Stone Hill Time Card: když nevíte, kam celý den utekl - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůTipy a Triky

Stone Hill Time Card: když nevíte, kam celý den utekl

15. srpna 2013, 17.00 | V posledních letech se z time managementu stala, řečeno s trochou nadsázky, samostatná věda. Nástrojů na správu času, úkolů, podřízených a mnohého dalšího jsou k dispozici tisíce. Některé z nich jsou lepší, další průměrné a jiné pak vysloveně nepoužitelné nebo přinejmenším zbytečně komplikované. Dnes se podíváme na jednoduchý nástroj Stone Hill Time Card, který umí jediné – dát vám odpověď na jednoduchou otázku „Kam se, sakra, ten den tak rychle poděl?“

Nejsem zrovna člověk, který by se vyžíval v nejrůznějších metodách a nástrojích. Samo za sebe hovoří už jen to, že úkoly si vedu částečně v Outlooku, částečně v OmniFocusu a především pak v papírovém diáři. Všechny tyto nástroje mají svá pro a proti, jejich hlavním negativem je ale jejich samotné poslání – pomáhají nám řídit pracovní nasazení a určují, co je potřeba udělat teď a co lze naopak odložit na později. Už nám ale neříkají nepomáhají s uvědoměním si, kolik času jsme na jaké činnosti vlastně strávili. A tak se nezřídka stane, že s cestou a příchodem domů člověk přemýšlí, co že celý ten den vlastně dělal.

 

Zajímavou mini aplikací na řešení tohoto problému, nebo spíš naplnění potřeby, je Stone Hill Time Card. Neočekávejte nic monstrózního, úžasně vydesignovaného a složitého - sledování stráveného času je v podstatě jediná věc, kterou Stone Hill Time Card umí. Ale je v tom dost dobrý.

 

V jednoduchosti je krása

Rozhraní aplikace je velmi jednoduché, téměř až primitivní. Každý den vás při prvním spuštění uvítá prázdná obrazovka s jednoduchou otázkou: „What Are You Working On?“, tedy „Na čem pracujete?“. Nemusíte vepisovat žádná klíčová slova, jména klientů nebo projektů, stačí napsat cokoliv, z čeho později poznáte, čemu jste se věnovali.

 

Od okamžiku vložení činnosti se začne automaticky počítat čas, který jste jejím řešením dosud strávili. To aplikace signalizuje jednak zeleným zabarvením celého řádku s úkolem, jednak zobrazením červené „nahrávací“ tečky. V momentě, kdy přejdete na další činnost, stačí jen vepsat její popis a potvrdit. Předcházející činnost se sama ukončí a uloží a aplikace začne počítat čas strávený na nové činnosti.

 

Typickým problémem je situace, kdy začnete pracovat na jiném a na zapsání do aplikace si vzpomenete až po uplynutí několika minut nebo hodin. Stone Hill Time Card naštěstí řeší i tento problém a po ukončení práce na činnosti a kliknutí na symbol tužky, je možné na činnosti strávený čas ručně upravit.

 

Pro večerní kontrolu uplynulého dne je k dispozici přehledný koláčový graf doplněný výpisem prováděných činností. Z něj je jednoduše viditelné, čemu jste se v daný den věnovali a kolik času jste na tom strávili. Aplikace také uchovává záznamy za všechny odpracované dny, ke kterým se tak v případě potřeby můžete kdykoliv vrátit.

 

Nakonec je to stejně na vás

Na Stone Hill Time Card je sympatické, že si na nic nehraje. Nesnaží se vás koučovat a řídit a nemá připraveno spoustu chytrých rad o tom, jak být lepší člověk a zaměstnanec. Jednoduše vám jen vám říká, co a jak dlouho jste dělali a je už jen na vás, jak s takovou informací naložíte. Každý z nás je jiný, mě osobně ale stačí jediný pohled na výše zmíněný koláčový graf k tomu, abych se minimálně další den snažil pracovat alespoň trochu efektivněji.

 

Pokud pracujete na volné noze a klientům účtujete na základě hodinové sazby, má pro vás Stone Hill Time Card přidanou hodnotu v podobě jasného přehledu o tom, kolik času můžete danému klientovi fakturovat.

 

Aplikace je zdarma ke stažení prostřednictvím App Store.

 

 

Je pro vás problém času stráveného na jednotlivých činnostech aktuální? Jaké další podobné potřeby každodenně řešíte a používáte k tomu nějaké nástroje? Podělte se s námi v diskuzi.

 

Obsah seriálu (více o seriálu):

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Tipy a Triky  

 

 

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články
Apple kurzy

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: