Novinky - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůNovinky

Nadpis clanku

11. listopadu 2002, 00.00 | Po updatu firmware pro standardni DVD-R(W) mechaniky od Pioneeru a updatu firmware na SuperDrive v iMacu G4 je nyní k dispozici také update pro SuperDrive mechaniky dodávané v počítačích PowerMac G4. Oba dva updaty od Apple jsou zatím jen pro Mac OS X, verze pro Mac OS 9 má brzy následovat.

 

 

 

Nadpis clanku

8. listopadu 2002, 00.00 | Už známe české ceny na nové přenosné počítače od Apple: jednotlivé modely iBooku budou stát 35800, 48800 a 56600 Kč bez DPH, PowerBooky G4 Titanium budete moci koupit za 81400 a 107400 Kč bez DPH. Podle předpokladu českého zastoupení by se nové modely měly k nám dostat do konce měsíce listopadu (kromě 1 GHz varianty PowerBooku, která ještě není v prodeji).

 

 

 

Nadpis clanku

8. listopadu 2002, 00.00 | Betaverze české lokalizace AppleWorks 6: Pokud máte zájem, můžete se zapojit do betatestu české lokalizace programu AppleWorks 6 - stačí na stránkách Apple.cz vyplnit formulář a stáhnout si lokalizovanou verzi. Jedná se o AppleWorks 6 pro Mac OS 9/Classic prostředí, tedy nikoliv pro Mac OS X.

 

 

 

Nadpis clanku

7. listopadu 2002, 00.00 | Pokud sledujete vývoj prohlížečů pro Maca, určitě by vám neměly uniknout dvě nové vývojové verze dvou prohlížečů - druhá betaverze Opery 6 (pro Mac OS i Mac OS X) a verze 0.6 prohlížeče Chimera (postaveného na jádře Mozzily), ktery je určený pouze pro OS X.

 

 

 

Nadpis clanku

7. listopadu 2002, 00.00 | Pioneer konečně pro své DVD-R(W) mechaniky A03/DVR-103 a DVR-A04/DVR-104 uvedl update, chránící ke před zničením při vložení 4x DVD-R média - Apple pro své SuperDrive mechaniky v iMacu již update uvedl (na další modely se čeká), nyní mají šanci upgradovat uživatelé s interně osazenými dokoupenými mechanikami - update totiž vyžaduje IDE a Mac OS 9 (nativně, ne jako Classic). Pioneer slibuje, že hledá cestu jak updatovat po FireWire u externích mechanik.

 

 

 

Nadpis clanku

24. října 2002, 00.00 | Update na SuperDrive!: Apple konecne uvolnil (první) update pro SuperDrive - tento update má zabránit zničení mechaniky po vložení 4x DVD-R média. Zatím je update k dispozici jen pro iMacy, pro PowerMacy přijde později. Pokud máte novější počítače se SuperDrive (17" iMac, eMac, PowerMac G4 "DualMirror") tak update nepotřebujete. Všechny potřebné podrobnosti najdete na stránce Apple.

 

 

 

Nadpis clanku

21. října 2002, 00.00 | Osud MacWorld Expo nejistý? IDG, pořadatel těchto veletrhů v USA, chce přesunout letní veletrh na východním pobřeží z NewYorku do Bostonu - s tím však nesouhlasí Apple a zpochybňuje svou budoucí účast na těchto letních veletrzích. Na to však IDG reagovalo tím, že by mohlo zamezit přístupu Apple na zimní veletrh, konající se v San Franciscu. Uvidíme, jak tato roztržka mezi Apple a jedním z nejviditelnějších souputníků dopadne.

 

 

 

Nadpis clanku

16. října 2002, 00.00 | Za prvních 100 dní po uvedení QuickTime 6 bylo z webových stránek Apple staženo více než 25 milionů kopií, spolu s více než 200 000 kopiemi QuickTime Streaming Serveru. Finální verze QuickTime 6 byla uvolněná 15. července, první velký přenos prostřednictvím technologie MPEG-4, kterou QuickTime 6 nově podporuje, byl o dva dny později přenos keynote Steva Jobse z MacWorld Expo NewYork 2002. Použití QuickTime 6 pro přehrávání obsahu je zdarma, platí se za možnost editace.

 

 

 

Nadpis clanku

16. října 2002, 00.00 | Apple jako poctu nejnovějšímu laureátovi Nobelovy ceny míru, bývalému prezidentovi USA Jimmy Carterovi, upravil svou titulní webovou stránku - nyní zde najdete fotku Jimmyho Cartera na stavbě domu pro chudé ze slavné série reklam Apple s názvem Think Different. Uživatelé Maců - konzervativci se bouří: ocenění demokrata Cartera je vnímáno jako protest proti "válečné" politice konzervativního prezidenta George W. Bushe.

 

 

 

Nadpis clanku

14. října 2002, 00.00 | Právě dnes bylo na Slovensko odesláno 50 knih Digitální video krok za krokem, které by se měly do dvou týdnů objevit u místních autorizovaných dealerů. Pokud máte o tento titul z našeho vydavatelství zájem, obraťte se prosím na vašeho dealera.

 

 

 

Strana výpisu

... 92 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: