Tipy a Triky - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůTipy a Triky

Blok sem, blok tam, nám už je to všechno jasné...

6. října 2009, 00.00 | Dnes se podíváme blíže na řadu dalších služeb, jež bloky v Mac OS X 10.6 usnadnily.

 

 

 

Titulky a další texty na filmy v iMovie

17. září 2009, 00.00 | Vložit titulky v iMovie zvládne snad i malé dítě, ale když chcete s tímto programem pracovat efektivně a rychle, začnete vnímat rozdíly, kam daný text položit. Nastavujete tím jeho vlastnosti.

 

 

 

Toolbar ve Finderu

10. září 2009, 00.00 | Ve Finderu můžete nejen hledat, zakládat či mazat soubory,ale také získávat informace o souborech, duplikovat či vypalovat. No a nezapomeňme, že tu máme i zabudovanou možnost komprimace souborů.

 

 

 

Zveřejnění kalendáře

27. srpna 2009, 00.00 | Jste-li organizace či hudební kapela, která zveřejňuje pravidelně kalendář událostí nebo vystoupení, mohl by se Vám hodit následující postup, jak automaticky dostat ke svým fanouškům zveřejněný kalendář.

 

 

 

Screenshot neboli Jak zachytit obrazovku či okno

25. srpna 2009, 00.00 | Už jste se setkali s problémem, že by jste rádi poslali někomu obrázek z obrazovky či z konkrétního okna , nebo dokonce výřez z toho, co právě vidíte? MacOS X má zabudováno několik způsobů, jak toto lze provést.

 

 

 

Nelehké měření sil aneb Jak si vybrat projektový manažer

25. srpna 2009, 00.00 | Už nějaký ten pátek nemusíme při plánování a realizaci svých projektů spoléhat pouze na svoji hlavu a (přiznejme si) nespolehlivou paměť. Jistě mnozí z vás okusili pocit, kdy dohlížet nejen na svoji práci, ale také kroky členů týmu, vedl ke stavu zoufalství.

 

 

 

Jak na widget pro rychlé nastavení proxy

28. července 2009, 00.00 | Když poprvé spustíte Macintosh, budete jej s velkou pravděpodobností používat bez jakýchkoliv problémů. Po chvilce hledání objevíte systémové preference, kde naleznete všechno potřebné. Hloubka dalších průzkumů závisí na tom, kdo jste a co od počítače požadujete. Běžný uživatel s tím vystačí. Pro ty, kdo mají potřebu porozumět a možná i něco vytvořit, je určen tento článek.

 

 

 

RSS sem, RSS tam, co já s nimi udělám?

25. května 2009, 00.00 | Odběry RSS kanálů nabízí dnes prakticky každý server a pro ty, kdo čerpají většinu informací z internetu, se jejich využívání rovná nutnosti. Nehledě na to, že kromě přehlednosti, které RSS čtečky nabízí, nám odběry poskytují rapidní úsporu času. Odběr lze provádět pomocí internetových prohlížečů, těm ale tento článek věnován není. My se zaměříme právě na programové RSS čtečky.

 

 

 

Tip: Kde je co na klávesnici?

12. května 2009, 00.00 | Mac OS X nabízí možnost psaní speciálních a málo obvyklých znaků pomocí klávesových zkratek. Uživatel nemusí spouštět žádnou speciální aplikaci či komplikovaně odněkud znaky kopírovat. Stačí znát klávesové zkratky. Kde je najdete?

 

 

 

Jak na zaseknutý alarm iCalu

11. května 2009, 00.00 | Na obrazovce se objeví prázdný dialog připomenutí události iCalu, nejde zavřít ani skrýt a systém zpomalí, jak kdyby mu někdo vyměnil procesor za pěkných pár let starou G4ku. Co dělat aby váš počítač uměl opět víc než točit barevným kolečkem?

 

 

 

Strana výpisu

... 14 ...

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články
Apple kurzy

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: