iDVD 3.0.1 funguje i bez SuperDrive - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůTipy a Triky

iDVD 3.0.1 funguje i bez SuperDrive

30. července 2003, 00.00 | Apple s posledním updatem iDVD 3.0.1 trošku pozměnil svou politiku, a tak nyní může iDVD používat každý, kdo má počítač s PowerPC G4, ovšem zůstává omezení, že vypalovat je možné jen na počítačích se SuperDrivem. Jak dostat iDVD na svůj počítač, pokud ho ještě nemáte? A jak připravený projekt vypálit?

Apple s posledním updatem iDVD 3.0.1 trošku pozměnil svou politiku, a tak nyní může iDVD používat každý, kdo má Power Maca G4, ovšem omezení, že vypalovat je možné jen na počítačích se SuperDrivem zůstává. Jak dostat iDVD na svůj počítač, pokud ho ještě nemáte? A jak připravený projekt vypálit?

Apple nyní ve své Knowledge Base oficiálně potvrdil, že novou verze iDVD 3.0.1 je skutečně možné použít i na počítačích, které nejsou vybavené mechanikou SuperDrive. Ovšem připravený projekt je možné vypálit pouze na počítači, osazeném interním SuperDrivem, i tak se ale jedná o příjemný pokrok. Uživatelé si nyní mohou s iDVD "hrát" a nebo i plně připravit svůj projekt na DVD a posléze ho vypálit na jiném stroji se SuperDrivem, což by jinak nebylo moc možné.

iDVD bude fungovat na libovolném Power Macu G4 a G5, PowerBooku G4, eMacu a iMacu s LCD, ovšem jak ho na počítač dostat, pokud počítač není vybavený SuperDrivem a iDVD tedy nebylo součástí instalace? iDVD totiž lze instalovat pouze na počítač se SD mechanikou, bez této mechaniky funguje až iDVD 3.0.1, což je pouze update na již nainstalovanou aplikaci.

Otázkou samozřejmě je, zda iDVD 3 bylo vůbec dodávané k vašemu počítači - iDVD 3 je na trhu od ledna letošního roku a iDVD se dodává automaticky i k počítačům, které nemají zabudovaný SuperDrive (prostě se nenainstaluje). Pokud bylo iDVD 3 již součástí dodávky, mělo by být možné ho "vytáhnout" z Restore CD či DVD, analogicky podle návodu, který jsme již zveřejnili dříve. Po překopírování iDVD na disk by mělo stačit aplikovat aktuální update na verzi 3.0.1 a iDVD by vám mělo fungovat.

Pokud iDVD 3 nebylo součástí dodávky vašeho počítače, máte možnost si ho pořídit v rámci balíku iLife, který stojí cca 1 800 Kč. Problém však bude s tím, že iDVD je v rámci instalace na DVD - takže k počítači je nutné alespoň na chvíli připojit DVD mechaniku (a nebo nainstalovat na jiném počítači a poté překopírovat). Ovšem ani pokud máte DVD mechaniku, není vyhráno - iDVD se odmítne instalovat, neboť vyžaduje SD.

Je tedy nutné vložit disk do mechaniky, najít ikonku Instalátoru a zvolit "Show original" v menu Finderu. Poté se otevře okno, které obsahuje složku Packages. V této složce je pět souborů, jedním z nich je iDVD.pkg, což je instalátor iDVD 3. Poklepáním na tuto ikonu se spustí instalátor a nainstaluje aplikace. Poté je možné použít updater na verzi 3.0.1.

Pokud si nechcete s iDVD jen hrát, ale vytvořit si svůj DVD disk, který posléze někde vypálíte, je nutné celý projekt posléze přenést na jiný počítač, který má SuperDrive vypalovačku. Apple tvrdí, že je nutné zkopírovat jak celý iDVD projekt, tak veškeré soubory s ním spojené, tedy včetně filmů z iMovie, fotek a zvukových souborů, což zabere určitě několik GB, možná í více než deset. Proto je potřeba při přípravě myslet také na to, jak ve finále přenést všechny soubory - pokud jsou počítače na lokální síti, není to samozřejmě problém, jinak je však nutné buď mít dostatečně velký přenosný disk (stačí iPod) nebo odnést celý počítač.

Uvolnění podmínek pro používání iDVD samozřejmě lze jedině uvítat a od Apple to je tak trochu i self-promo - pokud si uživatelé vyzkoušejí iDVD a zjistí, že jim vyhovuje, bude rozhodování o tom, zda další počítač má obsahovat i SuperDrive, výrazně jednodušší.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Zábava  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Multimedia  

 » Rubriky  » Tipy a Triky  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články
Apple kurzy

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: