Novinky - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůNovinky

Nadpis clanku

25. dubna 2003, 00.00 | Apple pro svou pondělní akci chystá satelitní přenos (nad USA) - Steve Jobs v 10.00 hodin pacifického času uvede nové produkty či služby - předpokládá se, že to bude nový iPod a také služba pro nákup hudby přes internet, v posledních dnech se začalo šuškat i o nějakém záhadném komunikačním zařízení (větší než PDA, menší než TabletPC). Nezbývá než trpělivě čekat, novinky vám samozřejmě představíme v úterý.

 

 

 

Nadpis clanku

24. dubna 2003, 00.00 | Pokud máte rádi svůj iPod, kupte mu rádio! Griffin, který je specialista na podobné "hračičky", ohlásil rádio pro iPod - přidává se k dálkovému ovládání iPodu, které slouží i k ovládání rádia (pokud je rádio vypnuté, ovládá standardně iPod), do paměti lze uložit 6 naladěných stanic. Napájení je čerpané z baterií iPodu, jak dlouho vydrží baterie bohužel není známo. iFM, jak se rádio jmenuje, se má dodávat od začátku léta za 35 USD, resp. cca 1600 Kč (podle českého distributora). Osobně se těším:)

 

 

 

Nadpis clanku

24. dubna 2003, 00.00 | Apple uvolnil pro AppleWorks na Mac OS X update na verzi 6.2.7. Update má obsahovat řadu změn a zlepšení, například v prezentačním modulu, v tisku, v oblasti AppleScriptu a další. Zlepšení se dočkaly také filtry pro práci se soubory z různých verzí Wordu, ovšem podle prvního vyzkoušení máme s češtinou stále smůlu. Update má 16 MB a je zdarma k dispozici na serveru Apple.

 

 

 

Nadpis clanku

23. dubna 2003, 00.00 | Create je mrtev, ať žije Macworld CreativePro Conference & Expo! Měsíc po oznámení změny názvu letního Macworld Expo New York na Create tu máme další změnu - částečný návrat k původnímu názvu Macworld, doplněný o Create. Dá se předpokládat, že změna nastala především díky ne příliš zřetelnému vymezení nového názvu, takto je na první pohled jasné, že se jedná o Macovskou akci, s důrazem na kreativní obsah. Čekají nás ještě další změny? Vrátí nám Steva?

 

 

 

Nadpis clanku

22. dubna 2003, 00.00 | Apple potvrdil, že nejnovější verze Mac OS X 10.2.5 obsahuje chybu, díky které připojený USB hub způsobí během několika minut po startu pád systému (Kernel Panic). Chyba se objevuje pouze s některými USB huby a jako dočasné řešení Apple radí odpojit hub. Doufejme že řešení se objeví brzy.

 

 

 

Nadpis clanku

22. dubna 2003, 00.00 | Na příští pondělí, 28. dubna, je podle MacCentral ohlášená speciální akce Apple. Ačkoliv v pozvánce nejsou uvedené podrobnosti, formulace "oznámení, která budou hudbou pro vaše uši" dává tušit, že by se mohlo jednat o dlouho diskutované nové produkty a služby, zaměřené na hudbu. Konkrétně se již několik měsíců spekuluje o nových iPodech a především o online službě pro nákup muziky. Tak už jen týden...

 

 

 

Nadpis clanku

20. dubna 2003, 00.00 | Zdá se, že na některých novějších modelech letošních PowerMaců G4 MDD jsou místo čipsetů podporujících USB 1.1 použity čipy, které zvládají USB 2.0. Náhodou si toho všiml jeden z korejských uživatelů... K dispozici jsou již neoficiální ovladače, které tento čip podporují a tak si majitelé novějších modelů mohou vyzkoušet, jak rychlé je USB 2.0... Jen co nějaký stroj získáme na pokusy, samozřejmě to vyzkoušíme v praxi. Podrobnosti jsou v korejštině :)

 

 

 

Nadpis clanku

16. dubna 2003, 00.00 | Apple se poměrně netypicky vyjádřil ke kolujícím spekulacím ohledně převzetí nahrávací společnosti Universal Music - Steve Jobs v krátkém tiskovém prohlášení popřel, že by Apple učinil libovolnou nabídku na investici nebo převzetí jakékoliv nahrávací společnosti. Neobvyklý krok přisel tesně před dnešním vyhlášením finančních výsledků, pravděpodobně jako reakce na velmi četné spekulace řady odborných i obecných médií. Apple obvykle dohady a neoficiiální informace nijak nekomentuje.

 

 

 

Nadpis clanku

15. dubna 2003, 00.00 | Apple v pondělí uvolnil také Mac OS X Server 10.2.5 - mezi novinky patří lepší integrace do klasických UNIX sítí (NIS autentifikace), zlepšené sdílení souborů, především vyřešení řady probémů s přístupy k souborům přes AppleShare, zlepšení IP over FireWire a zpřístupnění této funkce i jiným strojům než jen Xservu (klientský OS X zatím tuto funkci nepodporuje) a další. Update je dostupný zatím jen přes Software Update, na serverech Apple se určitě objeví záhy.

 

 

 

Nadpis clanku

14. dubna 2003, 00.00 | Apple uvolnil novou betaverzi Safari beta 2 (v73), která obsahuje proti předchozí oficiální betaverzi řadu významných novinek - především podporu pro prohlížení webových stránek v "záložkách", možnost automatického vyplňování údajů a hesel, import oblibených odkazů z jiných prohlížečů a také vyšší rychlost a lepší kompatibilitu.

 

 

 

Strana výpisu

... 82 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: