Tipy a Triky - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůTipy a Triky

Programování pro iOS - 28. Základní služby

9. února 2011, 00.00 | Už umíme vytvářet řídicí objekty rámců a jimi spravované rámce. Dnes se podíváme na základní služby, jež nám tyto objekty nabízejí. Začneme vzájmeným překrýváním obrazovek.

 

 

 

iMovie 11

 

 

 

iMovie 11 - 1. Import videa

4. února 2011, 00.00 | Druhá, a pro leckoho důležitější, část balíku iLife 11 se soustředí na práci s videem. Kromě kompletního procesu klasického střihu se v dalších dílech seriálu podíváme třeba populární trailery a další funkce užitečné funkce. Začneme ale od Adama, tedy importem.

 

 

 

Programování pro iOS - 27. Kde vzít rámce

2. února 2011, 00.00 | Kde a jak se vezmou rámce, jež spravuje řídicí objekt (instance třídy UIViewController nebo některé z jejích podtříd)? O tom podrobně pojednává dnešní díl.

 

 

 

iPhoto 11 - 4. Úprava a sdílení fotografií

28. ledna 2011, 00.00 | Nové iPhoto umí, stejně jako předchozí verze, snímky upravovat a také sdílet. Jak na to a jak využít nové funkce ukáže poslední díl našeho seriálu. Příště se můžete těšit na podobně zpracované iMovie 11.

 

 

 

Programování pro iOS - 26. Jak se dělá UIViewController

26. ledna 2011, 00.00 | Jaké je postavení řídicích objektů rámců, k čemu slouží a proč se bez nich jen těžko můžeme obejít už víme. Dnes se pustíme do jejich konkrétního programátorského rozhraní. A začneme samozřejmě tím základním – jejich výrobou.

 

 

 

iPhoto 11 - 3. Prohlížení

21. ledna 2011, 06.00 | V části o třídění fotografií v knihovně pomocí událostí, fotek, tváří a míst jsme si ukázali způsoby, jak lze snímky prohlížet. Buď vidíme mřížku (Events) nebo jednotlivé fotografie (Photos), lístečky s tvářemi a jmény osob (Faces) nebo mapu se špendlíky a následným zobrazením určitých snímků (Places).

 

 

 

Programování pro iOS - 25. Řídicí objekty rámců

19. ledna 2011, 00.00 | Jak jsme si slíbili ještě před vsunutím několika dílů, popisujících taje a zákoutí "multitaskingu", budeme se v našem seriálu teď nějakou chvilku věnovat řídicím objektům rámců (tedy práci s třídou UIViewController a jejími dědici).

 

 

 

iPhoto 11 - 2. Třídění

14. ledna 2011, 01.00 | Pro základní roztřídění fotografií slouží knihovna a její čtyři záložky Events, Photos, Faces a Places.

 

 

 

Programování pro iOS - 24. Zbývající drobnosti

12. ledna 2011, 00.00 | Možnosti a omezení tzv. multitaskingu v iOS 4 zbývá doplnit o ukázku deklarace aplikace jako "více multitaskové, než ostatní". Připomeneme také několik potenciálních podrazů, na něž při využívání těchto služeb můžeme narazit.

 

 

 

Strana výpisu

7 ...

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články
Apple kurzy

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: