Tipy a Triky - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůTipy a Triky

Obcování s ďáblem 21:K čemu je dobrý grep...

13. prosince 2001, 00.00 | V několika předcházejících dílech jsme se zabývali regulárními výrazy. Teď se seznámíme s některými příkazy, jež s regulárními výrazy pracují, a umožňují nám jejich sílu využít. První grep

 

 

 

Obcování s ďáblem 19: Skládání regulárních výrazů

29. listopadu 2001, 00.00 | Ve dvou minulých dílech jsme se seznámili se základními kameny regulárních výrazů. Dnes pronikneme dále do tajů a vysvětlíme si další možnosti využití - skládání, opakování a další.

 

 

 

Obcování s ďáblem 18: Speciální regulární výrazy

22. listopadu 2001, 00.00 | Minule jsme se seznámili se základními regulárními výrazy, dnes si ukážeme několik speciálních regulárních výrazů:

 

 

 

Další standardní klíče a adresáře v NetInfu

20. listopadu 2001, 00.00 | Minule jsme se podívali na některé standardní adresáře a klíče, které v nich jsou obsažené; dnes si ukážeme pár dalších.

 

 

 

Obcování s ďáblem 17: Regulární výrazy

15. listopadu 2001, 00.00 | Dnešní díl bude tak trošku teoretický. Namísto toho, abychom si ukázali nějaké konkrétní příkazy a jejich využití, budeme se zabývat regulárními výrazy. Časem ale uvidíte, že existuje dlouhá řada případů, kde je znalost regulárních výrazů k
nezaplacení.

 

 

 

Obcování s ďáblem 16: Co se ještě dá uvařit z příkazu find

8. listopadu 2001, 00.00 | V dnešním dílu se rozloučíme s příkazem find; nejprve si však ukážeme ještě několik fint, které se často hodí.

 

 

 

K vašim službám 2: co nabízí Apple

6. listopadu 2001, 00.00 | Ve kterých aplikacích lze Services používat, a které naopak poskytují své služby? Podívejme se na to, co nám nabízí přímo programy v Mac OS X, ale pozor, programátoři Applu si s tím moc práce nedali.

 

 

 

Profil monitoru pod Mac OS X - jde to

1. listopadu 2001, 00.00 | Pokud chcete používat MacOS X na práci s barvami, zřejmě narazíte na základní problém, že nemáte čím vytvořit profil monitoru. Poradíme vám, jak na to.

 

 

 

Filmové titulky v QuickTime

3. října 2001, 00.00 | Dneska si ukážeme, jak snadno a rychle přidat titulky k vašemu filmu - a to snadno a rychle, díky možnostem unikátní technologie QuickTime.

 

 

 

Obcování s ďáblem 10: Do fronty, pánové, do fronty!

27. září 2001, 00.00 | Minule jsme se naučili spouštět více programů zároveň. Dnes si řekneme, jak si vyžádat postupné spuštění více programů, tak, aby byl další spuštěn, když ten předchozí skončí.

 

 

 

Strana výpisu

... 33

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články
Apple kurzy

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: