Tipy a Triky - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůTipy a Triky

Služby WebKitu

12. června 2007, 00.00 | V předcházejícím dílu našeho seriálu o programování ve vývojovém prostředí Cocoa jsme se prvně seznámili se třídou WebView, jež je součástí frameworku WebKit. Minule jsme se vlastnímu WebKitu moc nevěnovali: sestavili jsme jednoduchý webový browser s využitím těch nejstandardnějších služeb. Dnes si však o frameworku a jeho možnostech řekneme trochu více.

 

 

 

Safari za minutu

28. května 2007, 12.00 | Minule a předminule jsme si ukázali programové načítání obsahu daného URL; dnes se začneme zabývat možnostmi samostatné knihovny služeb, frameworku WebKit.

 

 

 

Apple TV a iPod video – jak získat obsah?

18. května 2007, 10.00 | V předchozích článcích jsme vám představili Apple TV jako domácí centrum se všemi klady a zápory. Pokud jste se pro Apple TV rozhodli a investovali do něj (nebo do něj budete investovat), mohl by vám tento článek přijít vhod. Dozvíte se, kde a jak v našich podmínkách získat obsah pro vaše multimediální centrum. A zkrátka nepřijdou ani majitelé iPodu video, kteří řeší velmi podobný problém.

 

 

 

Jak hacknout Apple TV?

17. května 2007, 10.00 | Dnešní článek je určen těm, které zajímá, jak si Apple TV upravit k obrazu svému a jak z krabičky s uzavřeným systémem udělat plnohodnotný Mac. Tedy skoro plnohodnotný.

 

 

 

Vlastní ikonky snadno a rychle

3. května 2007, 16.00 | Tutoriál pro začátečníky. Upravte si ikonky ve svém systému v několika jednoduchých krocích.

 

 

 

NSURLConnection

11. dubna 2007, 00.00 | V jen trošku náročnějších aplikacích však není pro toto třída NSURL nejvhodnější, neboť nenabízí dostatečně flexibilní služby; daleko lepší je pro přístup k datům na internetu využít služeb třídy NSURLConnection – a na tu se právě podíváme dnes.

 

 

 

Jak na sítě...

4. dubna 2007, 00.00 | V několika dalších dílech se podíváme na to, jak se v prostředí Cocoa pracuje se sítí a se zdroji na Internetu.

 

 

 

Březnové tipy a triky pro váš Mac

21. března 2007, 10.00 | V dnešním článku si ukážeme hacknout Mighty Mouse a přemapovat si tlačítka této myšky, najdeme způsob na editaci předvoleb všech programů a ukážeme si konkurenci interního vyhledávače Spotlight.

 

 

 

Pondělní várka tipů, triků a programů, které stojí za otestování

12. března 2007, 10.00 | Chyběly vám na MujMacu články o šikovných programech a tipy a postupy, jak chytře Mac OS X využívat? Dnešním článkem bychom rádi navázali na tradici a přinášíme vám dvě aplikace, které stojí za pozornost (Isolator a TextExpander) a trik, jak urychlit aplikaci Mail.

 

 

 

Synchronizace Mac OS X s Windows Mobile

24. ledna 2007, 00.00 | Ještě před několika málo lety dominovala trhu s PDA zařízení postavená na různých verzích Palm OS, dnes však většina prodaných zařízení běží na Windows Mobile. Mezi chytrými telefony není situace tak jednoznačná, ale i zde je význam Windows Mobile for Smartphone neoddiskutovatelný.

 

 

 

Strana výpisu

... 18 ...

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články
Apple kurzy

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: