Tipy a Triky - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůTipy a Triky

iMovie 11 - 7. Jak vytvořit trailer

14. března 2011, 00.00 | Nová verze iMovie přinesla velmi zajímavou možnost - vytvoření traileru. Díky jednoduchosti a šablonám můžete mít efektní upoutávku na video za velmi krátkou dobu.

 

 

 

Programování pro iOS - 32. Řídicí objekt pro tabulky

9. března 2011, 06.00 | V současnosti se náš seriál soustředí na řídicí objekty rámců. V minulých dílech jsme se seznámili s obecnými službami, jež nám nabízí sama třída UIViewController (a tedy také všechny její podtřídy); dnes se začneme věnovat některým speciálním řídicím objektům, jež iOS nabízí.

 

 

 

iMovie 11 - 6. Úpravy videa

4. března 2011, 00.00 | Základní obsluhu iMovie máme za sebou. Ale jak praví přísloví - ďábel se skrývá v detailu. Proto se zaměříme na drobnosti, jimiž lze video udělat nápaditější či kvalitnější.

 

 

 

Programování pro iOS - 31. Správa paměti v rámcích

2. března 2011, 00.00 | Zařízení s operačním systémem iOS mají obvykle nouzi o operační paměť. Třída UIViewController – a díky dědičnosti také všechny její podtřídy – tento požadavek pomáhá plnit zajímavým a docela efektivním způsobem, který si dnes vysvětlíme podrobněji.

 

 

 

iMovie 11 - 5. Zvuková stopa

25. února 2011, 00.00 | Doposud jsme se bavili o editaci obrazové, čili protřídění hrubého materiálu, střihu čistého a vkládání přechodů mezi záběry. Často se ale všechny tyto fáze neobejdou bez zohlednění potřeb zvukové stopy.

 

 

 

Programování pro iOS - 30. Rotace zařízení

23. února 2011, 00.00 | Dnes se soustředíme na služby podporující změny zobrazení při rotaci: jak každý uživatel ví, u zařízení s operačním systémem iOS je poměrně běžné, že bez ohledu na to, jak zařízení natočíme, zůstává grafické uživatelské rozhraní "hlavou nahoru".

 

 

 

iMovie 11 - 4. Střih video stopy

21. února 2011, 00.00 | Střihem by se dal nazvat už výběr sekvencí z hrubého materiálu, jímž jsme se zabývali minule. Kvůli lepší přehlednosti celého seriálu jsme ale oba procesy oddělili. Dnes proto přichází na řadu samotný střih uvnitř projektu.

 

 

 

iMovie 11 - 3. Editace hrubého materiálu

18. února 2011, 00.00 | Ke střihu může každý přistoupit s odlišnou strategií. Někdo dá přednost pečlivému výběru z hrubého materiálu a následně v rámci střihu už jen brousí drahokam. Někdo jiný prakticky celý nebo téměř celý natočený (hrubý) materiál vloží do okna projektu a teprve tady dělá střihy a výběr toho, co má ve filmu zůstat.

 

 

 

Programování pro iOS - 29. Práce s rámci

16. února 2011, 00.00 | Od minula konečně umíme řídicí objekty rámců používat – tedy zobrazovat rámce spravované některým z nich. Dnes si ukážeme služby, které při zobrazování (a skrývání) rámců můžeme v řídicím objektu využít.

 

 

 

iMovie 11 - 2. Správa nahrávek a projektů

11. února 2011, 00.00 | Import videa do iMovie máme za sebou. Před samotným střihem a dalším zpracováním je praktické si natočený materiál roztřídit. Aplikace pro tyto účely nabízí hned několik praktických nástrojů.

 

 

 

Strana výpisu

6 ...

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články
Apple kurzy

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: