Aperture a Front Row na nepodporovaných strojích - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůTipy a Triky

Aperture a Front Row na nepodporovaných strojích

23. června 2006, 00.00 | Mrzí vás, že váš Mac oficiálně nepodporuje Front Row nebo Aperture? Nezoufejte, máme pro vás řešení a způsob, jak tyto programy donutit, aby fungovaly i na počítačích, které oficiálně nepodporují.

Aperture v Intel Mac mini

Možná máte doma Intel Mac mini a mrzí vás, že není oficiálně podporovaný pro spuštění Aperture 1.1. Ovšem to, že jej Apple vyřadil z kategorie strojů, které mohou spouštět Aperture, neznamená, že to nejde. Zde je postup, jak Intel Mac mini přemluvit, aby se přestal tvářit, že si s Aperture nerozumí:

1. Vytvořte Obraz disku (Disc Image) DVD programu Aperture (je důležité, aby se jednalo o obraz disku s povolením zápisu - read/write)

2. Na takto vytvořený Disc Image poklepejte, aby se připojil.

3. Ve Finderu použijte klávesovou zkratku Jablíčko + Shift + G a zadejte cestu:

/Volumes/Aperture/Packages/Aperture.pkg/Contents/Resources/

a stiskněte Enter. Totéž lze udělat kliknutím pravým tlačítkem na Aperture na připojeném obrazu disku a zvolením "Show package Contents" a následným proklikáním se uvedenou cestou.

4. Odstraňte soubor InstallationCheck

5. Nyní opět použijte klávesovou zkratku Jablíčko + Shift + G a zadejte cestu:

/Volumes/Aperture/Packages/

a poklepejte na Aperture.pkg a spustí se instalace programu Aperture. Pokud chcete nainstalovat ukázkové projekty, následně nainstalujte i ApertureSampleProjects.pkg.

6. Stáhněte si update Aperture 1.1 a opět odstraňte soubor VolumeCheck ve složce Contents/Resources. Abyste se do této složky dostali, budete muset na update kliknout pravým tlačítkem a zvolit "Show Package Contents" a v novém okně se proklikat k zadané složce.

7. Nyní spusťte takto upravený update a zadejte sériové číslo a instalace Aperture na nepodporovaném stroji je hotová.Nainstalujte Front Row do vašeho Maca - i když jej nepodporuje!

A je tu další hack, tentokrát přemluvíme Maca s PowerPC procesorem, aby spouštěl Front Row. Předem upozorňuji, že je nutné přesně postupovat podle návodu a redakce serveru MujMac.cz v žádném případě nenese odpovědnost za poškození vašeho počítače (ke kterému nedojde, samozřejmě, ale pro jistotu)!

1. Stáhněte si ze stránek Apple.com update Front Row 1.2.2. Po stažení poklepejte na Disc Image a na plochu překopírujte soubor FrontRowUpdate1.2.2.pkg. Pokud se jej pokusíte spustit, dostanete hlášku, že tento program nelze nainstalovat na strojích bez IR čidla, což samozřejmě víme, ale nijak nám to nevadí, protože...

2. ... si opatříme Enabler a po jeho stažení opět na Disc Image (.dmg soubor) poklepeme a spustíme Enabler přímo z obrazu disku (nikam jej nekopírujte). Následně potvrdíme volbu “Enable Installation” a zadáme administrátorské heslo. Enabler nám zahlásí, že se nyní můžeme nainstalovat FrontRow, a tudíž nebudeme váhat a poklepeme na dříve stažený soubor FrontRowUpdate1.2.2.pkg, který se nachází na ploše.

3. Nainstalujeme a restartujeme počítač.

4. Nyní je potřeba počítač přesvědčit, že má IR čidlo pro dálkové ovládání (i když jej samozřejmě nemá, ale stačí, že si to bude myslet). Opět spustíme program Enabler (rovnou z obrazu disku) a zvolíme volbu “Enable Front Row”, která bude mít za následek, že se váš Mac nebude vzpírat a Front Row spustí. To ovšem až za chvilku...

5. ..nejprve ještě znovu restartujeme.

6. Nyní již je Mac připraven pracovat s Front Row stejným způsobem, jako nabízí podporované stroje. S tím rozdílem, že vy nemáte dálkový ovladač, takže si budete muset pomoci jiným způsobem. Předně si nastavte předvolby, jak se bude Front Row aktivovat. Stačí spustit Předvolby Systému a zvolit panel Keyboard & Mouse a sekci Keyboard Shortcuts. Tam stačí zvolit Front Row a nastavit si vlastní zkratku, která vám vyhovuje. Pro uživatele mobilních telefonů a programů jako je Salling Clicker či Romeo doporučuji investovat pár minut do doplňků pro tyto aplikace, které vám umožní ovládat Front Row přímo z menu telefonu.

Výše uvedený postup platí pouze pro Front Row 1.2.2 a je převzat ze stránek andrewescobar.com, kde naleznete i reakce dalších uživatelů. Ovládání Front Row probíhá pomocí šipek na klávesnici, Esc slouží pro návrat o úroveň zpět, tabelátor k okamžitému opuštění Front Row, hlasitost se mění kombinací Alt+ šipka nahoru/dolu. Potvrzení probíhá pomocí mezerníku či Enteru.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Tipy a Triky  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: