Tipy a Triky - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůTipy a Triky

iDVD 3.0.1 funguje i bez SuperDrive

30. července 2003, 00.00 | Apple s posledním updatem iDVD 3.0.1 trošku pozměnil svou politiku, a tak nyní může iDVD používat každý, kdo má počítač s PowerPC G4, ovšem zůstává omezení, že vypalovat je možné jen na počítačích se SuperDrivem. Jak dostat iDVD na svůj počítač, pokud ho ještě nemáte? A jak připravený projekt vypálit?

 

 

 

Víte, kdy přestat?

10. června 2003, 00.00 | Pokud si při práci užíváte pravidelných přestávek, jíte, pijete a cvičíte, pak patříte k té zanedbatelné skupince lidí, která tento článek číst nemusí. Pro nás ostatní hříšníky je tu několik rad a nástrojů, jak se neodrovnat zbytečně brzo.

 

 

 

Modrý zub: nově a ještě lépe

18. dubna 2003, 00.00 | Patrně největších změn se v jednotlivých setinkových verzích systému 10.2.x dočkala podpora Bluetooth. Jelikož je Apple tradičně skoupý na slovo, přinášíme vám informace, které jsme získali praxí. K tomu máme pro vás návod, jak připojit PDA s Bluetooth nebo Maca k internetu přes jiného Maca s Bluetoooth

 

 

 

Tisk do souboru v OS X

17. dubna 2003, 00.00 | Také vám chybí možnost tisku do souboru v OS X, respektive možnost vytvoření "tiskárny na ploše", která by "vyráběla" PS soubory automatizovaně? Pak je tento návod právě pro vás...

 

 

 

Rychlý střih videa v iMovie včetně insertu

1. dubna 2003, 00.00 | Dneska si ukážeme, jak i v iMovie snadno stříhat video pomocí klasického střihového prvku, insertování (vkládání) videa.

 

 

 

Vytvořte si katalog vašich disků!

21. března 2003, 00.00 | Máte v kanceláři nebo doma větší množství než malé nejrůznějších disků? Špatně se vám v nich hledá? Pořiďte si podrobný katalog jejich obsahu, ve kterém můžete pohodlně a velmi rychle vyhledávat. Program DiskTracker je k tomu jako stvořený!

 

 

 

Jak přehrávat DVD na externí mechanice?

5. března 2003, 00.00 | Při testování externí DVD-RW mechaniky Formac Devideon Superdrive jsem zjistil, že za určitých okolností lze DVD Video disky bez problémů přehrávat pomocí Apple DVD přehrávače i na externích mechanikách, a to jak pod Mac OS X, tak Mac OS 9. Přečtěte si návod!

 

 

 

Tipy a triky pro iTunes

2. ledna 2003, 00.00 | iTunes jsou velmi oblíbený přehrávač a "správce" MP3 souborů, možná však neznáte všechny možnosti tohoto programu či nevíte jak je využít. Podívejte se, jak iTunes ovládat na dálku či která česká rádia si můžete v iTunes poslechnout.

 

 

 

Problémy s Restore disky

10. prosince 2002, 00.00 | Především u nových počítačů se uživatelé někdy setkají s problémem, že už není k dispozici instalační disk pro Mac OS 9, a například není možné doinstalovat české fonty do systému, nebo v případě problémů snadno změnit startovací systém na disku. Poradíme vám jak z toho a také jak kopírovat a zálohovat Mac OS X.

 

 

 

Jak změnit zkratku pro přepínání klávesnice v Mac OS 9.2.2

14. listopadu 2002, 00.00 | Jedním z dotazů uživatelů, který se objevuje v našich diskusních fórech je, jak změnit zkratku pro přepínání klávesnice v Mac OS 9.2.2 na Ctrl+mezerník, tak jak tomu bylo v 9.1. Přinášíme vám návod a také upozornění na možné další problémy s klávesovými zkratkami.

 

 

 

Strana výpisu

... 31

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články
Apple kurzy

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: