Zveřejnění kalendáře - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůTipy a Triky

Zveřejnění kalendáře

27. srpna 2009, 00.00 | Jste-li organizace či hudební kapela, která zveřejňuje pravidelně kalendář událostí nebo vystoupení, mohl by se Vám hodit následující postup, jak automaticky dostat ke svým fanouškům zveřejněný kalendář.

Jediné, co potřebujete, je Mac OS X a své webové stránky s FTP přístupem na ně. Začneme tím, že si založíme kalendář. Jednoduše klikněte na ikonku kalendáře dole na lište a tím se ocitnete v kalendáři. Nyní tento kalendář zveřejníme tím, že půjdeme do menu Calendar -> Publish.

Zde napíšeme, jak se náš kalendář má jmenovat. Samozřejmě, že zveřejňujeme kalendář, na kterém jsme stáli kurzorem naposledy. Dále vybereme, pomocí jaké služby se kalendář má zveřejnit. V našem případě to bude „a Private Server“. Tím se nám zobrazí možnost zadat URL adresu serveru. Zde pozor! Většinou FTP přístup na server je o úroveň nižší než jsou vlastní zobrazovaná data. V našem případě jsou data zobrazována až v adresáři www. Máte-li Apache server, tak je to adresář dokument. Tzn. celá cesta bude pak znít:

FTP://jmenoserver.cz/www/ , už samo se doplní jméno kalendáře. Vy vyplňte pouze přihlašovací jméno, pak heslo a jak často se má kalendář zveřejňovat.

Po stisknutí tlačítka Publish se vygeneruje soubor a nahraje se na server. POZOR! Vám se zobrazí cesta , kterou by jste mohli poslat ostatním, kde se kalendář nachází, ale to není správné! Vy tuto cestu musíte malinko pozměnit, než ji zveřejníte.

Cesta vypadala takto. FTP://jmenoserver.cz/www/kalendar.ics Ale pro zveřejnění musíte udělat http://jmenoserver.cz/kalendar.ics

Změnit službu FTP na http a změnit úroveň či adresář, kde se soubor nachází. Toto pozměněné jméno je možné pak dát jako link na Vaše webovské stránky či poslat komukoli mailem.

Uživatelé, kteří využívají pro kalendář programy DEV kompatibilní, budou automaticky mít přístup k Vašemu kalendáři bez nutnosti jakékoli úpravy.

Postup pro připsání se k takovému kalendáři je jednoduchý. V menu Calendar-> Subscribe vyplňte právě toto pozměněné URL. Nebo jednodušeji, klikněte na odkaz ze svého webu a kalendář se Vám automaticky naimportuje do aplikace iCal.

Věděli by jste o nějaké podobné službě, jak zveřejnit kalendář nebo jej připojit ke kalendářům ve Facebooku atd.?

Pokud chcete tento návod shlédnout v krátkém videu či chcete vidět i jiné návody, navštivte nás na stránkách jaknaapple.info.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Tipy a Triky  

 

 

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články
Apple kurzy

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: