Novinky - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůNovinky

Nadpis clanku

27. ledna 2003, 00.00 | Minulý týden jsme sice psali o reklamě "1984", ale zapoměli jsme pogratulovat oslavenci - takže "Happy birthday, Macintosh!". První Mac se totiž na světě objevil 24. ledna 1984, tedy před 19ti lety.

 

 

 

Nadpis clanku

24. ledna 2003, 00.00 | Apple potvrdil, že nový prezentační program Keynote má na některých konfiguracích počítačů s videokartou ATI problém kvůli chybě v ovladači karty - opravené ovladače by měly být uvolněné co nejdříve.

 

 

 

Nadpis clanku

24. ledna 2003, 00.00 | iLife je odloženo na 31. ledna, tedy na příští pátek - tehdy by se měly objevit jak nové aplikace (iPhoto 2, iMovie 3) na webu, tak celý balík za 50 USD v prodeji. Okolo posunutí data prodeje se spekuluje, zda je důvodem uvádění nových strojů v příštím týdnu, nebo zda se objevily nějaké problémy - většina zdrojů se přiklání k uvádění nových strojů...

 

 

 

Nadpis clanku

22. ledna 2003, 00.00 | Kevin Mitnick, doslova živá legenda hackingu, který si odseděl pět let a další tři roky měl zakázané používání internetu a mobilních telefonů, mohl v úterý, 22. ledna, poprvé použít moderní internet - činy, za které byl odsouzen, spáchal v roce 1995. Stalo se tak v show TechTV "ScreenSavers", kde kromě toho také od Steva Wozniaka, spoluzakladatele Apple, dostal 1 GHz TiBook jako dárek "na uvítanou". Mitnick nyní chce pomáhat firmám chránit jejich bezpečnost na internetu.

 

 

 

Nadpis clanku

21. ledna 2003, 00.00 | Zatímco Apple včera ohlásil, že prohlížeč Safari za méně než čtrnáct dnů zaznamenal milion downloadů z internetových stránek Apple, jeden z hlavních tvůrců prohlížeče Chimera (který je zatím vyspělejší než Safari) již předem "hází flintu do žita" a vážně přemýšlí o budoucím vývoji, když prohlásil: "Safari už vyhrál, teď zbývá jen zjistit, o kolik". Doufejme, že si Chimera udrží i nadále svou rychlost vývoje a že tu budou alespoň dva kvalitní prohlížeče, z nichž si každý vybere ten pravý.

 

 

 

Nadpis clanku

21. ledna 2003, 00.00 | Pokud jste si na jednom nejmenovaném (a momentálně nedostupném) českém zpravodajském serveru přečetli o FM přijímači pro iPod od společnosti Griffin, tak vězte, že ve skutečnosti se jedná o FM vysílač, který umoňuje "naladit" to, co přehrává váš iPod, například na autorádiu. Ostatně, podrobnosti o tomto řešení pro vás chystáme na zítřek, spolu s dalšími novinkami z Macworldu.

 

 

 

Nadpis clanku

17. ledna 2003, 00.00 | Dlouho očekáváný update pro InDesign 2.0.1 CE, který řeší problém s funkčností programu pod Mac OS X 10.2 Jaguar, byl konečně uvolněn ke stažení. Upgrade můžete získat na stránkách distributora Amos Software, podrobnosti o tom, jaké novinky tato verze obsahuje naleznete zde.

 

 

 

Nadpis clanku

16. ledna 2003, 00.00 | Magazín AdWeek vyhlásil 20 nejlepších reklamních kampaní za posledních 20 let a samozřejmě zařadil také reklamu "1984" od Apple na první Macintosh. Informace AdWeeku o všech kampaních najdete zde, minutovou reklamu "1984" si můžete stáhnout zde (cca 13 MB).

 

 

 

Nadpis clanku

15. ledna 2003, 00.00 | Co myslite, bude i nový prezident ČR uživatelem Maců, jako je Václav Havel? Jenom podotýkám, že prezident Havel (a také jeho kancelář) Macy používá už od počátku 90. let 20. století.

 

 

 

Nadpis clanku

13. ledna 2003, 00.00 | Safari: Za necelý týden si tento nový prohlížeč z internetu nahrálo přes půl milionu uživatelů, což je dosavadní rekord Apple. K tomu je k dispozici nová verze (v51), pravděpodobně opravující jednu ze závažných chyb první verze - proto se všem uživatelům doporučuje upgrade! A v nové verzi podle všeho již správně chodí i diskuse na MujMACu :)

 

 

 

Strana výpisu

... 89 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: