Zálohování DVD na pevný disk - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůTipy a Triky

Zálohování DVD na pevný disk

iSub

Obsah seriálu:

ts_video_dvd-nahled2.gif 11.09.2006

Metadata Hootenanny

V předcházejících dílech jsme se několikrát zmínili o aplikaci Metadata Hootenanny; jedná se o velice zajímavý program, který nabízí přebohatou paletu služeb, jež se právě při archivaci DVDisků na pevný disk velice hodí.

ts_video_dvd-nahled2.gif 09.08.2006

Ostatní možnosti QuickTime

Dnes si stručně ukážeme to, co zbývá: názvy kapitol a "sprites", umožňující sestavit v kontejneru QuickTime obecnou nabídku, srovnatelnou s dynamickou nabídkou DVDisku.

ts_video_dvd-nahled2.gif 03.08.2006

Jak na audio?

Předminule jsme se seznámili se základními informacemi o kontejneru QuickTime, minule jsme si řekli něco více o tom, kterak jej využít pro titulky. Dnes se soustředíme pro změnu na zvukový doprovod.

ts_video_dvd-nahled2.gif 25.07.2006

Práce s titulky

Minule jsme se seznámili se základy toho, co umí kontejner QuickTime; dnes se budeme podrobněji zabývat pouze jednou z možností, jež nabízí – použitím textových streamů pro titulky.

ts_video_dvd-nahled2.gif 20.07.2006

Kontejner QuickTime

Nyní je v našem seriálu na čase, abychom se podívali trochu blíže na kontejner QuickTime. Nebudeme se pouštět do podrobností a technických detailů; řekneme si toho ale dost k tomu, abychom mohli možnosti a výhody formátu QuickTime využívat k tomu, čím se v našem seriálu zabýváme.

ts_video_dvd-nahled2.gif 09.06.2006

Aplikace pro kódování DVD

V minulém dílu našeho seriálu o zálohování DVD na pevný disk jsme si slíbili, že se dnes poněkud blíž podíváme na konkrétní aplikace, jež lze použít pro transkódování videa.

ts_video_dvd-nahled2.gif 26.04.2006

Kódování videa

V minulém dílu našeho seriálu o zálohování DVDisků na pevný disk jsme si ukázali, jak obsah DVD zkopírovat; dnes tedy budeme předpokládat, že obsah DVD již máme na pevném disku (nebo že disk není chráněný a rozhodli jsme se jej zároveň v jediném kroku kopírovat i překódovat), a podíváme se na to, co se s ním vlastně dá dělat.

ts_video_dvd-nahled2.gif 10.04.2006

Než DVD do skříně uložíme...

... musíme jeho obsah převést na pevný disk, kde si s ním pak budeme moci dále hrát. A právě o tom, kterak tento převod provést, si budeme povídat dnes.

ts_video_dvd-nahled2.gif 03.04.2006

Kam patří DVDisky? Na dno skříně!

V novém několikadílném seriálku se podíváme blíž na to, jak ukládat kopie DVD na pevný disk tak, aby se daly pohodlně přehrávat a dalo se na to koukat, nezabraly zbytečně moc místa a aby v mezích možností zůstaly zachovány možnosti výběru kapitol, volby jazyka či titulků.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Zábava  

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Multimedia  

 » Rubriky  » Tipy a Triky  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

ale!

Autor: agent Muž

Založeno: 25.09.2000, 17:38
Odpovědí: 0

obavam se, ze v CR tohle neuvidime... je pomerne velmi jednoduche nakupovat v AppleStore, ovsem ten hlavni problem je v napajeni iSubu -- ten je pochopitelne pouze pro US, tedy 120 V a ta jejich trojzubkova koncovka... dle vyjadreni CDS: "my to dovazet nebudem... on by to asi stejne nikdo nechtel..." uz pres 6 mesicu!!!! sem cekal jestli to nekdo nedoveze... ale asi ne... totalni neschopnost vladne celou evropou.. a nasi dealeri: mame tu perfektni stereo od Teac (hnusna seda bedna a skripajici bedinky) takova je realita v CR...

Odpovědět na příspěvek

RE: ale!

Autor: Lukas Kalista Muž

Založeno: 25.09.2000, 20:59

Zkus nase obchodniky. Nedavno neco zjistovali a chteji nejake dovezt. To napajeni je udajne autodetekce 120/240 a ta koncovka nevadi - na to jsou redukce. Nevim ale, jak to dopadlo. Bohuzel ti nemohu rici vic, nebot ted uz se jich nezeptam (Je devet hodin vecer a nikdo tu neni. Zitra navic jedu pryc). Telefon je 02/24255505, email: sales@maximac.cz. Chtej pana Zahradku, ten to zjistoval.ww.yashica.cz

Odpovědět na příspěvek

Napájení

Autor: Matej Muž

Založeno: 26.09.2000, 08:42
Odpovědí: 0

Co se týká oddávek produktu do České republiky, tak skutečně nevím, zda se budou výrobky dodávat. Nicméně, s řešením napájení můžete být klidní. iSUB totiž není připojen přes klasickou napájecí "šňůru", ale přes adaptér. Ty výrobce připravil tři: pro americký kontinent (120 V), pro Evropu (115-230 V 50/60 Hz) a pro Japonsko (110 V).
Matěj

Odpovědět na příspěvek

iSub

Autor: Martin Ler Muž

Založeno: 26.09.2000, 09:31
Odpovědí: 0

Mno, nam se nakonec pro jednoho zakaznika podarilo iSub privest z Nemecka pri sluzebni ceste... Vykon je uctihodny, pokud jede na plno, tak nam tady vsechno drncelo - takze je nutne davkovat basy umerene, at neopada zubni sklovina ;). Evropsky iSub ma napajec od 100 od 240 V, americka verze je pouze 110 V, takze v cechach nepripojitelna. "Bastlit" nejaky jiny zdroj bych se k tomu neodvazil, predpokladam ze by se to mohlo podepsat na kvalite zvuku....

Odpovědět na příspěvek

hm.....

Autor: rex Muž

Založeno: 26.09.2000, 17:12
Odpovědí: 0

Vypada to jako zavarovaci sklenice od okurek obracena vzhuru nohama .... ;-)

Odpovědět na příspěvek

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články
Apple kurzy

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: