Podrobný (a český) návod na odemknutí iPhone - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůPeriferie

Podrobný (a český) návod na odemknutí iPhone

14. září 2007, 10.00 | Je pátek 13. září 2007, vlastně čtvrtek. Dívám se do kalendáře - je středa! Po dvanáctihodinovém maratonu před počítačem se mi kompletně rozhodily biologické hodiny. Je poledne a chce se mi spát. Tenhle text píšu spíš nosem než prsty. Co jsem to dělal... aha, už jsem si vzpomněl - odblokovával jsem si svůj nový iPhone.

Dorazil jen několik hodin předtím a já jsem se nemohl dočkat, až ho poprvé spustím. Ale jaké to zklamání - iPhone mi dovolil zavolat na tísňové volání, anebo jej vypnout. Proto jsem se podíval na internet, jestli se dá koupit tolik opěvovaná aplikace iPhoneSIMFree. Dá. Nejlevněji asi v Austrálii za 50 amerických dolarů - což je v přepočtu 1000 českých korun. Výborně - loguju se na http://iphoneworldwideunlock.com/ a hned jej kupuji.

K mému velkému překvapení po převodu peněz zjišťuji, že software dorazí e-mailem nejdřív za 48 hodin a chtějí po mně IMEI mého nového telefonku a spoustu soukromých údajů. Takže jsem přišel o tisíc korun. Ach jo.

Ale přece to musí jít, vždyť telefon řídí firmware, který je softwarový, navíc jako varianta Mac OS X. Na to se musím podívat. Našel jsem na internetu hned několik serverů, ale informace byly dost obecné a při celém postupu jsem narazil na několik problémů, proto raději píšu přesný postup. Předpokladem je, že máte momentálně nainstalovanou poslední verzi iTunes (7.4.1) a Mac OS X 10.4.10.

Aktivace

První problém je aktivace telefonu - standardně jej lze aktivovat s pomocí paušální smlouvy s americkou pobočkou společnosti AT&T (dříve Cingular). Tato aktivace je navíc přes iTunes Music Store, který je u nás bohužel v nedohlednu. Naštěstí existuje program iNdepencence 1.1.1, který umožňuje aktivaci telefonu i bez podepsání smlouvy a použití iTunes Music Store.

 1. V první kroku je potřeba vypnout iTunes, v systémových preferencích (Jablíčko > System Preferences > Users > Login Items) odstranit iTunes Helper a za pomoci nástroje Activity Monitor (Macintosh HD > Applications > Utilities > Activity Monitor) ukončit běžící proces iTunes Helper (použijte tlačítko Quit Process).
 2. V druhém kroku si stáhněte poslední firmware pro iPhone. A rozbalte jej, pokud se tak nestalo již automaticky.
 3. V třetím kroku spusťte iNdependence. V záložce Jailbreak vyberte položku Perform Jailbreak. Ukažte na složku s rozbaleným firmwarem a postupujte podle instrukcí a buďte trpěliví. Opravdu je potřeba držet obě tlačítka současně po uvedenou dobu. V záložce Activation stiskněte tlačítko Put PEM File a následně Generate Activation. Uložte soubor s příhodným jménem (např. Active) například na plochu.
 4. Ve čtvrtém kroku aplikaci ukončete a znovu spusťte. V záložce Activation stiskněte tlačítko Activate Phone. Pokud nebudete mít úspěch, zkuste ji znovu ukončit a spustit.

Pokud jste se dostali až sem bez problémů, čeká nás další krok, ve kterém zkontrolujete na svém iPhonu, jakou verzí firmware disponuje. Otevřete iTunes a v seznamu zařízení se objeví iPhone. V záložce Summary klepněte na tlačítko Check For Update. Po úspěšné aktualizaci na verzi 1.0.2 (s vyšší verzí firmware zatím není jisté, že to bude fungovat), stiskněte tlačítko Restore. Tím se všechno nastavení smaže, ale iPhone bude v ideálním stavu pro další háčky. Zopakujte krok 1, 2 a 4.

Voilá! Telefon je aktivovaný a můžete začít používat filmy, hudbu anebo fotografie. Já vím, to je málo. Co nás ještě dělí od "úplného" odblokování? Samozřejmě to nejhezčí :)

Odblokování

Ze stránek iphone.nullriver.com/beta/ si stáhněte beta verzi 3.1 aplikace AppTapp, která nainstaluje do telefonu další ikonu s názvem Installer (doporučuji prozkoumat - najdete tam například Doom pro iPhone a podobné libůstky). Instalace je velice jednoduchá - po spuštění vyberete verzi firmware 1.0.2 a instalátor se postará o zbytek sám, dokonce zrestartuje iPhone. Skvělé, takže si můžu dát krátkou pauzu.

 1. Tento krok vyžaduje připojení k bezdrátové síti Wi-Fi přímo z iPhonu - takže u vás doma, nebo v nejbližší kavárně. V hlavní nabídce iPhone vyberte tlačítko Settings > Wi-Fi a vyberte bezdrátovou síť.
 2. V druhém kroku klepněte v hlavní nabídce iPhone na ikonu Installer a nainstalujte Community sources. Po instalaci se objeví další šikovné nástroje - mezi nimi OpenSSH a DSB Subsystem. Jako první nainstalujte BSD Subsystem, poté OpenSSH.
 3. Stále jsme připojeni s iPhonem na bezdrátové síti. Na počítači budeme potřebovat FTP klient (např. http://cyberduck.ch/ anebo http://www.panic.com/transmit/) a IP adresu iPhonu (hlavní nabídka iPhone > Settings > Wi-Fi >, modrá šipečka u právě vybrané sítě > IP address) - tu si poznamenejte.
 4. Stáhněte si tento soubor (alternativní link), který je nutný pro instalaci, a rozbalte jej.
 5. Spusťte Cyberduck anebo Transmit a vyplňte následující údaje:
  server:		IP adresa vašeho iPhone, kterou jste si poznamenali
  login:		root
  pass:		dottie
  Initial Path:	/
  protokol:	SFTP
  
 6. S pomocí aplikace Cyberduck anebo Transmit nakopírujte do složky /usr/bin/ soubory iUnlock, ICE03.14.08_G.fls, nor, minicom, bbupdater.
 7. S pomocí stejné aplikace vytvořte ve složce /usr/ složku local a v ní složku etc. Do této složky (/usr/local/etc/) nakopírujte minirc.dfl.
 8. Do složky /usr/libexec/ překopírujte soubor lockdownd.

Pokud bude potřeba přepsat nějaké soubory, které už na vašem iPhonu jsou, nebojte se a přepište je - jde pouze o softwarovou úpravu systému Mac OS X, kdykoliv lze vše vrátit zpět.

"The Final Countdown"

Pamatujete si ještě IP adresu vašeho iPhone a máte jej stále připojený přes Wi-Fi? Výborně! to se nám hodí. Otevřete Terminál (Macintosh HD > Applications > Utilities > Terminal).

 1. Napište ssh root@IPadresa. IPadresa je právě ta IP adresa, kterou jste si předtím opsali.
 2. Zadejte heslo dottie (heslo se z bezpečnostních důvodů nezobrazuje)
 3. Napište postupně (za každým řádkem stiskněte Enter):
  cd /usr/bin/ 
  chmod +x bbupdater
  chmod +x iUnlock
  chmod +x minicom
  launchctl unload -w /System/Library/LaunchDaemons/com.apple.CommCenter.plist
  iUnlock ICE03.14.08_G.fls nor 
  
  Po zadání posledního příkazu se spustí program iUnlock, který bude vypisovat procenta, kolik je hotovo.
 4. Zadejte příkaz bbupdater -v a stiskněte Enter. Výsledkem bude tohle (pokud ne, zopakujte krok 3 - v žádném případě nerestartujte, jinak dojde k přerušení Wi-Fi spojení):
  # bbupdater -v
  Resetting target...
  pinging the baseband...
  issuing +xgendata...
  firmware: DEV_ICE_MODEM_03.14.08_G
  eep version: EEP_VERSION:207
  eep revision: EEP_REVISION:7
  bootloader: BOOTLOADER_VERSION:3.9_M3S2
  Done
  
 5. Zadejte příkaz minicom a stiskněte Enter. Spustí se terminál pro modem, v kterém zadáte postupně tyto příkazy (opět s Enterem na konci):
  AT
  AT+CLCK="PN",0,"00000000"
  AT+CLCK="PN",2
  
 6. Ukončete minicom - stikněte CTRL + A, poté Q a zvolte možnost Yes.
 7. Spusťte modem v iPhonu příkazem launchctl load -w /System/Library/LaunchDaemons/com.apple.CommCenter.plist (ááá ještě Enter).
 8. Zasuňte vaši SIM kartu do iPhonu a zavolejte vašim známým :)

Poznámka: všechny uvedené informace byly zkompilovány z několika internetových stránek (především skvělý tutoriál na http://iphone.unlock.no/) a bylo nutné upravit postup tak, aby byl můj iPhone za daných podmínek funkční. Proto nelze tvrdit se 100% jistotou, že tento postup bude fungovat na všech počítačích stejně. Pokud budete chtít odemknout iPhone, napište na .

Mezitím si jdu dát další kafe a podívám se ještě na prohození písmen Y a Z....

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Zábava  

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Multimedia  

 » Rubriky  » Tipy a Triky  

 » Rubriky  » Periferie  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články
Apple kurzy

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: