Novinky - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůNovinky

Nadpis clanku

10. března 2003, 00.00 | Opět Camino - pokud jste byli zvyklí používat "night builds" Chimery jako poměrně stabilní a použitelné vývojové verze, díky přechodu na aktuální vývojovou větev Gecka/Mozilly máme asi smůlu - podle prvních zpráv jsou tyto noční buildy (všechno po verzi Camino 0.7) velmi nestabilní, vhodné nanejvíš pro betatesting nových funkcí.

 

 

 

Nadpis clanku

7. března 2003, 00.00 | Camino™, "prohlížeč-dříve-známý-jako-Chimera", je venku ve verzi 0.7. Pokud pravidelně updatujete na night buildes, nepřináší nic nového, pro uživatele verze 0.6 to je však "must have" update.

 

 

 

Nadpis clanku

7. března 2003, 00.00 | Apple uvolnil update na iMovie 3.0.2, který má zlešovat stabilitu a výkon iMovie 3. Praktické dopady update zatím nejsou známé, vaše potřehy proto uvítáme. Update k dispozici na stránkách Apple nebo ve vašem Software Update.

 

 

 

Nadpis clanku

6. března 2003, 00.00 | Camino™, "prohlížeč-dříve-známý-jako-Chimera", oficiálně přešel na nové jméno. Má již nové (no, spíš lehce inovované) stránky a také poslední night build změnil jméno na Camino (takže pokud používáte ChimeraKnight, musíte si upravit jméno souboru, který má program nahrát z FTP serveru). Teď už jenom musíme počkat na uvedení "milestone" verze 0.7 - ačkoliv je u poslední verze "Read me" označené Camino 0.7, podle vývojářů to ještě není ta správná verze.

 

 

 

Nadpis clanku

6. března 2003, 00.00 | Apple ohlásil, že začal dodávat nové duální PowerMacy G4 na 1,42 GHz. Uvidíme, kdy se tyto "hračky" dostanou i k nám, na masivní mědený chladič, který se na uchlazení dvou PowerPC G4 používá, jsem opravdu zvědavý.

 

 

 

Nadpis clanku

5. března 2003, 00.00 | V L.A. Times se objevil článek o připravované nové službě Apple, který umožní uživatelům snadný nákup hudby v elektronické podobě, s iTunes jako klientem. Používaný formát by měl být AAC (zvuk v MPEG4) a Apple by neměl používat žádné DRM prostředky pro omezení nakládání s hudbou, takže by mělo být možné ji vypálit na CD a samozřejmě přenést do iPoda. Apple se již prý dohodl se čtyřmi velkými vydavatelstvími. Doufejme, že se Apple podaří průlom a jeho systém bude akceptovatelný pro obě strany.

 

 

 

Nadpis clanku

4. března 2003, 00.00 | Quentin ohlásil českou verzi QuarkXPress 5.0 CZ, kterou bude také předvádět na veletrhu Reklama Polygraf 2003, (ten se koná od středy do pátku na Výstavišti v Holešovicích v Praze). Nový český Quark (ovšem pouze pro Mac OS 9 nebo Classic rozhraní, nikoliv pro Mac OS X) najdete na stánku 34, podrobnosti o nové verzi pro změnu na serveru Grafika.

 

 

 

Nadpis clanku

4. března 2003, 00.00 | Apple uvolnil bezpečnostní update 03-03-2003, který odstraňuje chybu programu sendmail, díky které mohl útočník proniknout na stroj. Kromě toho také instaluje novou verzi OpenSSL pro bezpečnou komunikaci prohlížečů se zabudovaným Apache serverem. Update je k dispozici na serveru Apple nebo přes Software Update.

 

 

 

Nadpis clanku

28. února 2003, 00.00 | IBM opět rozproudilo diskuse mezi uživateli svým oznámením o připravovaných blade serverech (defacto základní desky, osazované do rackových šasí), které by měly být osazené procesory PowerPC 970 na frekvencích 1,8 - 2,5 GHz. Bohužel není známo, kdy se servery objeví na trhu, doufejme že brzy - a doufejme, že to je procesor, který si vybral i Apple. Je však evidentní, že IBM se ke svým PowerPC chová zcela jinak, než Moto.

 

 

 

Nadpis clanku

28. února 2003, 00.00 | Apple uvolnil update programu Keynote na verzi 1.0.1. Podle informací Apple to je "světová" verze Keynote, podporující japonštinu, francouzštinu, němčinu, dánštinu, italštinu a španělštinu. O dalších změnách či opravě chyb ani slovo. Update (9 MB) je k dispozici na stránkách Apple nebo přes Software Update.

 

 

 

Strana výpisu

... 85 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: