Tipy a Triky - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůTipy a Triky

Certifikáty

15. srpna 2006, 00.00 | Dnes si konečně vysvětlíme, co to jsou (digitální) certifikáty a k čemu slouží. Vysvětlíme si také několik souvisejících pojmů, jako je "kořenový certifikát" či "certifikační autorita".

 

 

 

Ostatní možnosti QuickTime

9. srpna 2006, 00.00 | Dnes si stručně ukážeme to, co zbývá: názvy kapitol a "sprites", umožňující sestavit v kontejneru QuickTime obecnou nabídku, srovnatelnou s dynamickou nabídkou DVDisku.

 

 

 

Jak na audio?

3. srpna 2006, 00.00 | Předminule jsme se seznámili se základními informacemi o kontejneru QuickTime, minule jsme si řekli něco více o tom, kterak jej využít pro titulky. Dnes se soustředíme pro změnu na zvukový doprovod.

 

 

 

Práce s titulky

25. července 2006, 00.00 | Minule jsme se seznámili se základy toho, co umí kontejner QuickTime; dnes se budeme podrobněji zabývat pouze jednou z možností, jež nabízí – použitím textových streamů pro titulky.

 

 

 

Kontejner QuickTime

20. července 2006, 00.00 | Nyní je v našem seriálu na čase, abychom se podívali trochu blíže na kontejner QuickTime. Nebudeme se pouštět do podrobností a technických detailů; řekneme si toho ale dost k tomu, abychom mohli možnosti a výhody formátu QuickTime využívat k tomu, čím se v našem seriálu zabýváme.

 

 

 

Mac v obývacím pokoji

 

 

 

Mac v obývacím pokoji

19. července 2006, 00.00 | Dnešním dnem začínáme na MujMacu nový seriál zaměřený na počítače Apple v obývacím pokoji. Nebudeme řešit, jak si Mac upravit vzhledově, aby ladil k nové sedací soupravě či konferenčnímu stolku. Zaměříme se na Mac jako domácí mediální centrum (Home Media PC) a podíváme se na to, jak Apple v této oblasti obstál a s jakými nástrahami počítat, pokud svůj počítač chcete změnit v multimediální mašinu připojenou na televizi.

 

 

 

Jak komunikovat v hrách - VoIP pro hráče

3. července 2006, 00.00 | Jestliže se věnujete on-line hraní poněkud více, narazíte časem na omezení v komunikaci. Představte si jak v roli vojáka U.S. Army čistíte nepřátelskou budovu a místo klepání do klávesnice jednoduše řeknete "Nepřátelský ostřelovač na střeše západního křídla". Ano, řeč bude o VOIP řešeních pro hráče.

 

 

 

Rychlý upload obrázků na server a hacknuté Safari - přesně tak, jsou tu další tipy a triky!

28. června 2006, 00.00 | Dnes se podíváme na způsob, jak chytře využít Automator pro nahrání dat na FTP server a ukážeme si, jak pomocí balíků Xcode jednoduše hacknout nějakou aplikaci - třeba Safari.

 

 

 

Co jsou to ty šifry?

26. června 2006, 00.00 | Minule jsme si ukázali základní postupy, jak v Mac OS X šifrovat; slíbili jsme si také, že si něco málo řekneme k "teorii" – a tomu se právě budeme věnovat teď. Nebojte se, žádné hluboké matematické exkursy nebudou; koho zajímají, ten si je dokáže snadno najít; my si jen vysvětlíme základní principy a pojmy, potřebné k tomu, abychom pochopili co se to v tom počítači vlastně děje, proč to funguje tak, jak to funguje, a proč to po nás chce to, co to po nás chce :)

 

 

 

Strana výpisu

... 22 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: