Novinky - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůNovinky

Nadpis clanku

4. prosince 2002, 00.00 | Uplynulý týden byl pro obchody Apple Store v USA nadmíru úspěšný. Díky svátku Díkuvzdání, kdy měli lidé v USA volno, lidé častěji navštěvovali obchody a více nakupovali - podle Rona Johnsona z Apple navštívilo 50 obchodů Apple po celé USA více než 350 000 návštěvníků, což je zatím největěí návštěvnost v Apple Stores. Doufejme, že návštěvnící kromě obhlížení nových produktů také hojně utráceli peníze.

 

 

 

Nadpis clanku

4. prosince 2002, 00.00 | Apple si v Austrálii a Spojeném království zaregistroval ochrannou známku iPhone - podle popisu známky se však zdá, že se bude jednat spíš o software a službu než o zařízení kombinující schopnosti mobilu a PDA, jak uživatelé někdy spekulují. Známka iPhone v USA je zapsaná na společnost Infogear, která vyráběla telefonní přístroje připojované na síť. Po koupi Ciscem došlo k přejmenování na Cisco IP Phones, takže by známka mohla být volná. Za jak dlouho se dozvíme jak to je doopravdy? Už na MWSF?

 

 

 

Nadpis clanku

27. listopadu 2002, 00.00 | Konsorcium MPEG LA, starající se o výkon práv k formátům MPEG, uvolnilo finální licenční podmínky pro použití formátu MPEG 4. V podstatě se neliší od návrhů, které se objevily v červenci a díky kterým Apple také ustoupil ze svého nekompromisního postupu. Komentáře doufají, že toto pomůže masivnějšímu nástupu technologie MPEG 4, která zatím není tolik rozšířená, jak se předpokládalo.

 

 

 

Nadpis clanku

26. listopadu 2002, 00.00 | Apple významně rozšířil počet "Switch" reklam na svých stránkách. V poslední době přibylo několik populárních amerických osobností (Tony Hawk, skupina De La Soul a další), kromě toho si Apple udělal (již podruhé) tak trochu srandu sám ze sebe a s komikem Willem Ferrellem natočil dvě "vánoční" reklamy se Santa Clausem - "Jsem S. Claus a bydlím na severním pólu". Nové "běžné" reklamy najdete na www.apple.com/switch, "vánoční" na následujícím odkazu.

 

 

 

Nadpis clanku

25. listopadu 2002, 00.00 | Také vás uchvátil fenomén Ellen Feiss, populární teenagerky, která se objevila v jednom z reklamních spotů Apple? Přečtěte si první rozhovor s touto 15ti letou studentkou a dozvíte se, jak se stala "switcherkou" a v jakém stavu vlastně reklamu točila.

 

 

 

Nadpis clanku

25. listopadu 2002, 00.00 | Apple o víkendu otevřel svůj 49. a 50. Apple Store - za necelé dva roky tak vybudoval poměrně úctihodnou maloobchodní síť po 24 státech unie. Podle Apple se nyní ve vzdálenosti do 15ti mil od Apple Store nachází cca 85 mil. obyvatel, tedy jedna třetina populace USA. Apple věří ve velký zájem v předvánočním čase, jak o MP3 přehrávač iPod, tak o počítače iMac. Uvidíme, jak Apple Store zahýbá s výdělky za toto čtvrtletí.

 

 

 

Nadpis clanku

23. listopadu 2002, 00.00 | Důležité! Apple uvolnil bezpečností záplatu pro Mac OS X a Mac OS X Server, která aktualizuje program BIND, sloužící jako DNS server, na aktuální verzi 8.3.4. Tato verze odstraňuje řadu bezpečnostních chyb, které obsahují předchozí verze, pokud BIND aktivně používáte, doporučujeme aktualizaci (samozřejmě nejen na OS X, ale i libovolném jiném Unixu). BIND není ve standardní konfiguraci Mac OS X a Mac OS X Server aktivní, je potřeba ho ručně spustit. Použijte Software Update.

 

 

 

Nadpis clanku

23. listopadu 2002, 00.00 | Na webových stránkách Apple o serveru Xserve se objevila informace o odložení uvedení Xserve RAID, externího diskového pole určeného pro Xserve. Xserve RAID byl původně ohlášený na konec tohoto roku, podle Apple však bude uveden až na počátku roku 2003.

 

 

 

Nadpis clanku

18. listopadu 2002, 00.00 | Přípravy na MacWorld Expo San Francisco 2003 jsou v plném proudu! Čerstvá zpráva se zmiňuje o účasti Steva Wozniaka, spoluzakladatele Apple. I když se neobjeví přímo na keynote po boku Steva Jobse, bude se spolu s Bobem LeVitusem účastnit panelové diskuse o přechodu uživatelů na Mac OS X. Pokud se chcete přijít podívat, zapište si do diářů úterý, 7. ledna 2003, 14-15 hodin. Naše redakce se samozřejmě na MacWorld Expo také chystá, a tak vám rádi přineseme informace i z této diskuse.

 

 

 

Nadpis clanku

18. listopadu 2002, 00.00 | Podle aktuální studie firmy QED jsou počítače Apple Macintosh nejvíce rozšířenou značkou počítačů v americkém školství - s podílem 33%, z wintel počítačů je na tom nejlépe Dell s 18%. Negativní však je, že v plánech nákupů na tento školní rok je na prvním místě Dell s 35%, Apple je druhý s podílem 21%. Díky tomu se podíl obou značek v příštím roce více vyrovná, resp. podíl Apple vs. PC poklesne v neprospěch Applu. Mimochodem, v USA je k internetu připojených 99% škol a 94% tříd.

 

 

 

Strana výpisu

... 91 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: