Novinky - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůNovinky

Nadpis clanku

18. srpna 2003, 00.00 | Apple minulý týden uvolnil bezpečností záplatu pro Mac OS X 10.2.6 (běžnou verzi i Server), která odstraňuje chybu ve funkci fb_realpath(), která mohla dovolit místnímu i vzdálenému uživateli získat na počítači práva roota. Není jasné o jak velkou bezpečnostní chybu se jednalo, rozhodně však byla méně populární, než "díra" v operačních systémech nejmenované redmondské společnosti. Aktualizace je k dispozici na webu nebo přes Software Update.

 

 

 

Nadpis clanku

14. srpna 2003, 00.00 | Pokud používáte českou lokalizaci systému Mac OS X Jaguar s verzí 10.2.6, nainstalujte si lokalizaci pro Bluetooth 1.2.1 - odstraňuje problémy s používáním Bluetooth částí systému, které nebyly obsažené v dřívější lokalizaci. Lokalizaci a podrobnosti naleznete na stránkách Apple.cz.

 

 

 

Nadpis clanku

1. srpna 2003, 00.00 | Zdá se, že Apple již tak trochu tradičně nestíhá úplně dokonale - podle posledních zpráv mají být nižší konfigurace Power Mac G5 na 1,6 a 1,8 GHz dostupné již před koncem srpna, ovšem duální 2,0 GHz bude až někdy na přelomu září a října. Zájem o nejsilnější stroje je prý obrovský. Apple podle spekulací na internetu zvažuje, že nabídne ještě duální konfiguraci na 1,8 GHz, pro které asi má více procesorů.

 

 

 

Nadpis clanku

28. července 2003, 00.00 | Uživatelé lokalizované verze iDVD 3 nyni mohou aktualizovat svoji kopii
programu na verzi 3.0.1. Aktualizace lokalizace pro tuto verzi je volně
dostupná na stránce Apple.cz

 

 

 

Nadpis clanku

28. července 2003, 00.00 | Apple minulý týden uvedl bezpečnostní záplatu pro Mac OS X 10.2.6 Server i klientskou verzi, používající program Workgroup Manager. Díky této záplatě není možné zneužít nově vytvořené účty, vytvořené v Workgroup Manageru. Záplata má 1 MB a je k dispozici na stránkách Apple nebo přes Software Update, pokud Workgroup Manager máte nainstalovaný.

 

 

 

Nadpis clanku

18. července 2003, 00.00 | Všichni nyní napjatě čekají na nové Power Macy G5, ovšem ani G4ky ještě nejsou "odepsané", právě naopak, pro mnoho lidí bude právě teď ten pravý okamžik k zakoupení nového stroje G4. Nový Power Mac G4 na 1,25 GHz lze totiž do konce července pořídit už za 39 900 Kč - stačí při nákupu využít "trade in" akce a odevzdat funkční či nefunkční Mac nebo PC. Běžná cena, za kterou bude počítač v nabídce i po konci července, je 44 700 Kč.

 

 

 

Nadpis clanku

18. července 2003, 00.00 | Apple začal v USA vysílat reklamní televizní spot na nové Power Macy G5 - nyní je dostupný také na serveru Apple ke stažení. Spot nepostrádá humor, ovšem podle mého názoru nedosahuje kvalit, na které jsme u Apple zvyklí.

 

 

 

Nadpis clanku

16. července 2003, 00.00 | Apple podle očekávání uvolnil bezpečnostní záplatu na chybu, objevenou v screen saveru, umožňující dostat se k obsahu počítače i přes to, že screen saver je chráněný heslem. O této chybě jsme psali před několika dny. Update je možné nahrát přímo ze stránek Apple nebo přes Software Update, pro aktualizaci je potřeba mít nainstalovaný Mac OS X 10.2.6 klient nebo Server.

 

 

 

Nadpis clanku

8. července 2003, 00.00 | Klub přátel počítačů Macintosh (kppm) nás požádal o zveřejnění této informace: "Server kppm je dočasně nefunkční z důvodu své kompletní obnovy, klubové stránky a e-mailová konference začnou fungovat v týdnu od 14. do 18. července 2003". Pokud potřebujete poradit od ostatních uživatelů, můžete použít také webové/mailové diskusní fórum forum.mujmac.cz, provozované v rámci našeho serveru MujMAC.

 

 

 

Nadpis clanku

3. července 2003, 00.00 | Syndeecate Apocalypse 2003 je multiplatformní počítačová párty, zaměřená na demoscénu na počítačích Amiga, Apple, PC a ZX Spectrum. Pokud sami nějaká "dema" vytváříte, nebo pokud vás zajímá tento specifický druh audiovizuální tvorby, zavítejte ve dnech 25.-27. 7. do Rožnova pod Radhoštěm, kde se bude konat již třetí ročník Syndeecate Apocalypse. Vstupné je 200 Kč, podrobnosti naleznete na webových stránkách akce.

 

 

 

Strana výpisu

... 77 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: