Novinky - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůNovinky

Nadpis clanku

17. června 2003, 00.00 | Už je jasné kdo nahradí Steva Jobse - alespoň na veletrhu Macworld CreativePro - úvodní prezentaci bude mít Greg Joswiak, viceprezident pro marketing hardware, který má v Apple na starosti stolní i přenosné počítače, iPody a AirPort. Takže 16. července v New Yorku bude Steve maximálně mezi diváky...

 

 

 

Nadpis clanku

17. června 2003, 00.00 | Jeden z posledních update Internet Exploreru pro Mac OS je už na světě - aktualizace na verzi 5.2.3 pro Mac OS X. Nová verze má obsahovat aktuální bezpečností záplaty a zlepšit práci na lokálních sitích, které jsou chráněné bezpečnostní autentifikací nebo vybavené proxy serverem.

 

 

 

Nadpis clanku

11. června 2003, 00.00 | Apple opět zasahuje: pokud jste se těšili na to, že si koupíte iBox či jiný levný počítač s vnitřnostmi Apple od firmy Core Computer (o iBoxu jsme psali zde), máte smůlu - Apple nechal této společnosti zastavit dodávky náhradních dílů, ze kterých počítače stavěla (tedy hlavně motherboardy). Apple prostě nenechá ve svém rybníčku nikoho a svůj trh si chrání důsledně. Tentokrát je na tom bit opět zákazník...

 

 

 

Nadpis clanku

10. června 2003, 00.00 | Ani den bez spekulace: podle serveru Loop Rumors se Apple chystá koupit Roxio, výrobce Toastu a vypalovacích programů pro Windows a také majitele budoucí konkurence iTunes Music Store (Napster + Pressplay). A podle The Register (resp. Silicon Strategies) je na prodej také procesorová divize Motoroly včetně PowerPC. Což už prý není spekulace, ale fakt, jen se ještě nenašel kupec.

 

 

 

Nadpis clanku

10. června 2003, 00.00 | Apple uvolnil bezpečnostní update pro Mac OS X 10.2.6 (včetně Serveru), který odstraňuje problém se sdílením disků připojených přes NFS následně sdílených dál přes standardní sdílení AFP. Dále update odstraňuje chybu zasílání autentifikace přes LDAP při nastavené autentifikaci Kerberos. Update je dostupný na stránkách Apple a a také přes Software Update

 

 

 

Nadpis clanku

6. června 2003, 00.00 | Společnost Omni, vyrábějící mimojiné prohlížeč OmniWeb, uvedla veřejnou betaverzi svého prohlížeče OmniWeb 4.5. Nejzajímavější novinkou je nasazení jádra WebCore a JavaScript Core, které Apple vytvořil na základě open-source KHTML. Po Safari tedy již druhý prohlížeč, který používá tuto poměrně mladou, ale se standardy dobře kompatibilní technologii - pro OmniWeb by to mělo znamenat výrazné zvýšení kompatility s webovými stránkami.

 

 

 

Nadpis clanku

4. června 2003, 00.00 | Další české lokalizace jsou tu: pokud používáte Safari, potěší vás oficiální lokalizace zatím poslední verze beta 2 (v74) a také je k dispozici lokalizace pro QuickTime 6.1 (lokalizace nově ohlášené verze 6.3 se očekává v brzké době). Lokalizátoři budou také vděční za připomínky a náměty uživatelů k lokalizaci Safari - na stránkách Apple.cz je k dispozici formulář pro zasílání vašich připomínek.

 

 

 

Nadpis clanku

1. června 2003, 00.00 | Steve Jobs na konferenci D: All Things Digital, pořádané Wall Street Journal, opětovně vyloučil, že by Apple vstupoval do oblasti PDA či mobilních telefonů - současné mobily jsou příliš dobré a tak není místo pro mnoho přidané hodnoty od Apple, PDA podle Jobse nejsou přílis ekonomicky zajímavé. Podle Apple je řada uživatelů spokojená se zobrazením dat, která byla vytvořená na počítači, což nabízí iPod, a nebo využijí možnosti mobilních telefonů, které dovolují také zadávání dat.

 

 

 

Nadpis clanku

1. června 2003, 00.00 | Zprávy, které už určitou dobu kolovaly po internetu se oficiálně potvrdily: Corel ukončil vývoj programu Bryce pro Maca, zatímco pro Windows vývoj pokračuje. Bryce, nástroj pro generování 3D krajinek, tak zůstane ve verzi 5.0, kompatibilní s Mac OS 9 i Mac OS X. Dalších produktů pro Maca by se toto opatření nemělo dotknout.

 

 

 

Nadpis clanku

29. května 2003, 00.00 | Ani den bez digitální hudby: služba Rhapsody (provozovaná firmou Listen.com, kterou zakoupil RealNetworks) snižuje cenu za vypálení jedné skladby na 79centů, tedy pod cenu kterou nabízí iTunes, stále je však nutný mesíční poplatek 10 USD za přístup ke službě. Rhapsody nabízí jen dvě možnosti jak nakládat s hudou - poslouchat ji online přes internet (streaming) a nebo si skladbu vypálit na CD přímo z programu - download není možný. Rhapsody používá formát Windows Media a funguje jen s Windows.

 

 

 

Strana výpisu

... 79 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: