Novinky - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůNovinky

Nadpis clanku

31. července 2002, 00.00 | Širokým řadám vývojářů byla uvolněna jedna z posledních betaverzí Mac OS X 10.2 "Jaguar", ale už tento pátek se předpokládá ukončení vývoje a deklarování "GoldenMaster" stavu - samozřejmě, pokud nebudou nalezeny žádné vážné chyby. Apple ovšem musí stihnout produkci a distribuci Jaguara tak, aby si ho uživatelé mohli 24. srpna (přesně rok a půl po uvedení verze 10.0) opravdu koupit. Vzhledem k vysoké ceně updatu je však otázkou, jak velký bude reálný zájem zákazníků.

 

 

 

Nadpis clanku

31. července 2002, 00.00 | Na keynote Steva Jobse v NewYorku se dívalo cca 50 000 uživatelů v přímém přenosu přes Internet, z toho zhruba 25 000 jich použilo formát MPEG-4, který podporuje nový QuickTime 6. Pro zabezpečení přenosu v MPEG-4 byly použity 4 servery Xserve a softwarové vybavení od Apple: QuickTime Streaming Server a QuickTime Broadcaster.

 

 

 

Nadpis clanku

31. července 2002, 00.00 | Se zajímavou nabídkou prišla na začátku července společnost Zetabytte Solution, která nabízela upravené eMacy, vybavené SuperDrive (DVD-RW/CD-RW) mechanikou. Bohužel, Applu se podobné nabídky asi moc nelíbí a tak prodej upravených eMaců zakázal. Že by takto vybavené modely chystal přímo Apple? Vzhledem k tomu, že pro běžné uživatele uvolnil i combo verzi (DVD-ROM/CD-RW), asi se dočkáme také eMacu se SuperDrivem.

 

 

 

Nadpis clanku

30. července 2002, 00.00 | Apple mírně upravil podmínky pro získání levnějšího updatu na Mac OS X 10.2 "Jaguar": nyní na něj mají nárok také zákazníci, kteří si koupili krabicovou verzi Mac OS X 10.1 po 17. červenci 2002 a všichni majitelé Xserve. Pro velkou většinu zákazníků se tím pádem nic nemění. Uživatele v USA asi potěší, že Amazon.com nabízí "mail-in" slevu na Jaguara v hodnotě 50 USD - cena se tím dostává na přijemnějších 79 USD.

 

 

 

Nadpis clanku

19. července 2002, 00.00 | Tak jak se předpokládalo, Apple uvolnil podporu pro přehrávání MPEG-2 v podobě pluginu pro QuickTime 6 za 20 USD. Podpora přehrávání MPEG-2 je vhodná především pro profesionály, pracující s digitálním videem, například při připravě DVD disků.

 

 

 

Nadpis clanku

19. července 2002, 00.00 | Program iPhoto od Apple získal prestižní ocenění TIPA (uděluje se produktům v oblasti fotografie a zpracování obrazu) za nejlepší spotřebitelský program pro zpracování fotografií.

 

 

 

Nadpis clanku

18. července 2002, 00.00 | Kromě novinek od Apple bylo ohlášeno nebo uvedeno mnoho dalších produktů: RealOne přehrávač od RealNetworks, Maya 4.5 od Alias|Wavefront, Real Basic 4.5, Cleaner 6 od Discreet nebo nové procesorové updaty pro nejrůznější počítače. Podrobnosti o dalších novinkách vám budeme postupně přinášet v dalších dnech.

 

 

 

Nadpis clanku

17. července 2002, 00.00 | Aktuálně z New Yorku: New York nyní sužují nesnesitelná vedra, jejichž mučivý efekt ještě zvyšuje stupňující se napětí všech uživatelů Maců. Jak dopadnou finanční výsledky? Uvede Apple nové produkty a jaké? Bude dělat Microsoft problémy nebo jen provokuje? To jsou všechno otázky, o kterých se v kuloárech hojně diskutuje a jistou skepsi nejde přehlédnout. Že by výsledek přísné mediální politiky Applu? Odpovědi na většinu otázek přineseme zítra!

 

 

 

Nadpis clanku

16. července 2002, 00.00 | Na dnešní dealerské předváděčce byly prezentovány nedávno ohlášené nové stroje: eMac a server Xserve. Xserve je opravdu zajímavý, detailní fotky najdete na našem serveru příští týden.

 

 

 

Nadpis clanku

16. července 2002, 00.00 | Společnost Quentin uvedla sadu českých doplnků pro Microsoft Office v. X. Sada obsahuje korektor, tezaurus, dělení slov a dva importní filtry pro dokumenty ve formátu T602 a W602. Sada je funkční pro všechny součásti balíku MS Office X a je dostupná v koncové ceně 1490 Kč bez DPH. Quentin dále nabízí obdobnou sadu i pro starší Office pro Mac OS 9.

 

 

 

Strana výpisu

... 97 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: