Titulky a další texty na filmy v iMovie - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůTipy a Triky

Titulky a další texty na filmy v iMovie

imovie

17. září 2009, 00.00 | Vložit titulky v iMovie zvládne snad i malé dítě, ale když chcete s tímto programem pracovat efektivně a rychle, začnete vnímat rozdíly, kam daný text položit. Nastavujete tím jeho vlastnosti.

Abychom mohli vložit text přes film, musíme nejprve vybrat pod náhledovým oknem T jako text. Zobrazí se nám tím celé nové okno s různými typy textu, které můžeme použít.

Vyberme jeden text a táhněte jej na film. Je rozdíl, jestli jej položíte uprostřed filmu ( to bude znamenat, že zůstane zobrazený po dobu trvání celého klipu) nebo text položíte na začátek či konec filmu. To zase nechá text zobrazit jen předdefinovanou délku a pak automaticky zmizí. Text můžete také umístit mimo klip. K tomuto ale musíte dotáhnout druhý krok, a to je vybrat pozadí pod text, což je logické, když jako pozadí jsme nevybrali žádný video klip.

U textů můžeme měnit velikosti, fonty, styly atd.. iMovie má několik základních typů přednastaveno. Jste-li ale nespokojeni s nabídkou, pak klikněte na tomto okně na System Font Panel a dostáváte se ke klasickému výběru typu písma.

Pozadí také nejsou všechna stejná. Některá jsou i dynamická, takže navozují pocit profesionálního zpracování videa.

Jestliže Vám nestačí přednastavené délky přechodu a i jiné přednastavené časové délky, jděte do preference panelu a v záložce Timing máte možnost nastavit tyto časy. Příště, když budete zase vkládat nový přechod či přechod na text, budou tyto délky zohledněny a Vy je nemusíte individuálně upravovat.

Když již nějaký text napíšete a zjistíte, že tématicky se vybraný text či pozadí pod text nehodí, stačí vybrat nový druh textu a položit jej na stávající. Nemusíte tak znovu vše přepisovat, neboť stávající text se změní dle Vašeho nově vybraného tématu.

Poslední, na co bych rád upozornil, je Date/Time text. Tento text si automaticky vytáhne z video souboru čas a datum vytvoření a tyto údaje do filmu vloží. Takže jednotlivé klipy, byly-li snímány v různé dny, budou mít patřičně upravené datumy těchto dnů, aniž by jste se museli starat o jejich aktualizaci.

Standardní iMovie má hodně přednastavených možností. Věděli by jste o dalších nástrojích, jak doimportovat další uživatelsky upravené texty?

Pokud chcete tento návod shlédnout v krátkém videu či chcete vidět i jiné návody, navštivte nás na stránkách jaknaapple.info.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Tipy a Triky  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články
Apple kurzy

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: