Tipy a Triky - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůTipy a Triky

Z22 spolu s Mac OS X hezky česky

27. dubna 2006, 00.00 | Malé představení programů Missing Sync a Volba kódování Palm, které vám umožní mít své kontakty a úkoly všude sebou a česky, spolu s Palmem Z22 z uživatelského hlediska se zaměřením na češtinu. No ano Z22 není žádná novinka, ale například k iMacu se stále hodí skvěle.

 

 

 

Zálohování DVD na pevný disk

 

 

 

Kam patří DVDisky? Na dno skříně!

3. dubna 2006, 00.00 | V novém několikadílném seriálku se podíváme blíž na to, jak ukládat kopie DVD na pevný disk tak, aby se daly pohodlně přehrávat a dalo se na to koukat, nezabraly zbytečně moc místa a aby v mezích možností zůstaly zachovány možnosti výběru kapitol, volby jazyka či titulků.

 

 

 

RSS Menu v menu a jak ohnivou lišku naučit číst

30. března 2006, 00.00 | RSS v OSX pro začátečníky. Představím vám příjemnou čtečku RSS kanálů, kterou můžete ovládat a nastavovat bez prohlížeče přímo v menu OSX. A váš FireFox naučím číst RSS kanály pomocí jednoduché a přehledné čtečky.

 

 

 

Klávesové zkratky Mac OS X

10. března 2006, 00.00 | Jednou z klíčových předností Mac OS X je jeho systém klávesových zkratek. Přinášíme vám jejich přehled určený jak začítečníkům, tak pokročilejším uživatelům, kteří chtějí s Mac OS X pracovat rychleji a pohodlněji.

 

 

 

Pod pruhovaným kožichem - další tipy a triky pro Tiger - 2. část

6. března 2006, 00.00 | Nelíbí se vám zvuky, které vydává Mac OS X? Potřebujete rychle pracovat s textovými dokumenty? Líbilo by se vám mít widgety i mimo Dashboard? Dnešní tipy a triky vám poradí jak na to.

 

 

 

Pod pruhovaným kožichem - další tipy a triky pro Tiger

27. února 2006, 00.00 | Odhalte další tajemství, která skrývá systém Mac OS X. Ukážeme si, že i Finder může působit rychleji, že CD-RW se dá vymazat i bez použití Disk Utility, a že také Preview umí dělat screenshoty.

 

 

 

Páteční várka tipů a šikovných prográmků

24. února 2006, 00.00 | Poslední únorový pátek je ve znamení tipů triků pro vašeho Maca. Potřebujete synchronizovat telefon, který není oficiálně podporován? Máte doslova přeplácané menu se službami? Nebo si chcete poslechnout, jak hraje vaše síť? Potom je tento článek určen právě vám.

 

 

 

Pixadex a CandyBar - prima dvojka

8. února 2006, 00.00 | Jestliže s počítačem pracujete denně a systém OS X máte nainstalovaný již dlouhou dobu, možná se vám pomalu začíná okoukávat a přemýšleli jste, jak ho ozvláštnit, nebo mu dát tak trochu osobnější vzhled. První možností, jak to udělat, je trochu si pohrát s ikonami. Na internetu lze nalézt širokou paletu aplikací a plug-inů, pomocí kterých ikony vytvořit. Pokud si ale nechcete hrát s jejich výrobou, nabízí se mnoho míst, odkud ikony zdarma stáhnout. Osobně jsem si postupem času oblíbil dva weby.

 

 

 

ffmpegX - jak vypálit titulky přímo do filmu pro Front Row a video iPod

31. ledna 2006, 00.00 | S nástupem Front Row a iPodem video se do popředí dostávají programy, které umí editovat a hlavně převádět video mezi formáty. Do této kategorie patří i programy jako je ffmpegX a iSquint, které si s videem nejenom pro iPod poradí (překódují jej) a navíc dokáží vyřešit ještě jeden nesvár - umí "vypálit" titulky přímo do filmu.

 

 

 

Strana výpisu

... 24 ...

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články
Apple kurzy

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: