Novinky - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůNovinky

Nadpis clanku

29. května 2003, 00.00 | Zahraniční servery varují přes "golden master" verzí Safari (v78 GM), které koluje po různých nelegálních zdrojích - podle všeho se nejedná o opravdovou "golden master" verzi, obsahuje příliš mnoho neobvyklých znaků, které obvykle podobné verze rozhodně nemají. Opatrnost tedy může být ma místě - v lepším případě se jedná o něčí vtip.

 

 

 

Nadpis clanku

27. května 2003, 00.00 | Je vám líto že nemáte vlastní Cube? Nebo nového iMaca? Vystřihněte si svůj vlastní počítač z papíru! Pokud si vzpomínáte na slavné "vystřihovánky" z ABC, určitě se vám rozzáří oči při pohledu na stránku jednoho japonce. Bohužel navigace není právě intuitivní - vlevo klepněte na "Remote CLS", poté "Maccraft" a následně si vyberte šipkami mezi různými verzemi. Stránka s PDF na stažení a vytištění se vám potom zobrazí po klepnutí na "Free download". Pošlete nám fotky vašich dílek!!

 

 

 

Nadpis clanku

27. května 2003, 00.00 | Tušíte že Apple měl své "firemní skladby", které se podle všeho hrály na oficiálních akcích - například takový hit, jako je Apple II Forever z roku 1984 a další (včetně poctivé elektroniky)? Pokud vám tato část firemní historie zůstala utajená, podívejte se na stránky ZDnetu, kde najdete čtyři skladby ve formátu MP3, včetně textů. Ale pozor, některá dílka jsou skutečně pro "opravdové znalce"... Pokud vám to bude málo, na serveru najdete obdobné skladby řady další významných společností.

 

 

 

Nadpis clanku

21. května 2003, 00.00 | Máte zájem o novou knihu z edice "MujMac krok za krokem", tentokrát "Mac OS X Shell" od Ondřeje Čady, důkladně popisující "unixové podhoubí" systému Mac OS X? Potom máte jedinečnou šanci na výstave Embax Print v Brně, kde jsou v prodeji první výtisky.

 

 

 

Nadpis clanku

21. května 2003, 00.00 | Apple slaví dva roky od otevření prvního Apple Store. V současné době jich je již 57 a v průběhu příštích 12 měsíců jich přibude dalších 20. Tři z nich budou "velké" - v Chicagu a v San Franciscu a také první mimo USA - v Tokyu. Ten bude otevřen na začátku příštího roku.

 

 

 

Nadpis clanku

20. května 2003, 00.00 | Z webových luhů a hájů: Apple minulý týden uvolnil betaverzi Safari (v74) s opravenou chybou, týkající se SSL certifikátů - update najdete na webu Apple nebo v Sofware Update. Objevil se "nový" prohlížeč, zvaný Firebird (viz. odkaz), což je samostatný prohlížeč projektu Mozilla - propříště už Mozilla nebude velký moloch, ale samostatné programy. Placená služba Microsoftu, MSN pro Mac OS X, uvedená minulý týden, asi používá jádro IE 6. Uvidíme také samostatnou verzi nového Exploreru?

 

 

 

Nadpis clanku

15. května 2003, 00.00 | Používáte iCal? A chcete ho v češtině? A k tomu zdarma? V tom případě vás potěší, že česká lokalizace iCal 1.0.2 byla právě zdarma zpřístupněna na serveru Apple.cz

 

 

 

Nadpis clanku

15. května 2003, 00.00 | Pokud vás zajímá Final Cut Pro v praxi, můžete se zúčastnit dvoudenního školení, které pořádá firma CDS ve dnech 28. a 29. května 2003 ve svých prostorách v Praze. Podrobné informace o obsahu školení a cenách nalezenete na stránkách Apple.cz

 

 

 

Nadpis clanku

13. května 2003, 00.00 | Apple uvolnil také serverovou verzi Mac OS X 10.2.6 - mezi novinky patří kromě zlepšení podpory pro USB (dá se předpokládat odstranění chyby která sužovala klientskou verzi) také několik oprav v oblasti sdílení souborů a podpory tisku. Nová verze je dostupná buď samostatně (6 MB) nebo jako combo update (103 MB), na serverech Apple i přes Software Update.

 

 

 

Nadpis clanku

13. května 2003, 00.00 | Vývojářskou konferenci WWDC, která se bude konat v červnu v San Franciscu, tradičně zahájí Steve Jobs - dá se předpokládat, že se bude věnovat především nové verzi Mac OS X "Panther", spekuluje se však i o dalších novinkách - například o ohlášení podpory pro procesory IBM PowerPC 970. Uvidíme za měsíc...

 

 

 

Strana výpisu

... 80 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: