořit
jednoduchou utilitku pro kontrolu nové pošty ve vývojovém prostředí Xcode s touto funkčností a vlastnostmi:

 

 

 

iMac G5 a druhý display

23. října 2007, 10.00 | Pokud jste vlastníky některého počítače iMac, museli jste se smířit s nevýhodami řešení All in One, jako je rozšiřování pomocí externích disků, nemožnost výměny procesoru či grafické karty. U iMac G5 je tu, na rozdíl od iMaců s Intel procesory, ještě jedna nevýhoda – nelze používat připojený druhý monitor jako rozšíření pracovní plochy. Apple zde dovoluje pouze zrcadlení. Dá se s tím něco dělat?

 

 

 

Virtualbox - virtuální stanice zdarma

26. září 2007, 09.00 | Software pro provoz virtuální stanice s Linuxem nebo Windows v Mac OS X zdarma? Ale ano, i to je možné. Řešení zvané Virtualbox.

 

 

 

Podrobný (a český) návod na odemknutí iPhone

14. září 2007, 10.00 | Je pátek 13. září 2007, vlastně čtvrtek. Dívám se do kalendáře - je středa! Po dvanáctihodinovém maratonu před počítačem se mi kompletně rozhodily biologické hodiny. Je poledne a chce se mi spát. Tenhle text píšu spíš nosem než prsty. Co jsem to dělal... aha, už jsem si vzpomněl - odblokovával jsem si svůj nový iPhone.

 

 

 

Základní péče o disk v počítači

2. srpna 2007, 10.00 | Provádějte pravidelnou údržbu a snižte riziko ztráty dat. Usnadníte život sobě i svému počítači.

 

 

 

Malé, ale užitečné VIII.

26. července 2007, 10.00 | Několik – tentokráte opět užitečných – widgetů do vaší sbírky. Koukneme se na hvězdné nebe, mapy, zkontrolujeme WiFi sítě a jejich dostupnost v okolí a zkusíme využít Bluetooth počítače i telefonu k užitečnému zjednodušení psaní SMS.

 

 

 

Belkin Wireless G Router

9. července 2007, 10.00 | Máte v malé kanceláři nebo doma více počítačů a jen jedno připojení na Internet? Chcete takovou situaci vyřešit sami, ale postrádáte potřebné zkušenosti a znalosti v oboru síťového připojení? Pak vám možná pomůže tento tip.

 

 

 

Buďte produktivní - udělejte si pořádek na ploše

22. června 2007, 10.00 | Plocha je v jakémkoliv operačním systému, který na ni dovoluje ukládat soubory, velice zrádným místem. Dovoluje nám totiž pojmout desítky a někdy i stovky dokumentů, složek a odkazů, které jsme si sice uložili na plochu pro následné "prozkoumání", ale v každém případě se jedná o návyk, který práci s počítačem zbytečně komplikuje. Chcete mít stále plochu uklizenou? Zde je návod, jak se stát "Pánem plochy".

 

 

 

Strana výpisu

... 17 ...

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články
Apple kurzy

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: