Novinky - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůNovinky

Nadpis clanku

29. září 2002, 00.00 | Podle výzkumu americké instituce Economic Research Institute byl Steve Jobs, CEO Apple, ve druhém čtvrtletí 2002 nejlépe placeným šéfem, když dostal 43 511 534 USD. Ovšem jelikož Jobs nedostává za svou práci v Apple žádný plat (resp. 1 USD ročně), jednalo se pouze o odměny... Steve tak za sebou nechal kolegy z firem jako je Microsoft, Dell, General Electric, Intel a další. Zajímavé je, že suma je shodná s cenou letadla Gulfstream V, které dostal loni v květnu...

 

 

 

Nadpis clanku

28. září 2002, 00.00 | Společnost Roxio ohlásila na příští týden uvedení nové verze Toastu 5.2, především by měl podporovat Mac OS X 10.2.x a také obsahovat nové a vylepšené funkce. Toast 5.1.4 na Jaguaru nefunguje, kupodivu starší verze nám fungovala. Update bude zdarma k dispozici na webu Roxia pravděpdobně od úterý, 2 října.

 

 

 

Nadpis clanku

27. září 2002, 00.00 | Handpring uvolnil "certifikovanou" verzi Palm Desktop 4 pro svá PDA, založené na Palm OS - tato verze by měla být plně kompatibilní se všemi výrobky Handspringu. Palm Desktop 4 je jak pro Mac OS 9, tak pro Mac OS X.

 

 

 

Nadpis clanku

27. září 2002, 00.00 | Apple zveřejnil pod "open source" licencí Rendezvous - technologii s komplikovaným názvem pro jednoduchou konfiguraci síťových zařízení a aplikací na IP sítích. Díky Rendezvous odpadá nastavování některých parametrů a vše se koná automaticky - tiskárna se sama objeví v systému, iChat vidí ostatní uživatele na síti, v iTunes budeme moct snadno sdílet svou knihovnu MP3 skladeb s ostatními - s nulovou konfigurací. Technologii mohou používat i vývojáři na Windows či UNIXu.

 

 

 

Nadpis clanku

26. září 2002, 00.00 | Trápí vás stále přečíslování? Pokud máte Mac OS X, můžete si nahrát aplikaci "Přečíslování" od Roberta Černého (pouze pro Mac OS X), která vám snadno převede staré číslo do nové podoby, platné po přečíslování. Aplikace je k dispozici zdarma.

 

 

 

Nadpis clanku

26. září 2002, 00.00 | S koncem září končí také řada speciálních nabídek, tak je nepropásněte: FinalCut za 13 900 Kč při nákupu spolu s PowerMacem G4; možnost vyzkoušení upgradovací karty Sonnet se zárukou vrácení peněz; kniha Digitální video krok za krokem se slevou; služby .Mac za 49 USD. Rozbijte prasátka a bězte utrácet ;)

 

 

 

Nadpis clanku

26. září 2002, 00.00 | Nová verze dalšího prohlížeče je na světě: k dispozici je betaverze Opery 6 pro Mac OS 9/X. Díky podpoře Unicode by měla konečně být použitelná i na českých stránkách (byť ty zatím vypadají ošklivě), k tomu by součástí finální distribuce měla být i kompletní česká lokalizace programu. Uvedení finální verze zatím nebylo stanoveno, ovšem soudě podle pomerně rychlého vývoje by to mohlo být relativně brzy.

 

 

 

Nadpis clanku

20. září 2002, 00.00 | Na internetu se objevilo varování o možnosti zničení DVD-RW mechaniky od Pioneeru (SuperDrive) po vložení nového média pro vypalování 4x rychlostí. Tato média se mají již brzy objevit na trhu, náprava bude snad dostupná dříve - už začátkem října.

 

 

 

Nadpis clanku

19. září 2002, 00.00 | Včera Apple uvolnil také dvě softwarové novinky - minoritní updaty iTunes 3.0.1 a Mac OS X Jaguar 10.2.1. Oba dva updaty především řeší problémy, kompatibilitu a rychlost, dostupné jsou prostřednictvím služby Software Update a v krátké době také pro download na internetových stránkách Apple.

 

 

 

Nadpis clanku

19. září 2002, 00.00 | Apple zahájil distribuci počítačů PowerMac G4 1,25 GHz k zákazníkům. U nás můžeme první kousky očekávat v říjnu (možná už na naší expozici na Invexu?)

 

 

 

Strana výpisu

... 94 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: