Rubriky - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůRubriky

Představení nového iPhone se blíží. Díl 1: Očekávat se dá mnoho

21. srpna 2013, 11.45 | Pomalu se blížící konec letních prázdnin přináší mnoho věcí. Vedle záplavy natěšených prvňáčků s novou aktovkou, značně nespokojených všech ostatních školou povinných a vytouženého návratu neprázdninových, tj. normálních jízdních řádů nás čeká i něco pozitivního - v následujících měsících se můžeme těšit na představení množství novinek společnosti Apple vedle nové generace iPadu (Mini), nových MacBooků Pro, OS X Mavericks a dalšího je to především uvedení nové generace vlajkové lodi značky Apple, tedy chytrého telefonu iPhone. V krátké sérii článků pro vás shrneme všechny zásadní dohady a očekávání, které se ohledně uvedení nového iPhone objevují.

 

 

 

Pětina nových majitelů iPhone přešla z Androidu, tvrdí studie

20. srpna 2013, 16.15 | Podle nové studie společnosti Consumer Intelligence Research Partners (CIRP) se společnosti Apple, respektive chytrému telefonu iPhone, daří získávat více nových zákazníků, než o kolik jich průběžně přichází. Překvapivý je především fakt, že celých 20 % nových majitelů, kteří si iPhone zakoupili mezi srpnem 2012 a červencem 2013, na iOS přešlo z telefonů postavených na operačním systému Android. Podobně se i Samsungu daří nové klienty získávat především na úkor ostatních výrobců smartphonů postavených na OS Android nebo Windows Phone.

 

 

 

Prodeje počítačů Apple klesají, meziročně se propadly o 5 %

20. srpna 2013, 09.00 | Krize trhu s desktopovými počítači a notebooky pomalu začíná doléhat i na společnost Apple. Ta v červenci celosvětově prodala 3.8 milionů osobních počítačů, o 200 tisíc méně, než za stejné období v roce 2012. Vyhlídky jak na zbytek kalendářního roku 2013, tak na celý finanční rok 2013 / 2014 navíc nenaznačují obrat k lepšímu. Trh osobních počítačů je doslova kanibalizován stále populárnějšími a rychle se rozvíjejícími tablety. Okruh činnosti, které je pomocí tabletů možné provádět, se navíc neustále zvětšuje.

 

 

 

Nová verze Google+ pro iOS přináší Hangouts a podporu Google Drive

19. srpna 2013, 11.45 | Společnost Google koncem minulého týdne uvolnila do App Store novou verzi své Google+ aplikace pro systém iOS. Nová verze 5.4.0 obsahuje několik zásadních novinek, jako je výměna integrované služby Messenger za Hangouts nebo podpora pro práci s úložištěm Google Drive. Google tak pokračujte v trendu konsolidace vlastních mobilních aplikací dostupných pro iOS.

 

 

 

Aktualizace iTunes verze 11.0.5 je ke stažení

19. srpna 2013, 07.30 | Poměrně podstatná aktualizace multimediálního centra iTunes verze 11.0.5 je majitelům počítačů iMac k dispozici od pátečního podvečera. Aktualizace se zaměřuje na opravu chyby služby iTunes in the Cloud, díky které v některých případech docházelo ke stažení jiného než zakoupeného obsahu. Aktualizovat rozhodně doporučujeme, obzvlášť tedy pokud iTunes využíváte k nákupu hudby nebo televizního obsahu.

 

 

 

Novinky ze světa Apple

16. srpna 2013, 07.00 | Apple je bez debat jednou z nejvýznamnějších technologických společností na světě. I proto neuplyne jediný týden bez toho, aby se ve světě Apple a jeho produktů nestalo něco nového a zajímavého. Stručný přehled novinek a vybraných událostí pro vás ve speciálním článku přinášíme každý pátek brzy ráno, ať si máte k ranní kávě co přečíst.

 

 

 

Stone Hill Time Card: když nevíte, kam celý den utekl

15. srpna 2013, 17.00 | V posledních letech se z time managementu stala, řečeno s trochou nadsázky, samostatná věda. Nástrojů na správu času, úkolů, podřízených a mnohého dalšího jsou k dispozici tisíce. Některé z nich jsou lepší, další průměrné a jiné pak vysloveně nepoužitelné nebo přinejmenším zbytečně komplikované. Dnes se podíváme na jednoduchý nástroj Stone Hill Time Card, který umí jediné – dát vám odpověď na jednoduchou otázku „Kam se, sakra, ten den tak rychle poděl?“

 

 

 

Akcie společnosti Apple posilují

15. srpna 2013, 08.45 | Poprvé od 23. ledna letošního roku akcie společnosti Apple opět překonaly magickou hranici 500 dolarů (necelých 10 000 Kč) za kus. Jen během středečního obchodování cena akcií stoupla o 11 dolarů (zhruba 210 Kč). V krátkodobém horizontu několika týdnů lze přitom očekávat, že akcie si svou hodnotu nejen udrží, ale budou i nadále posilovat. Že by jejich hodnota ale pokořila dosavadní maximum ve výši 702.1 dolarů (necelých 13 700 Kč) se alespoň pro letošní rok zdá nepravděpodobné.

 

 

 

Máme v kanceláři Mac: Není se moc čeho bát

14. srpna 2013, 10.40 | Mac byl vždycky jiný, než PC. V některých věcech je lepší, v některých horší, v některých ale úplně stejný. V první řadě se ale jedná o zcela jiný ekosystém s jinými pravidly hry, možnostmi nastavení, mírou zranitelnosti a schopností dálkové správy. Především proto se Mac ve firmách nikdy moc neprosadil, obzvlášť pak ne v těch se silnou kulturou Windows a dostatečně zarytým IT oddělením. Jaká je ale situace dnes? Je možné Mac bez větších obav a komplikací integrovat do firemní struktury a úspěšně jej používat? Pro zodpovězení této otázky jsme připravili krátký seriál, kde se klady a zápory Macu na pracovišti pokusíme objektivně zhodnotit.

 

 

 

App Tamer: šetřete výkon a baterii svého MacBooku

13. srpna 2013, 10.00 | S novou generací MacBooků Air, přinášející až 12hodinovou výdrž baterie, zdá se odzvonilo nutnosti starat se o co nejúspornější činnost při provozu. Pro majitele starších notebooků s nakousnutým jablkem ve znaku ale problém přetrvává a není horší pocit, než když v baterii zbývá posledních pár procent napětí a v okolí není k dispozici žádná zásuvka. Co tedy můžeme udělat proto, abychom výdrž baterie maximálně prodloužili?

 

 

 

Strana výpisu

10 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: