Novinky - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůNovinky

Nadpis clanku

7. května 2003, 00.00 | Apple včera uvolnil systém Mac OS X 10.2.6, necelý měsíc po předchozí verzi 10.2.5 - nová verze především opravuje ošklivou chybu, která s některými USB huby způsobila pád systému, k tomu několik dalších drobných úprav a oprav. Update je k dispozici jak přes Software Update, tak na webu Apple a má pouze 6 MB.

 

 

 

Nadpis clanku

7. května 2003, 00.00 | Lokalizátoři pokračují ve slibném tempu a uvádějí další a další nové lokalizace - nyní lze na webu Apple.cz nalézt nově lokalizace pro DVD Player 3.2 a především také iTunes 4, uvedené minulé ponděli. Lokalizace jsou dostupné zdarma.

 

 

 

Nadpis clanku

5. května 2003, 00.00 | Společnost Autodesk, známá především populárním CAD programem AutoCAD, podle serveru Think Secret zvažuje možnost vývoje svého CADu pro Mac OS X. Zatím se jedná pouze o průzkum zájmu případných uživatelů, rozhodně není o vývoji rozhodnuto. Pokud si myslíte, že AutoCAD pro Mac OS X by pro vás byl zajímavým pracovním nástrojem, můžete napsat přímo odpovědné osobě v Autodesku - mail a pokyny najdete v článku na Think Secret.

 

 

 

Nadpis clanku

4. května 2003, 00.00 | Podle prvních praktických zkušeností podporuje nový iPod také nahrávání - pouze se zatím nedodává potřebný hardware s mikrofonem a funkce není zabudovaná ve rozhraní - ovšem je dostupná z diagnostického menu. Zdá se tedy, že situace bude podobná jako u první verze iPodu - i ten podporoval dálkové ovládání, ovšem Apple s ním přišel na trh až po více než půl roce.

 

 

 

Nadpis clanku

2. května 2003, 00.00 | Dobrá zpráva pro uživatele AppleWorks, kterým nefungoval update na verzi 6.2.7, určený pro severoamerickou verzi AppleWorks - Apple uvolnil také mezinárodní verzi tohoto update, která by měla korektně fungovat s AppleWorks 6, dodávanými u nás.

 

 

 

Nadpis clanku

1. května 2003, 00.00 | Apple potvrdil (prostřednictvím svého diskusního fóra), že iPod firmware 2.0, obsahující všechny pěkné nové funkce (možnost tvorby playlistů přímo v iPodu, nové hry, poznámky, budík) je určený pouze pro nové iPody, pro oba starší modely (s mechanickým a pevným kolečkem) je určený firmware 1.3, který ovšem přináší jen podporu přehrávání formátu AAC. Bohužel, podle všeho se jedná pouze o marketingové rozhodnutí, ale máme prostě smůlu :(

 

 

 

Nadpis clanku

28. dubna 2003, 00.00 | Čas T-30 minut: v 10.00 hodin pacifického času, tedy v 19.00 našeho času začíná "Media Event", na kterém Apple oznámí... co vlastně? Situace se podobá vyjímečnému stavu - část Macovských médií ve světě nejede (ty, které slíbily "live" zpravodajství z chystaného eventu), některé přešly do "statické podoby" (prim zatím drží hlavní stránka obsahující jen "we are live" na MacDailyNews) a zdá se, že Apple bude celou akci i streamovat - ale zatím to nikde není oficiálně uvedené.

 

 

 

Nadpis clanku

28. dubna 2003, 00.00 | Chcete se o programu Final Cut Pro 3 dozvědět více přímo v praxi? Můžete se zúčastnit dvoudenního školení v tomto skvělém střihacím programu, které se koná 13. a 14. května 2003 v Praze. Školení pořádá společnost CDS, zastoupení firmy Apple na našem trhu. Přesný obsah školení a další podrobnosti naleznete na webových stránkách.

 

 

 

Nadpis clanku

25. dubna 2003, 00.00 | Firma Aladdin System, která vyrábí například komprimační program StuffIt Deluxe, má nyní svého distributora v ČR, firmu Quentin. Produkty od Aladdinu naleznete na webovém shopu Quentinu.

 

 

 

Nadpis clanku

25. dubna 2003, 00.00 | Podle serveru MacNN jde "hacknout" i kamenný Apple Store - podle místní televize v Memphisu se zloději do Apple Store v Sadle Creeku dostali poté, co najeli autem do hlavních skleněných dvěří, odkud následně odnesli videokamery a notebooky.

 

 

 

Strana výpisu

... 81 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: