Novinky - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůNovinky

Nadpis clanku

13. srpna 2002, 00.00 | Jaguar se již dodává k distributorům a prodejcům, podle zpráv na internetu se dokonce update již přidává k počítačům, distribuovaným z Apple Store. Podle všeho by tak mohl být systém Mac OS X 10.2 dostupný 24. srpna i u nás. Informace o ceně plné verze a dostupnosti updatů (které jsou však určené pouze pro zákazníky, kteří zakoupili počítač či Mac OS X po 17. červenci) vám přineseme co nejdříve.

 

 

 

Nadpis clanku

9. srpna 2002, 00.00 | Updater pro iPod byl uveden - nový software 1.2 podporuje poslouchání namluvených knih ze serveru Audion.com (pamatuje si kde skončilo přehrávání), podporuje nové funkce iTunes 3 a také umožňuje synchronizaci s kalendářem iCal (poté, co bude uveden v září). Update je použitelný pro všechny stávající iPody.

 

 

 

Nadpis clanku

9. srpna 2002, 00.00 | Apple snad již definitivně vyprodal stávající PowerMacy G4 - na Apple Store jsou vedené s dostupností 5-7 dní a jelikož se v pondělí či úterý očekává uvedení nové generace strojů, jedná se pravděpodobně již o nové modely.

 

 

 

Nadpis clanku

7. srpna 2002, 00.00 | Nejen Apple (a další společnosti) v US ruší své internetové služby zdarma - u nás je jedním z prvních společnost CPress, která ukončuje svůj webhosting zdarma - nadále vše již jen za peníze. Více najdete v článku na serveru WebTip.cz

 

 

 

Nadpis clanku

4. srpna 2002, 00.00 | Jaguar je podle všeho hotov: na Internetu kolují zvěsti, že středeční build Mac OS X "Jaguar" 6C115 byl již prohlášen za "GM", tedy finální verzi, ze které se lisují CD na prodej. Termín distribuce by neměl být ohrožen, Apple původně uvažoval, že do Jaguara zahrne i iSync a iCal, ty však asi budou k dispozici až v září, jak bylo předpokládáno. Pokud na Jaguara čekáte, můžete si na stránkách Apple odpočítávat čas... a doma peníze....

 

 

 

Nadpis clanku

4. srpna 2002, 00.00 | Apple uvolnil srpnovou bezpečnostní záplatu, obsahující nejaktuálnější verze několika UNIXových komponent, jako je Apache, OpenSSH či OpenSSL. Update je dostupný přes Software Update nebo na webserveru Apple.

 

 

 

Nadpis clanku

4. srpna 2002, 00.00 | V USA se již začaly dodávat nové iMacy se 17" LCD obrazovkou a také nové 20 GB iPody. Informace o cenách najdete v pondělním vydání.

 

 

 

Nadpis clanku

2. srpna 2002, 00.00 | Quark je brzda přechodu na Mac OS X - na tom se shoduje asi většina komentářů, neboť na Quarku zatím "jede" většina DTP studií, ovšem díky absenci Quarku pro Mac OS X nemají podstatný důvod k přechodu (a tím pádem také k dalším investicím do nového hardware a software...). Zatím poslední spekulace praví, že příští rok se objeví verze 6.0, která bude mimo jiné podporovat i Mac OS X, Quark prý chce stihnout MacWorld San Francisco v lednu 2003. Doufejme, že se neopozdí o rok či dva...

 

 

 

Nadpis clanku

2. srpna 2002, 00.00 | Slevy vyprodány: Amazon.com, který na začátku týdne nabídnul slevu 50 USD na Mac OS X Jaguar (tedy za 79 místo 129 USD), tuto slevu přestal poskytovat. Podle mluvčí Amazonu počet objednávek překonal "nejdivočejší představy", zákazníci, kteří si objednali se slevou, tuto slevu samozřejmě obdrží. Přinutí uživatelé Apple, aby přehodnotil svou novou strategii?

 

 

 

Nadpis clanku

31. července 2002, 00.00 | Někdy se i mistr tesař utne: článek o StarOffice pro Maca, publikovaný na relativně renomovaném serveru C|Net, který posloužil jako částečný základ pro úterní článek o kancelářškých balících na MujMACu, byl podle všeho "vycucaný z prstu". Ani Apple, ani SUN nepracují na verzi StarOffice pro Mac OS X, pouze několik vývojářů pracuje na Mac verzi OpenOffice. Ovšem přesto byl celý humbuk (informace převzaly takřka všechny Mac servery) k něčemu dobrý: k aktivitě OpenOffice se přidali noví vývojáři.

 

 

 

Strana výpisu

... 96 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: