Novinky - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůNovinky

Nadpis clanku

25. března 2003, 00.00 | Apple uvolnil nový bezpečnostní update pro Mac OS 10.2.4, zahrnující především opravu chyby ve sdílení přes Sambu a také obsahuje novou verzi OpenSSL, která odstraňuje problém možného kompromitování privátních klíčů. Update je v daný okamžik k dispozici jen přes Software Update, na webu Apple se asi objeví během dne, instalace se doporučuje všem uživatelům!

 

 

 

Nadpis clanku

21. března 2003, 00.00 | Apple dnes ohlásil přesunutí vývojářské konference WWDC z původního termínu 19-23. května v San Jose na 23-27. června do San Francisca. Důvodem má být především více času pro práci na další připravované verzi Mac OS, s kódovým jménem "Panther" - na WWDC bude poprvé představen vývojářům, podobně, jak tomu bylo loni s Jaguarem.

 

 

 

Nadpis clanku

21. března 2003, 00.00 | Dneska začíná jaro. Užijte si ho!

 

 

 

Nadpis clanku

21. března 2003, 00.00 | Apple rozhodně má smysl pro humor: po včerejší zprávě, že do správní rady Apple byl zvolen Al Gore (když nic jiného, Apple se dostal do médií, dokonce si toho všimla i ČTK), se na parodickém serveru Crazy Apple Rumors objevila zpráva o požadavku prezidenta Bushe na přepočet hlasů při zvolení, že vítězem měl být jistě Bush (snad si vzpomenete, jak zvítězil Bush nad Gorem na Floridě). No a Apple poměrně briskně s vážnou tváří zařadil odkaz na tento článek na svou stránku Hot News. Doporučujeme!

 

 

 

Nadpis clanku

20. března 2003, 00.00 | Dalším bonusem pro uživatele služby .Mac je on-line kurz pro Mac OS X 10.2 v hodnotě 30 USD, který mohou předplatitelé .Mac využít zdarma. Kurz pokrývá řadu základních témat v Mac OS X, včetně videoukázek.

 

 

 

Nadpis clanku

20. března 2003, 00.00 | Apple rozšířil počet členů své správní rady - novým členem je bývalý viceprezident USA, známý "vynálezce internetu" Al Gore. Al Gore má řadu předpokladů pro tuto funkci - je zapáleným uživatelem Maců, edituje své video v Final Cut Pro a také má podle Jobse skvělé manažerské zkušenosti při řízení "největší firmy světa", USA. Gore a Jobs si navzájem pochválili své dosavadní úspěchy - doufejme, že to bude co platný člen správní rady, která je často kritizovaná jako jedna z nejhorších na světě...

 

 

 

Nadpis clanku

17. března 2003, 00.00 | Apple konečně začal distribuovat své PowerBooky 17" k prvním zájemcům. Podle zpráv na internetu se zatím jedná o velmi malé množství, s postupným náběhem distribuce a uspokojováním velkého množství předobjednávek.

 

 

 

Nadpis clanku

12. března 2003, 00.00 | Redakce je až do konce týdne na největší světovém IT veletrhu CeBit v německém Hannoveru, věříme, že zde najdeme také řadu zajímavostí pro uživatele Maců!

 

 

 

Nadpis clanku

11. března 2003, 00.00 | Apple výrazně updatoval Javu v Mac OS X na verzi 1.4.1. Mezi novinky patří lepší podpora pro Java applety v prohlížečích, lepší využití rozhraní Aqua a Quartz Extreme, Java aplikace mohou být také ovládané přes AppleScript. Nová verze Javy je shodná s aktuální verzi Javy od Sunu a obsahuje stovky nových funkcí, včetně podpory pro webové služby založené na XML a také má lepší výkonnost a stabilitu. Update je k dispozici přes Software Update nebo jako download na webu (30 MB).

 

 

 

Nadpis clanku

10. března 2003, 00.00 | Podle zpráv na internetu je jedním z problémů Mac OS X 10.2.4 trvalé fyzické snižování kapacity baterie až k nule, které lze vyřešit pouze výměnou baterie - týkat se to má jak iBooků, tak PowerBooků. Pokud podobné chování budete pozorovat, informujte nás (například prostřednictvím diskusní fór na forum.mujmac.cz) Apple zatím oficiální komentář nevydal, podrobnosti o problému si můžete přečíst na server MacFixIt.

 

 

 

Strana výpisu

... 84 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: