Novinky - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůNovinky

Nadpis clanku

13. února 2003, 00.00 | Nová betaverze Safari (v60) obsahuje řadu vylepšení, jako je rychlejší načítání a zobrazování stránek a Flash animací, podpora pro XML, zlepšení kompatibility s řadou stránek, zlepšení stability a další. Update k dispozici přes Software Update nebo na stránkách Apple.

 

 

 

Nadpis clanku

13. února 2003, 00.00 | Kromě nového Safari si můžete táké stáhnout update na Final Cut Express 1.0.1 a setinkový update X11 na verzi 0.2.1. Apple k tomu ještě uvolnil popis XML formátu, který používá Keynote.

 

 

 

Nadpis clanku

12. února 2003, 00.00 | Macromedia uvedla nový Freehand MX, o novinkách si můžete přečíst v článku na serveru Grafika.cz

 

 

 

Nadpis clanku

11. února 2003, 00.00 | Apple uvedl betaverzi 0.2 svého X11 pro Mac OS X. Nová verze obsahuje řadu změn a vylepšení...

 

 

 

Nadpis clanku

10. února 2003, 00.00 | ATI snad poprvé v historii oficiálně uvolňuje své demo také pro Maca - demo, nazvané Smartshaders ukazuje možnosti grafických karet ATI Radeon 8500 a lepších. Pokud tedy ve svém počítači máte Radeon 8500, 9500 nebo Radeon Mobility 9000 (PowerBook 15"), můžete si demo vyzkoušet. Demo také vyžaduje Mac OS X 10.2. Mimochodem, podle diskuse s programátorem ATI na Macworld Expo v SF se nyní také portuje excelentní demo, určené pro Radeon 9700 Mac. Tato karta by se měla začít dodávat již brzy.

 

 

 

Nadpis clanku

10. února 2003, 00.00 | Upozornění pro uživatele, kteří používají prostředí Fink pro snadnou instalaci linuxových aplikací a jsou také uživateli služeb .Mac. Nová verze Virex 7.2 není kompatibilní s Finkem a jejich vzájemná koexistence podle všeho nyní není vůbec možná.

 

 

 

Nadpis clanku

10. února 2003, 00.00 | Za slávu se platí. To si vyzkoušel Dave Hyatt, původní vývojář Chimery a jeden z vývojářů WebCore, což je jádro prohlížeče Safari. WebCore nemá s vlastní aplikací mnoho společného, uživatelé ho přesto zaplavovali maily, požadujícími určité funkce pro Safari. Dave pro ně tedy přichystal na svém blogu možnost vkládání námětů pro vývojářský tým, což se ukázalo jako ohromně úspěšné - příspěvků bylo rychle několik set, potom byl příjem zastaven. Snad bude mít Dave nyní opět také klid na svou práci :)

 

 

 

Nadpis clanku

10. února 2003, 00.00 | Společnost Pixar, kterou také řídí Steve Jobs a která je tvůrcem řady populárních počítačově animovaných filmů (Toy Story, Život brouka, Příšerky s.r.o.), vyměnila své renderovací farmy (ty se starají o vytvoření finální animace) od firmy Sun za servery od firmy Rackspace. Nové servery obsahují celkem 1024 procesorů Intel Xeon na 2,8 GHz a poběží pod Linuxem. Pixar kvůli tomu také převedl svůj renderovací software, RenderMan, na platformu Linux.

 

 

 

Nadpis clanku

6. února 2003, 00.00 | Pascal Cagni, vicepresident a výkonný manažer Apple Europe potvrdil, že Apple plánuje v příštích 6-18 měsících otevřit řetěz firemních obchodů Apple Store v západoevropských městech - například v Paříži či Londýně. Mr. Cagni dále v interview pro Sunday Business prohlásil, že iPod má v Evropě 40% trhu s MP3 přehrávači, což by byla další první pozice po USA a Japonsku.

 

 

 

Nadpis clanku

6. února 2003, 00.00 | Některé věci člověk asi nepochopí... například proč někdo na 20 minut vloží svůj PowerBook G4 do trouby. A pak také možná nepochopíte, jak to PowerBook mohl přežít a fungovat - sice rozhodně ne bez úhony, ale v podstatě celé "vnitřnosti" jsou v pořádku - Apple asi dělá PowerBooky s dostatečnou tepelnou rezervou :) Co z počítače zbylo, se můžete podívat na webových stránkách Aarona Steela - například klávesy už asi nikdy fungovat nebudou...

 

 

 

Strana výpisu

... 87 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: