Tipy a Triky - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůTipy a Triky

Příkazy a schránka

27. listopadu 2006, 00.00 | Minule jsme se naučili využít vyšší vrstvy input managementu pro pohodlné zpracování událostí a rozlišení běžných kláves a příkazů typu moveLeft: či deleteBackward:. Řekli jsme si ale také, že "ryze příkazové" kombinace kláves s přepínačem Command se zpracovávají jinou cestou – a dnes si právě ukážeme, jak na ně.

 

 

 

WEP or weep

24. listopadu 2006, 00.00 | Dnes se začneme zabývat bezpečností při práci se sítěmi: prozatím začneme u základů – běžným nastavením systému prostřednictvím aplikace System Preferences.

 

 

 

Input Management

20. listopadu 2006, 00.00 | V minulém dílu našeho seriálu, věnovaného programování ve vývojovém prostředí Cocoa, jsme si ukázali, kterak užívat základních služeb třídy NSView (přesněji řečeno, její nadtřídy NSResponder; vzhledem k tomu však, že nyní se učíme sestavovat vlastní views, není zapotřebí to rozlišovat) pro zpracování událostí, přišedších od klávesnice.

 

 

 

Události klávesnice

17. listopadu 2006, 00.00 | V současné době se v našem seriálu o programování ve vývojovém prostředí Cocoa učíme sestavovat vlastní views. Dnes se podíváme na to, jak zpracovávat události vytvářené druhým nejdůležitějším vstupním zařízením, klávesnicí.

 

 

 

Řešení problémů v Mac OS X v oblasti DTP

14. listopadu 2006, 00.00 | Ačkoliv operační systém Mac OS X již prošel prvními dětskými nemocemi a je považován za vyspělý systém, ani jemu se nevyhnou občasné problémy, které je potřeba především v profesionální oblasti rychle vyřešit. A proto se v dnešním článku budeme zabývat oblastí DTP a produkty společností Adobe a Quark a řešením s nimi spojených problémů.

 

 

 

Události a myš

8. listopadu 2006, 00.00 | V předcházejících pokračováních jsme se naučili implementovat metodu drawRect:, jejímž prostřednictvím definujeme to, jak view vypadá. Nyní se zaměříme na druhou stránku views – na jejich schopnost reagovat na nejrůznější události, generované prostřednictvím vstupních zařízení. Začneme tím nejjednodušším, myší.

 

 

 

Jeden na neděli, jeden na všední den...

7. listopadu 2006, 00.00 | V současnosti se v našem volném seriálu článků, věnovaných bezpečnosti v operačním systému Mac OS X, zabýváme vhodnými a nevhodnými konfiguracemi keychainů. Řešení je jednoduché: vytvoříme si ještě jeden keychain.

 

 

 

Kinkless GTD - úkoly pod kontrolou, aneb je tu čtvrtý díl seriálu o timemanagementu

3. listopadu 2006, 00.00 | Je tomu již více než rok, co na MujMacu byly uveřejněny články na téma timemanagementu a tipy, jak si organizovat schůzky, úkoly a příchozí zprávy v iCalu a Mailu. Předchozí články vycházely z úspěšné knihy Davida Allena Get Things Done a nejinak tomu bude ani v dnešním pokračování, ve kterém si představím Kinkless GTD - skvělý doplněk na správu úkolů a projektů.

 

 

 

Lepší konfigurace keychainů

27. října 2006, 00.00 | V minulém dílu našeho seriálu o bezpečnosti operačního systému Mac OS X jsme se začali zabývat různými konfiguracemi keychainů. Slíbili jsme si, že dnes se podíváme na možnosti lepších, bezpečnějších konfigurací keychainů – zde jsou.

 

 

 

Kterak nakreslit modrý obdélník...

24. října 2006, 00.00 | V minulém dílu našeho volného seriálu o programování ve vývojovém prostředí Cocoa jsme se pustili do implementace vlastních podtříd NSView; popsali jsme si základní strukturu a principy, a slíbili jsme si, že se dnes trochu blíže podíváme na hlavní a primární vlastnost "views" – totiž vykreslení jejich obsahu.

 

 

 

Strana výpisu

... 20 ...

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články
Apple kurzy

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: