Plug-in do Address Booku - vyhledávání adres na mapy.seznam.cz - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůSoftware

Plug-in do Address Booku - vyhledávání adres na mapy.seznam.cz

10. května 2005, 00.00 | Na serveru macosxhints.com se kdysi objevil zajímavý příspěvek o modulu do Address Booku, který umí zobrazit adresu uvedenou u kontaktu na mapě serveru google.com. Bohužel, tato služba funguje jen pro rezidenty USA, a tak jsem se rozhodl zveřejněný applescript lehce upravit pro české uživate

Na serveru macosxhints.com se kdysi objevil zajímavý příspěvek o modulu do Address Booku, který umí zobrazit adresu uvedenou u kontaktu na mapě serveru google.com. Bohužel, tato služba funguje jen pro rezidenty USA, a tak jsem se rozhodl zveřejněný applescript lehce upravit pro české uživatele.

Stáhnout si jej můžete zde a po rozbalení je potřeba oba applescript soubory umístit do složky '~/Library/Address Book Plug-Ins' a restartovat Address Book. Následně stačí kliknout na adresu a vybrat jednu z možností - Mapa na seznamu (ulice), nebo Mapa na seznamu (ulice a mesto). Následně dojde k otevření Safari a vyhledání adresy na mapy.seznam.cz (buď pouze podle ulice nebo podle ulice a města). Jedná se o první verzi, která by snad mohla řadě uživatelům pomoci a zrychlit práci. Zatím bylo testováno pouze v Tygrovi, ale pravděpodobně by neměl být problém používat tyto plug-iny v Pantherovi. Pokud budete vytvářet nové verze pro jiné prohlížeče nebo internetové služby, určitě dejte odkaz do diskuzí.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Tipy a Triky  

 » Rubriky  » Software  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: