Mojebanka na Apple? Má to své ale... - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůSoftware

Mojebanka na Apple? Má to své ale...

23. listopadu 2007, 10.00 | Po několika dlouhých letech se konečně ledy pohnuly a 24. 11. 07 bude spuštěno internetové bankovnictví také pro jiné operační systémy a internetové prohlížeče. Těm z nás, kteří v této bance mají svůj účet, se vše jistě zjednoduší, protože odpadne nutnost spouštět Windows ať už přes Virtual PC na počítačích s procesory PowerPC, nebo přes Parallels Desktop či VMware Fusion na těch, co používají Intel.

Vše bude jednodušší, bude stačit spustit buď Safari 3.0.3, nebo Firefox 2.0.2. a mít nainstalovanou Javu z tohoto odkazu. Problém je ale v tom, že konkrétně informaci o tom, kde Javu stáhnout, už se na stránce technické podporynedozvíte. I když totiž bude mojebanka funkční i v jiných OS, technická podpora bude zajištěna pouze pro Windows. Vyjádření Komerční banky, kde naleznete také odkaz na zmíněnou Javu, je zde. Nikde ale není uvedeno, že je to modul pouze pro Windows. Jistě se najde nejeden z méně počítačově zdatných uživatelů počítačů Apple, který bude chtít tuto PC verzi instalovat do svého Maca.

Napsal jsem o tomto problému na technickou podporu KB a bylo mi odpovězeno toto: „Aplikace mojebanka byla na uvedeném systému otestována a od 24.11.2007 ji bude možné s tímto systémem využívat. Technická podpora však z naší stany není v tomto případě zajišťována, tudíž ani není na našich stránkách uveden odkaz pro stažení komponenty JAVA pro Mac OS.“ Uživatelé jiných operačních systémů mají tedy smůlu, a pokud u nich nastane nějaký problém, informace si budou muset shánět, kde se dá. Jistě najdeme na toto téma další příspěvky a dotazy v diskusním fóru.

Okno aplikace mojebanka spuštěné přes VirtuaPC na Macu s procesorem PowerPC

Další omezující věcí je nefunkčnost čteček čipových karet v jiných OS než Windows, v technických podmínkách je výslovně uvedeno, že čtečka čipových karet musí splňovat následující požadavky - operační systém Windows 2000, Server 2003, XP, Vista a API's Microsoft PC/SC + ovladače. Toto omezení je jistě dalším nepříjemným faktem. Nezbývá než doufat, že s další aktualizací aplikace mojebanka bude tato věc vyřešena.

V technických podmínkách jsou také uvedeny konkrétní podporované prohlížeče. Jak jsem již v úvodu tohoto článku uvedl, jsou jimi Safari 3.0.3 a Firefox 2.0.0. Ostatní mají zřejmě smůlu. Věřím ale, že to určitě někdo zkusí spustit i jinde a třeba se najde i nějaká ta obezlička ke spuštění třeba v Opeře. Toto omezení už ale není tak markantní.

Každopádně i přes toto všechno jde o velký pokrok, já sám jsem usiloval o funkčnost tohoto internetového bankovnictví od roku 2002. Již tenkrát jsem byl ujišťován, že si je Komerční banka vědoma této situace a že v tomto směru podnikne kroky. To, že se tak stalo až po pěti letech, kdy byly odpovědi ze strany technické podpory banky často protichůdné a nijak nevypovídající o konkrétním stavu, hovoří za vše. Na toto téma proběhlo několik diskuzí ve zdejším fóru, kde se s podobnými zkušenostmi s komunikací s bankou svěřovali i ostatní diskutující. Jedno je například zde a další na tomto místě a nejnovější zde.

Okno aplikace mojebanka spuštěné v Mac OSX ve Firefoxu 2.0.2

Internetové bankovnictví Komerční banky tedy zítra, 24. 11. 2007, bude konečně funkční i pod Mac OS a doufejme, že vše bude fungovat bez problémů tak, jak jsme u Apple zvyklí. Budu rád, když své zkušenosti a případné problémy popíšete v některé diskuzi na fóru, abychom počítačově méně zdatným pomohli s případnými problémy.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Tipy a Triky  

 » Rubriky  » Software  

 

 

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články
Apple kurzy

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: