Jak v iMovie měnit rychlost projektu - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůTipy a Triky

Jak v iMovie měnit rychlost projektu

iMovie 09

26. listopadu 2009, 00.00 | Chcete, aby Vaše video vypadalo jako vystřižené od profesionála? Nebo naopak chcete zrychlit video jako ve staré grotesce? Apple iMovie umí právě takovéto jednoduché změny dvěma kliky.

Již jste se setkali s tím, že byste rádi zpomalili nějaké video a nechali diváky, ať si vychutnají pomalu plynoucí čas v určité části Vašeho domácího videa. Stejně tak je možné naopak video jednoduše zrychlit. Nebo, děti mají tuto vlastnost dle mé zkušenosti nejraději, pustit video pozpátku. Ovšem když jste profesionál a potřebujete do své reportáže právě tak dlouhou sekvenci jak dlouhý máte namluvený text přes video či část věty, tak můžete i toto nastavit velmi jednoduše v iMovie.

Nyní si ukážeme, jak všechny tyto 3 vlastnosti můžete změnit či nastavit v iMovie.

Po spuštění iMovie a následném vybrání nějaké sekvence, kterou chcete takto upravit, klikněte na klávesu I. Uvidíte inspektorové okno pro klip. V případě, že jste ještě toto video nenechali iMovie analyzovat, učiňte tak nyní kliknutím na Analyse entire clip. Toto může chvilku trvat v závislosti na výkonu Vašeho stroje.

Po analýze se vám objeví další možnosti, jak Vaše video upravovat, které jste doposud měly ukryté. Uvidíte zde táhlo, které se buď bude přiklánět k želvě či zajíci, z čehož je již i laikovi neznalému angličtiny jasné, co se bude dít s Vaším clipem. Když potáhneme k želvě, zpomalí se celý klip a tím se vám natáhne celková délka videa. Jestli se video snažíte upravit k nějaké muzice, může se stát, že následující část videa se rozhodí.

Pokud nejste spokojeni s táhlem, zvolte procenta přímo pomocí numerické klávesnice, kde 100% je normální rychlost a cokoli pod je pomalejší a nad je zrychlené.

Stejně tak můžete nastavit i časovou délku daného clipu tak, aby se vám vešel do požadované délky. Tento údaj je v sekundách.

Poslední možnost, jak již název napovídá, REVERSE, nám otočí klip a spustí jej pozpátku. Všechny tyto změny a nastavení se vám v náhledu budou přehrávat v reálném čase. Nemusíte na nic čekat a můžete editovat vaše video směle dál.

Na jedinou věc bych upozornil a to při zpomalování videa. Buďte si vědomi, že kamery většinou natáčejí 24 snímků za sekundu, některé 30 snímků. Když video zpomalíte na poloviční čas ihned se vám nafilmovaný pohyb bude zdát trhaný. Film prostě nemá kde vzít chybějící snímky. Řešení je několik od nejdražších, jako je pořízení si lepší kamery, která zvládá i 60 snímků za sekundu, až po levnější, jako zacházet s tímto parametrem opatrně a využívat jej spíše při záběrech krajiny než osob.

Pokud se chcete dozvědět více či shlédnout videonávod k výše zmíněnému postupu, nebo se podívat na víc jak 50 dalších videonávodů k produktům Apple, navštivte nás na stránkách jaknaapple.info.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Tipy a Triky  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: