Tipy a Triky - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůTipy a Triky

iPhoto 11

 

 

 

Apple iPhoto 11 - 1. Import

6. ledna 2011, 00.00 | Zaujala vás nová verze balíku iLife 11? Chcete se s ní naučit efektivně pracovat? Dneškem startujeme sérii návodů, s jejichž pomocí bez problémů ovládnete tři základní pilíře balíku - iPhoto, iMovie a GarageBand. Seriál je primárně určený začátečníkům, ale zabývá se také novinkami poslední verze, takže se může přiučit i zkušený uživatel.

 

 

 

Programování pro iOS - 23. Jak se aktivovat, jsme-li v pozadí

5. ledna 2011, 00.00 | Známe už základy hry, kterou s námi iOS hraje a víme, jak si vyžádat trochu více času ve chvíli, kdy je aplikace odsunuta z obrazovky. Co ale v případě, kdy bychom ji potřebovali aktivovat o něco později?

 

 

 

Programování pro iOS - 22. Nulla est honesta avaritia nisi temporis

29. prosince 2010, 00.00 | Senecův známý citát si patrně programátoři Apple vzali až příliš k srdci; časem (procesoru) totiž iOS skrblí přímo ukrutně a přidělit jej aplikaci, jež zrovna není v popředí, se zdráhá. Dnes si – jak jsme si slíbili minule – ukážeme, jak si vyžádat času alespoň malinko více, než kolik jej běžně máme k dispozici.

 

 

 

Programování pro iOS - 21. "Multitasking"

22. prosince 2010, 00.00 | Dříve, než se pustíme do slíbeného detailního rozboru práce s řídicími objekty rámců (UIViewController), podíváme se ještě trochu blíže na "multitasking". Ukážeme si konkrétní API, jež máme pro jeho řízení k dispozici, a také si řekneme, na co a jak si dát pozor.

 

 

 

Video: Appleforum 2010 - 2. GarageBand 11 a Kakaxa

17. prosince 2010, 00.00 | Druhou přednášku listopadového Applefora věnoval Kakaxa nové verzi aplikace GarageBand. S podtitulem "muzika, i když nejste profesionální hudebník" přinesla mnoho užitečných tipů pro zkušené i začínající hudebníky.

 

 

 

Programování pro iOS - 20. Co nového v iOSu

15. prosince 2010, 00.00 | Už dávno jsme se v redakci domluvili, že jakmile bude iOS 4 veřejně k dispozici pro celou řadu zařízení Apple, podíváme se na jeho novinky z pohledu programátora.

 

 

 

Video: Appleforum 2010 - 1. iLife 11 a Petr Mára

9. prosince 2010, 00.00 | Před měsícem proběhl zatím poslední ročník Applefora. Podívejte se na videozáznamy jednotlivých přednášek nebo si přečtěte jejich stručný souhrn. Začínáme s Petrem Márou a novou verzí multimediálního balíku iLife.

 

 

 

Programování pro iOS - 19. Další standardní recognizery

8. prosince 2010, 00.00 | Minule jsme se seznámili s trojicí standardních tříd UITapGestureRecognizer, UILongPressGestureRecognizer a UIPanGestureRecognizer umožňující implementovat rozpoznávání běžných gest. Dnes jsou na řadě zbývající standardní recognizery.

 

 

 

Final Cut Express - 9. Filmové triky a efekty

3. prosince 2010, 00.00 | Základní obsluhu Final Cut Express popsal náš osmidílný seriál. Jako bonus přinášíme návod, jak doma snadno vytvořit efektně vypadající triky známé z televize, kina či webu. Celý seriál si také můžete stáhnout ve formátu ePub, třeba do iPadu.

 

 

 

Strana výpisu

8 ...

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články
Apple kurzy

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: